Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik kistestű macska,...

Létezik kistestű macska, amelyik felnőtt korában is kicsi marad?

Figyelt kérdés
2017. márc. 5. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A Munchkin macska kisebb marad (a rövidebb lábai miatt), mint a többi macskafajta. Bár igen ritka.

Kifejezetten törpe, kistermetű macska nincs, max.genetikából adódóan nem nő akkorára. A nőstény cicák egyébként általában sokkal kisebbek, mint a kandúrok.

2017. márc. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a macskák kicsik... Tehát, a kérdés, neked mit jelent a kis termetű?
2017. márc. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a bent tartott nőstény cicám alig nőtt. A család folyton törpemacskának csúfolja emiatt :D
2017. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is elég törpe macskám van. Ivartalanított nőstény, bent tartott, ráadásul kismacska korában is el volt nyomva az alomban. Akkora, mint egy átlagos fél éves házimacska. Ő is kb fél éves kora óta nem nőtt semennyit. Ha látok más macskákat mindig megdöbbenek rajta az enyém milyen kis tökmag. De ez nála egyedi, nem hiszem, hogy kifejezetten ilyen fajta macska van. Keress elnyomott nőstény cicákat. :D
2017. márc. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon kis édesek lehetnek ezek a cicusok.
2017. márc. 13. 20:13
 6/7 a800 válasza:
Szia! Nekunk brit hosszuszorunk van, ami alapbol nagyobb testu fajta, de a nostenyek kisebbek mint a him tarsaik. A masik erdekes dolog, hogy a cirmos mintajuak joval kisebbek es igy a mi klasszikus cirmos lany cicank eleg aprocska. A szore nagy, de egyebkent aprocska. Van a hasan nemi zsirfelesleg, igy nyom 2,7 kg-ot. Egy atlagos nosteny macska 3,3 kg ugyhogy annyira nem mini, de kicsi. :)
2019. febr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 a800 válasza:
Ja es ugy tudom, hogy a szingapuri macska van a legkisebb fajtajunak titulalva, de az nagyon ritka fajta Europaban. A brit mintasok azert elerhetobbek, de nagyon tul van tenyesztve es a nagy merteku beltenyeszet miatt nagyon sok a "selejt" sajnos, ezert azzal vigyazni kell. :/
2019. febr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!