Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kockáztassak vagy inkább nem?...

Kockáztassak vagy inkább nem? ( macskapóráz)

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos, még ivaros sziámi kandúrom. Veszélyes környéken lakunk ( autók, állat- fogyóeszköz szomszédok), de közben sajnálom is, hogy mi van, ha később fog vágyni ki, mit csináljak. Nagyon féltem, ezért gondolkoztam a pórázon, de mi van, ha elszakad. Mit csináljak?
2017. márc. 4. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy elszakad, de ne engedd el a porázt, épp itt olvastam, hogy megijedt a gyerek aki kivitte porázon a kertbe a cicáját, el engedte a végét, cic át ugrott a szomszédba s Hello Kitty.
2017. márc. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még nincs póráz, azon gondolkodom,hogy vegyek-e.
2017. márc. 4. 16:18
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Az állatok nem tudnak vágyni arra amit nem ismernek...
2017. márc. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Ha bent nő fel és azt szokja meg, akkor nem fog kivágyni, főleg ha ivartalanítva is lesz. Szerintem a sétáltatás csak stressz nekik és veszélyes is, valamitől megijedhet, elszalad, aztán beakad valamibe, stb.
2017. márc. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Dehogynem vágyhat, ez hülyeség. A mi macskánkat "örököltük", előtte nem volt kint soha (szó szerint, még állatorvosnál sem), de az ablakon kinézve látja, hogy mit mulaszt. Az rohadt sok inger, ami odakint érné őt, és ezzel tisztában van, akkor is, ha még soha nem tapasztalta, csak tudja, hogy van olyan.


Attól meg ne félj, hogy elszakad. Még a nagytestű kutyákon sem szakad el. Oké, hogy az erősebb, de erősebben is tudják húzni, egy macsek nem fogja elszakítani.

2017. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem kinti-benti cicám van, tehát ismeri a terepet, még is parás nekem ez a hám dolog, mert, ha véletlen el engedem, épp úgy viselkedik mint a héliumos lufi, soha többet nem látom. Bele akad valamibe és annyi.
2017. márc. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én szoktam sétáltatni a cicámat, ő nagyon jól viseli és szereti is. Mondjuk ő egyébként kb mindent jól visel, hihetetlenül nyugodt, nem zavarja a petárdázás, tűzijáték, ha tutujgatom, ha felveszem, kb folyamatosan dorombol és bújik. Egy stresszesebb macskával szerintem ez nehezebb művelet lenne.
2017. márc. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!