Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti együtt alszotok a macskátok...

Ti együtt alszotok a macskátokkal? Akik igen: titeket gyakran fel szokott ébreszteni idő előtt?

Figyelt kérdés

Általában azért gondolom, mindenki nagyjából azonos időpontban kel fel, legalábbis hétköznap. De mi a helyzet, ha ezt a macskátok másképp gondolja, és ő korábban felébreszt? Gyakran előfordul ilyesmi veletek? (Ez együttalvástól függetlenül is megtörténhet, hogy a cica ébreszt fel, saját kedve szerint.)


Akik együtt alszanak a macskájukkal: milyen az élet nálatok éjjel? Szokott "pimaszságokat" művelni a macsek, amit nem díjaztok? Ha netán ki szeretnétek zárni egy adott éjszakára a hálószobából, nyugodtan elvan magában, vagy addig nyávog, amíg meg nem gondoljátok magatokat?



2017. márc. 7. 05:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
Egyszer a nyulammal akartam aludni,de amint lekapcsoltam a villanyt,elkezdett rajtam ugrálni és telebogyózta az ágyamat,szóval többet nem próbálkoztam ilyennel. Az állat nem az ágyba való. 😯
2017. márc. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Velem nem hajlandó aludni. Általában a testvéremmel van éjszaka. Nem szokta hamarabb kelteni, hacsak nem szamitjuk ébresztésnek, hogy néha a lábával harcol és rágja. De sose nyavog ébresztő céllal. Szóval inkább csak játszik :)
2017. márc. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Az előző macskámmal jól lehetett aludni. Lefeküdtünk, és reggelig 5-ig fel se kelt. Néha csak wc-zni kelt fel, de utána visszafeküdt és aludt.


A mostani macskámmal nem igazán lehet. Egész este ki-be járkál. Kint felugrik az ablakomba (becsapódik), és rögtön mennem kell hogy beengedjem, mert annyira türelmetlenül zörög. A szúnyoghálót már letépte, régen arra mászott fel. Az ablakot nem szeretném, hogy betörje.

Általában bejön kajálni, és 5 perc múlva már kelhetek megint kiengedni. Kb 1 órakor szokott bejönni aludni, 4-ig...de akkor se velem alszik, hanem a fotelban.

2017. márc. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
47%

Amikor volt, sem aludt velem, bár tett rá nagyon kedves kísérleteket: felugrott a takaróra a lábnál, és nagy dorombolás közepette elkezdett dagasztani.

Alvás közben szerintem többnyire ez annyira váratlan volt, hogy esetenként emlékeim szerint akaratlanul (reflex) is lelöktem, vagy rúgtam, de ez ébren sem volt másképp - pl. higiénia.

Így beköltözött a gardrobba, amíg tehette, vagy az ágy mellé fekhetett, míg meg nem unta. Aztán, mikor rá lett unva a mászkálására, be lett zárva a fürdőszobába.


Ébreszteni nem ébresztett, pimasz sem volt, legfeljebb eleinte játék közben bevadult, de akkor be kellett látnia, hogy a válasz kellemetlenebb.

Alapvetően nem szeretem a macskákat, de benne valamennyi m.coon vér csörgedezett, teljesen más viselkedése volt, mint egy átlag házimacskának, továbbá nagyon intelligens (tanulékony), és gyengéd volt, pl. dagasztásnál a tűhegyes körmeit nem meresztette úgy ki, ha vékony ruha volt rajtam.

Nyávogni szinte soha (a nyivákolás az egyik idegesítő dolga a normál macskának számomra), ha ki akart menni, odaállt a bejárati ajtó elé - persze úgy, hogy lássam a szándékát, nem pedig úgy állt oda, hogy nem tudott róla senki.

2017. márc. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Az en cicam a labamnal alszik, a sajat cica fekhelyeben (mar 6 eve). Van, hogy mar este 7-8 korul tuntetoleg bevonul aludni. Ha veletlenul takaritas -porszivozas kozben mashova kerul az "ágya", akkor is abba fekszik :)

Szokott neha ebreszteni reggel, ha ehes, vagy ugy kb ido van, de mostanaban le lett szoktatva rola.

Kizarni nem magyon lehet, hisz O azt szokta meg hogy ott abban a szobaban alszik, tehat hisztizik, ha nem jut be.

Neha nem hagy aludni sem a rohangalasaval, de tekintve hogy olyankor az egesz lakasban rohangal esz nelkul, ez fuggetlen attol hogy hol alszik.

2017. márc. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én együtt alszok vele. A lábam mellett van saját pokróca, azon alszik. Éjjel szerencsére nyugiban van, viszont általában korábban kelt, mint ahogy kelnem kellene, pedig ugyanabban az időben kelek mindennap.
2017. márc. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
mindig a fejemnél alszik van hogy 1 órával hamarabb felkel, eszik nézelődik aztán vissza fekszik.
2017. márc. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
100%
A cicám szobája az én szobámból nyílik (egy nagyobb gardróbot alakítottam át neki szobává), általában ott alszik. Néha feljön az ágyamra és akkor ott folytatja az alvást. Éjszaka közben nem szokott felkelteni, inkább kora reggel ilyen 5-6 között kezd el nyávogni, mert éhes vagy unatkozik, esetleg ki akar menni a szobából egy kicsit járkálni a házból.
2017. márc. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
házban*
2017. márc. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
7%
mi kidobjuk ejszakara, elvan az odakint, mindig visszanez ilyen merges fejjel mielott becsukom az ajtot, de vicces.
2017. márc. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!