Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 2 éves macskánkat meg kéne...

Akosth kérdése:

A 2 éves macskánkat meg kéne fürdetni, de még sosem csináltam ilyet. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Kell különleges sampon? Mekkora vízben fürdessem?

2017. márc. 2. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért kell fürdetni? Csak a tisztaság miatt macskát nem szokás, lenyalják magukat. Ha bolha miatt kell fürdetni, akkor meg a vízbe kell macskáknak való bolhairtó szert tenni, azt állatpatikában kapsz, az adagolását is megmondják.
2017. márc. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és nem kell úsztatni a cicust, elég, ha egy edénybe teszel bolhairtós vizet, és abból öntöd rá, miközben dörzsölgeted a szőrét, hogy mindenhol átjárja. De mondom, ez nagyon ritkán kell. Nekünk egyszer kismacskákat kellett így végigfürdetni, mert hemzsegtek bennük a bolhák, és nem voltak még annyi idősek, hogy spot-ont lehessen rájuk cseppenteni.
2017. márc. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Nyáron 30 fok körüli állandó hőmérsékleten tűző napon . Meleg vízben bolha elleni samponnal alapos törléssel . Ilyen időben lakásban is tiltott .
2017. márc. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát az enyémet aztán meglehetősen nehéz rávenni a fürdésre. Nem szoktam hobbiból fürdetni, kétszer fürdettem, egyszer amikor kiskorában bolhás volt, egyszer meg összefosta magát és az egész macska egy merő sz.r volt.


Nála csak az működik, ha beállok vele a kádba, fölé állok, megfogom a nyakbőrénél, és nagyon enyhe nyomással folyatom rá a vizet. Így nem tiltakozik, kivárja. Az összes többi módszer, amit neten találsz, halálra rémíti, nem mer úgy a fürdőben sem maradni, ha víz van a kádban. Mintha attól félne, hogy belefojtom, vagy passz.


Próbálj gyors lenni és kíméletes, és beszélj hozzá nyugodt hangon. Utána töröld meg rendesen, ne fázzon meg.

2017. márc. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Minek kell fürdetni?

Ha nem nyalja magát tisztára,akkor valami gond van vele.egy egészséges cica mindig tisztogatja magát, felesleges fürdetni.

ha bolhás,akkor meg még feleslegesebb a fürdetés.

kapjon nyakra cseppenthető bolha és kullancs irtót,kb 1 hónapig véd.

másra nincs szükség.

de ha mégis valamilyen ok miatt meg kell fürdetni,akkor érdemes cicáknak való samponnal.és minél gyorsabban túlesni rajta.

de kell hozzá lélekjelenlét.

én nem fürdetném ha nemmuszáj

2017. márc. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Legyél bátor! Ez a legjobb tanács, amit adhatok :-)

Én ma már inkább lavórba tenném, egyszer fürdettem meg kádban, többet nem akarom :-). A fent említett együtt fürdős módszer érdekes.

2017. márc. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek. Azért kéne fürdetni, mert ugyan mindig nyalakodik, a lábán fehér a szőr és mindig koszos. De a kommentekből lwszűrve inkább hanyagolom a fürdést.
2017. márc. 4. 17:03
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Ha csak a lába a baj, ha jól értem, akkor törölgesd meg egy langyos vízben nedvesített ruhával, vagy nedves törlőkendővel. Nem biztos, hogy annyira hagyni fogja, esetleg kiveszi a lábát a kezedből, de kevésbé idegesítő neki, mint a fürdetés. Van amelyik macska szereti a vizet, az átlagos macskák közül is, meg van olyan fajta, amelyik kifejezetten szereti. Az első benyomás a vízről, az azért elég meghatározó, ahogy láttam :-).
2017. márc. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2017. márc. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!