Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine Coon macskatulajdonosok!...

Maine Coon macskatulajdonosok! Tudtok tenyésztőt ajánlani? Mire kell oda figyelnem?

Figyelt kérdés

Bocsánat a sok kérdésért, csak kíváncsi vagyok. 2 hónap múlva költözöm egy nagyobb lakásba, és szeretnék egy Maine Coon cicát! Anyagilag mindent megtudnék neki adni, van már tapasztalatom is a macskatartásban.


▪Melyik tenyésztőtől vettétek, mennyiért?

▪Kandúrt vagy nőstény érdemesebb?

▪Mikor ivartalanítottátok?

▪Milyen tápot, konzervet adtok neki, hányszor egy nap és mennyit?

▪Mennyire aktív?


▪Ti cicátok bújós, ragaszkodó, lusta vagy inkább az a tipikus öntörvényű, és majd ő jön ha egy kis simogatásra vágyik?



2017. márc. 10. 10:52
 1/6 anonim válasza:
100%

Ebben a Facebook csoportban sok neves tenyésztő van fent akik igazán tenyésztők és nem csak szaporítók, így biztosan egészséges, fajtiszta kiscicát vásárolsz törzskönyvvel, megbízható embertől. Érdemes akár kérdést is feltenni itt hogy kit ajánlanak, elégedett gazdiktól fogsz ajánlásokat kapni :)

Az ár attól függg kedvencnek(ivartalanítási szerződéssel), vagy tenyészetbe veszi valaki a cicát, kedvencként olcsóbban(általában 100ezer ft körül) van egy Maine Coon kiscica(de ez tenyésztőtől függ, általában privát üzenetben adnak árról információt).

Ez egy nagytestű macskafajta, igazi egyéniség, nem ölbecica, önálló, de igényli a társaságot, mindig az ember körül van, ha olyanja van jön és bújik magától, mi együtt is alszunk az enyémmel ;) de azt nem tűrik hogy az ember akkor cibálja ölbe mikor kedve tartja, tiszteletben kell tartani.

Én kandúrpárti vagyok, de ők nagyobbra nőnek(genetikától függően akár 10-12kg, ezt a szülőkön látod hogy mekkora lesz).

Tüneményes óriások, van mozgásigényük, játékosak, aktívak, jellemzően sosem nőnek fel :D

Jó minőségű prémium száraztápot érdemes adni nekik, illetve a nyersetetés is tápláló, a konzervet, meg az alutasakosat jobb elfelejteni, mert alig van bennük tápanyag, cserépben macskafüvet is érdemes tartani.

Ivartalanítani 6 hónapos kor körül érdemes.

2017. márc. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vicuska87 ***** válasza:
100%
Nekem 4 cicám van egy tenyésztőtől! Továbbiakért keress meg privibe.
2017. márc. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én innen vennék: [link]
2017. márc. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pecsics Noel Maine Coon tenyészetet keresd fel. 2cicu van onnan,nemsokára jön a 3. 120.000 FT igazából mindegy milyen nemű,mert úgy is ki kell ivartalaníttatni,mert tenyésztésre még drágábbak. Ha nem ivartalaníttatod,akkor ezekre kell számítanod:

-kandúr:össze-vissza pisil mindent.

-nőstény:szökni fog,mindenhonnan kimászik,kibújik.

2017. ápr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Heart Stealer Maine Coon Cat Cattery.
2017. ápr. 14. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kata-92 ***** válasza:
Nekem három maine coonom volt eddig azokon kívül, akik majd mostanában fognak még jönni tenyésztésre egy nőstény és egy kandúr. A nőstényt Bolvári Lacitól vettem a Sweetpredator MAine coon Kennel a kandúrt még keresem. A másik három maine coonomat az egyiket apukám hozta kiállításról egy éves voltam, nem tudom melyik tenyésztőtől. A másodikat a Both Karcsitól vettem, őt nagyon szerettem, kb fél évesen lett ivartalanítva. A mostanit őt meg a Charmantchatte Maine Coon Tenyészetből vettem, a Karcsié 80 volt, de ott is nőhet az ár, ha díjnyertesebb ő nem volt az, a CHarmant 70 volt az elsőt szintén nem tudom mivel még kicsi voltam. A mostanit valamikor mostanában fogom majd vinni ő is most fél éves. Royal Canin Maine Coon Kittent eszik a Karcsi macskája ő Select Gold Maine coont evett de sajnos már nem él, kiszökött és elütötték, nagyon oda kell figyelni. Nekem mind a három bújos volt a Lacinál 2 hete voltam megnézni a kiscsajt ő is nagyon bújos volt rögtön az ölembe ült, de mindegyik macskáját megmutatta és mind barátságos volt. Aktívnak nekem a mostani nagyon aktív, de szerintem csak mert kölyök, mivel a Karcsi macskája a Lukrécia nem volt az, de nagyon szertelen volt, avszolút nem óvatos. Ha valami még érdekel írj nyugodtan privátban. Nálam is lesznek kiscicák, de az még egy év, gondolom előbb akarsz, ezért nem ajánlgatom inkább.
2017. ápr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!