Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék a macskámmal, ha...

Mit tehetnék a macskámmal, ha sem enni, nem inni nem akar? (illetve mára kis változás volt, többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy 16 éves srác vagyok. A macskám most áprilisban lesz két éves, és most 03.02-án eltűnt egy napra, következő reggel megtaláltuk és el volt törve a lába.. Elég komoly volt, volt benne vagy 7-8 törés, megműtötték valahogy, és most 03.07-ig állatkórházban volt. 03.08-án este ugye hazahoztuk, és nem volt hajlandó se enni, se inni... Ma reggel, 03.09-én már kiskanállal evett valamennyit(keveset), meg ivott is rendesen, de nagyon le van soványodva, fecskendővel kell adni neki az ételt, és nem fogad el sokat...(az állatklinikán is fecskendővel adtak neki).. Mit gondoltok, mit tehetnék efelől? Gondoskodok róla meg minden, de félek a soványságától.. Idővel jobb étvágya lesz? Kérlek segítsetek!

2017. márc. 9. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg fokozatosan fog visszatérni az étvágya, most még gyenge a műtét miatt. Az a lényeg hogy igyon, nehogy kiszáradjon.

Ha nem történik változás az étvágyával, azért hívd fel a dokit hogy mi a teendő.

2017. márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A cicád nem csak testi fájdalmakat élt át, de lelkileg is nagy megrázkódtatás lehetett neki az elmúlt időszak. Nem tudni, mitől tört el ennyi helyen a lába, de valami durva dolog történhetett vele. Idő kell amíg kiheveri mindezt. De a cicák nagyon szívósak, szerintem napról napra több táplálékot fogad majd el. Nagyon jó gazdi vagy, hogy állatkórházba vitted és most gondoskodsz róla. Ezt érzi, és most már szépen visszatér majd az életkedve. Az is rossz lehetett neki, hogy az állatkórházban idegen helyen volt. Simogasd sokat a fejét (ott biztos nem okozol fájdalmat), beszélj hozzá megnyugtató hangon. Rendbe fog jönni!
2017. márc. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyébként most még csak fekszik? Vagy lábraállt már? A törött lába sínben van? Más sérülése nem volt? Doki mit mondott, mire lehet számítani?
2017. márc. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Esetleg kérdezd meg az orvosotokat, hogy Calo-petet szabad-e neki adni,valószínűleg engedni fogja.


[link]

2017. márc. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! #3, a doki azt mondta valószínűleg rendbe fog jönni, nincsen sínben a lába, a combja 3 részbe tört, a középsőhöz valami speciális szerkezetet ültetett be, a nap nagy részében fekszik, nem szokta letenni a lábát járás közben, de amikor pisil például, akkor rendesen támaszkodik rajta. A magas helyekre való ugrálásoktól tiltotta, mert ugye könnyen törhet még a csont, azt mondta idővel élénkülhet, ezért óvjuk az ugra-bugrától...
2017. márc. 9. 16:03
 6/9 anonim ***** válasza:
2017. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként valószínűleg megverte valaki, mert amikor anya rátalált, fújt rá meg morgott, a hangja hallatán nyugodott meg, kocsi nem üthette el, mert a bal hátsó lába tört el...
2017. márc. 9. 16:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Szegényke. :(


Az én cicám műtét után három napig alig evett, én cumisüvegből etettem és itattam. Babakorában kellett így utoljára. Szerintem konkrétan még ez is megnyugtatta, mert amúgy fájdalmai voltak (ivartalanítás nősténynek), és ezért sem ment sehova. Folyamatosan az ölemben akart aludni, szerintem máshol nem érezte magát biztonságban. Mikor elmúlt a fájdalma újra élénk volt.


Szerintem az én macskám vagy fél kilót fogyott, pedig alapból sovány volt, 2,6 kiló. Szegényke a végén igen csontos volt, de azóta visszahízta. Ez most nagy sokk lehet neki, de helyre fog jönni. Ha máshogy nem megy, etesd és itasd te.

2017. márc. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szegény cica, remélem, meggyógyul.

Vegyél Calopet pasztát, abból elég 2-3 kiskanálnyi egy napra, tömény energiabomba. Pont az ilyen alkalmakra való. Nem olcsó, az igaz, de nem is kell túl nagy mennyiség belőle. Az ujjaddal vagy pici kanállal belekensz a szájába, szájpadlására, elnyalogatja. De az ízét is szeretik, lehet, hogy magától is megeszegeti.

Ezenkívül kínáld mindenféle nagyon finom dologgal, nem tudom, mit szeret amúgy, de pl.: natúr túró; natúr nyers csirkemell picire vágva; tojássárgája elhabarva nyersen (csak heti 1 maximum!), natúr tonhalkonzerv (nem olajos).

Inni mindenképpen igyon, ha kell, itasd fecskendővel.

2017. márc. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!