Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azt hiszem elloptam egy cicát?

Azt hiszem elloptam egy cicát?

Figyelt kérdés
Vác felől jöttem hazafele, s az út szélén volt egy fiatal cica, ez hétfőn volt, megálltam, mert láttam véres, azt hittem el csapták, kinyitottam az ajtót már jött is oda hozzám, dorombólt. A füle friss véres volt ezért el vittem dokihoz, úgy voltam vele utána visza viszem, megnézete a doki, tályog volt a fülénél, kitisztította, inekciót kapott, azt hittem autó okozta, de nem, doki szerint verekedés miatt lehetett. Nézettem csipet benne, de nem volt, ivaros kandúr, amíg szépen helyre nem jött magamnál tartottam, most is nálam van,bevallom megszerettem. Vinném ivartalaníttatni, oltatni is szegényt, de szinte biztos, hogy van gazdija, mert nagyon szelíd, vissza vigyem? És ott a házaknál érdeklődjek? Úgy lenne tisztességes:((((

2017. febr. 24. 17:03
1 2
 1/16 anonim válasza:
90%
Szep volt toled hogy meg orvoshoz is elvitted.Tartsd meg,biztos jo helyen van melletted ha igy gondozod.A Sors neked szanta
2017. febr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

Figyelj: kertes házban lakunk, falun. Mi már megszoktuk, hogy a kiscicák elkopnak. :) Ha valaki időben szól, hogy kell neki cica, akkor viheti. De sokszor csak azt vesszük észre, hogy egy hiányzik.


Nem hiszem, hogy te ezzel olyan hatalmas bűnt követtél el. Bár mindegyik macskánk ilyen jó helyen lenne!


Akinek meg annyira fontos a cicája, az chippeltet, ivartalaníttat, orvoshoz viszi a fülével, és van rajta nyakörv. (Mint az én anyacicámon, akit nem adnék semmiért, és inkább benti, mint kinti kedvenc.)

2017. febr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Annyira megszerettem, még most is a sírás kerülget, ha belegondolok hogy vissza vigyem, de egyben gyötör a bűntudat is;((
2017. febr. 24. 17:17
 4/16 anonim válasza:
25%
Nagyon rendes vagy, amiért ilyen jól bánsz a cicával, de csak gondolj bele: lehet, hogy valaki épp annyira szereti őt, mint amennyire te megszeretted. Szerintem mindenképpen próbáld megtalálni a gazdáját, vidd vissza és kérdezősködj a környéken, de mivel egy cica hosszú utakat is megtehet, lehet egyszerűbb, ha közösségi oldalakon próbálod megtalálni a gazdáját. Persze benne van a pakliban, hogy vissza kell majd adnod, de legalább a gazdájának nagy örömet fogsz okozni! :) Tapasztalatból beszélek, én is jártam már úgy, hogy eltűnt a cicám és nagyon fájt. Ha pedig így sem találod meg a gazdit, simán megtarthatod. Egy próbát megér. :)
2017. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ha vissza viszem, szinte biztos hogy megtalálom a gazdáját, nincs ott sok ház:(
2017. febr. 24. 17:30
 6/16 A kérdező kommentje:
De félelmetes, hogy főut mellett ivarosan ki engedi, félek el csapják. Ha vissza is viszem, szerintem hiába szólok gazdájának, hogy ivartalanítassa;((( max úgy könnyeb szívvel vissza adnám, ha megegyeznénk a kasztrálásában, akár bele is segítenék neki, de nyugodtabb lenne a lelkem, hogy tudom legközelebb ha arra járok nem kivasalva kell látnom.
2017. febr. 24. 17:36
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is hirdesd vagy kerdezoskodj

Es ha jelentkeznek erte akkor mimdenkepp ugy add oda hohy tudja igazolni a gazdi hogy ove a macska

Ha pedig senki akkor tatzsd meg

2017. febr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Én is voltam már így. Fél éves kis tünemény, befutott a kertbe. Véres hasmenése volt, véres, atkás füle, stb. Elvittem állatorvoshoz, később láttam, hogy van pár cetli amin az áll, hogy a megtalálása napján eltűnt egy olyan kiscica. Gondolkodtam, de nem vittem vissza. Ha ők nem törődtek vele, majd én fogok. És azóta is így van.
2017. febr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Akkor menjek holnap?oda ahol találtam?;(
2017. febr. 24. 22:32
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ne ad vissza. Adtam már vissza cicát, hogy aztán az legyen hogy amikor kerdeztem, mi van vele, annyi választ kaptam: "jah, az? Azt egy hete széttépte a kutya."

Azota eldöntöttem, hogy majd akkor, ha hajlandok lesznek kifizetni az addig ráköltött pénz. Érdekes, olyankor már nem olyan fontos visszakapni... :/

2017. febr. 25. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!