Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Habzsol a cicám. Tapasztalatok...

Habzsol a cicám. Tapasztalatok, megoldások?

Figyelt kérdés
Idős ivartalanított kislány. Napi kétszer kap prémium száraz tápot. Ezekkel nincs is gond. Néha adok neki egy-egy olcsó alutasakos kaját is. Ezeket úgy elkezdi falni (szinte rágás nélkül), hogy evés közben elkezd nyávogni meg nyöszörögni. Utána meg köhög/prüszköl is néha. Ma különösen durva volt: egész hangosan kiabált szinte, miközben evett. Nem hagyja abba az evést ilyenkor sem, csak közben mormog szegénykém. Gondolom fáj a gyomra vagy a nyelőcsöve a gyors evéstől. Mit tehetnék ez ellen? Alig van már foga egyébként, de a szárazat mindig szépen el szokta rágni. De mióta szobacica lett, azóta ilyen haspók. Azelőtt nem evett ilyen gyorsan, az alussal se volt gond sose. Nincs másik cica vagy állat, aki elvenné tőle, és én se szoktam, úgyhogy nem tudom miért siet vele annyira.

2017. márc. 6. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Orvossal meg kéne nézetni,hogy minden rendben van -e.

Ha ennyire habzsol,akkor én megpróbálnám amúgy,hogy falatonként adok neki.Úgy biztosan nem tud túl gyorsan enni és utána rosszul lenni.

2017. márc. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet kapni olyan tálat ami megakadályozza,h a cica habzsoljon.De többnyire akkor szoktak gyorsabban enni,ha ízlik nekik valami.
2017. márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%

Ne adj neki alutasakosat, semmi szüksége rá.

Ha kedveskedni szeretnél neki, inkább adj darabokra vágott csirkehúst vagy más baromfit, esetleg nyúl vagy marhahúst nyersen.

2017. márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 persze hogy minden rendben van vele

(kis hája is van, pocakos cica :)

az ötlet nem rossz, csak nem egészen kivitelezhető

mármint ki a fene ér rá fél óráig ezt csinálni, hogy falatonként eteti a macskát

mert hát mire 100 gr-ot odaadok neki husikánként... :D


#2 az úgy tudom kutyáknak való tál

de az ötlet nem rossz

csak nem tudom hogy boldogulna vele a cicám

a nyelvével nem tudná kibányászni a tüskék közül a husit

szerintem csak kilökdösné a tálból úgy


már miért ne adhatnék neki alutasakost, ha szereti?

amúgy mindig szárazat kap, csak néha gondoltam jót tesz neki a változatosság

néha szokott kapni nyers csirkehúst is

de sajnos nem tudja elrágni mert nincs elég foga

úgyhogy azt is csak egészben lenyeli

akármilyen picikre vágom

de az meg amúgy is inkább csak nasinak lenne jó

és nagyon hizlalja is ráadásul :(

meg pl. ha délben kap 2-3 kis falat húst akkor már a vacsoráját nem is kéri

ezért nem is nagyon szeretek ilyesmit adni neki

én úgy szoktam, hogy ha kedveskedni akarok neki, akkor a finomság amit kap az egy étkezésre való legyen (mint pl. az alus) de a fő étkezésein kívül nem akarok neki mást adni, mert kövérke így is :/

hússal etetni meg nem tudnám amúgy se, mert nagyon drága :(

2017. márc. 6. 19:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok.Én szoktam falatonként etetni a cicáimat.Változó,h meddig tart.Lehet hüleyég,de még az jutott eszembe,h ha olyat kap ami nem nagyon szaftos pl a Félix kaják,h ne a táljába tedd,hanem vmi nagyobb felületre szétosztva.És,akkor nem tudná olyan gyorsan egymás után befalni a falatokat.Pl egy kisebb műanyag tálcára.
2017. márc. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ez egy jó ötlet! :)
2017. márc. 6. 19:58
 7/7 anonim válasza:
0%

A prémium száraz mellé mindenképpen olcsó alutasakosat vegyél, amiben csak 4% hús (állati származék) van, és telerakták gabonával, az biztos jót tesz neki. Hizlald is el. Felelőtlen és tudatlan vagy!

Olyan nedves tápot kell adni a macskának, ami legalább 70% hústartalmú. Aki ezt nem engedheti meg magának, az tartson hörcsögöt, de ne betegítse meg a cicát a szar tévében reklámozott tápokkal.


Látom, hogy régi a kérdés, de más is idetévedhet, ahogyan én is.

2021. febr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!