Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen tápot etettek kőre...

Milyen tápot etettek kőre hajlamos cicának?

Figyelt kérdés

3 éves ivartalanított kandúromról pár hónapja kiderült, hogy kőre hajlamos, struvit köve volt több alkalommal. Doki az RC S/O Urrinary tápot ajánlotta, ezzel most meg is vagyunk elégedve, a probléma nem jött elő azóta. (Előtte is RC-t evett, de csak simát)Viszont olvastam, hogy ezek a tápok tulajdonképpen károsítják a veséket, és hosszútávú etetés után veseelégtelenség és különböző vesebetegségek alakulnak ki. Jelenleg is rengeteget iszik a cica, enyhén cukros is, a veséi sem a legtökéletesebb, de doki szerint ez a legjobb megoldás jelenleg. Szerintetek?

A normális válaszokat előre is köszönöm!



2017. márc. 10. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Macskatápot
2017. márc. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hallgass a dokira.
2017. márc. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez embereknél is ugyanígy van, veszel be gyógyszert a betegségedre, ott van a tájékoztatóba, hogy amit szedsz az milyen más egyéb megbetegedéseket okozhat.
2017. márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az enyémnek is volt köve. Ettük hónapokig azt amit ti. Az első állatorvos azt mondta, hogy egész életében ezt kell ennie, a másik, akihez azóta járunk, azt mondta egyből, hogy keverhetem simat táppal a gyógyot, és majd el is hagyhatom. Most a télen el is hagytam a gyógytápot. Vizeletmintát majd kell vinni, azt mondta, elég évente ellenőrízni, én gyakrabban szeretném.

A harmadik állatorvos, akivel csak összefutottam, mert az ottani állatpatikába mentem, azt mondta, mikor (még az elején) nem emlékeztem biztosan, mit kell vennem, hogy az erősebb gyógytápot vegyem. Szóval ezzel csak azt akartam elmesélni, hogy ez állatorvosi felfogás kérdése, melyik mit mond. A tápos zacskón az van, hogy max fél évig adható a macskának, és hosszabb távon való adáskor abszolút veseértékeket kell mérni neki rendszeresen. Itt olvastam a gyakorin, hogy vki azzal etette évekig (gyógytáppal) a macskáját, és a cica hat éves korában veseelégtelenségben elpusztult. Nem kicsit lettem ideges.

Összefoglalva: én olyan vagyok, hogy mindennek utánajárok, utánaolvasok, kinyomozom. Nem kell részleteznem, hogy fentiekből mely dolgokat nem kívánom, nyilván egyértelmű. Az első dolgom volt, hogy rákerestem az okokra, igyekeztem megszüntetni (nem mintha megtaláltam volna, csak fel van sorolva hat-nyolc Lehetséges tényező, mert nem tudják - meg nem is akarják konkrétan megmondani, hát úgyis ideges voltam, ráértem agyalni, igyekeztem ezen tényezőket kiküszöbölni, többet, jobbat, szebbet, stb. nyújtani a cicának). Szerintem neked kell majd döntened, ha kellő információd lesz.

Esetleg, ha gondolod, privátban elmesélgetem, hogy miket szedtem össze még infókat.

Egyébként most egy nagyon jó fej orvosunk van, sokat kérdezek tőle is, és az információkat normális helyekről gyűjtögetem.

A te cicád látom cukros is, nyilván az bonyolultabb. Az egészben az a bibi, hogy ezek a cuccok savanyítják a vizeletet, a pH-t állítják be, mert van egy szint aminél már nem képződnek kövek. Nyilván ezért macerálják a vesét.

Elsőnek pl. megvitathatod a dokiddal, mi a véleménye arról, hogy normál táppal keverd a Urinaryt. Mi majdnem egy évig csináltuk, bevált.

2017. márc. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is próbáltam keverni a sima táppal, de a tünetek újból előjöttek, csak akkor nem volt gond, amikor tisztán ezt ette. Pont ettől tartok én is, hogy mi lesz, ha letelik a fél-egy év, mit kell csinálni, hogy lesz jobb. Van, aki azt mondja, élete végéig gyógytáp, van, aki meg állítja, hogy nem szabad, mert a savasítás miatt a vesék tönkre mennek. Tisztában vagyok a kövek kialakulásával, a táp működésével is, pont ezért kezdtem el aggódni. Természetesen az orvosok véleménye az elsődleges számomra, de egyik ezt mondja, másik azt, pedig eddig mindkettő megbízhatónak bizonyult, már elveszek a dologban. Én kiváltó okok kezelésére nem találtam semmi olyan nagyobb jelentősségű dolgot, azt mondták a dokik, hogy ez hajlamosság kérdése elsősorban (2 cicámból az 5 évesnek semmi baja, a 3 éves meg szenved ezzel a dologgal). De nem akarok nagyobb kárt okozni, mint hasznot, sajnálnám, ha idő előtt mennie kéne. Egyelőre a vérképe rendben van, semmi tünet, úgyhogy ez csak egy "elővigyázatos" kérdés.

2017. márc. 12. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!