Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem jó a macskának a...

Miért nem jó a macskának a tiszta víz?

Figyelt kérdés
Mindig van neki adva tiszta víz tálban, néha iszik belőle, viszont amikor lerakom, elkezdi "betakarni". most is ahogy látom egy pocsolyából iszik. Miért nem megfelelő neki sokszor az, ami a csapból jön?
2017. márc. 10. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Multkor olvastam,h a macsok a kicsit állottab vizet szeretik.Enyém régen az akváriumból ivott vagy a beáztatott edényekből akart volna.Frissen engedett vizet,csak a mosdókagylóból issza meg, tálból nem hajlandó.
2017. márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert klóros.

A mieink is akkor isznak (1-2 napos) amikorra elillant belőle a klórgáz.

Az akváriumba is csak szellőztetett vizet szabad tenni, elvileg.

2017. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Mert nekik sokkal jobb a szaglásuk, és jobban működnek az életösztöneik.

Végeztek kísérletet: 3 egyforma tálban csapvizet, ásványvizet és forrásvizet kaptak. Macskák és kutyák egyaránt a forrásvízből ittak. Az embernek is az a legegészségesebb.

Más kísérletben az esővizet választották az állatok a klóros, gyógyszermaradék-molekulákkal szennyezett csapvíz és az ásványvíz helyett.

Pontosan tudják, mi a jó nekik!

2017. márc. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez hülyeség, mert ha a macskámon múlna, ő szíve szerint a domestosos retkes felmosós vödörből inna. Pedig annak aztán az ember is érzi a szagán, hogy nem egészséges.


Az én macskám is sz.arik a tiszta, klórmentes szűrt vízre. Ő imád minden poshadt, koszos, vegyszeres vizet. Nem hagyhatok elől beáztatott edényt, mert beleiszik, hiába van benne mosogatószer. Ne keress benne logikát.


Egyedül azzal tudom rávenni, hogy sima vizet igyon, ha folyatom egy kicsit a csapot. Akkor abból iszik, egyébként abból, ami gusztustalan. Egy darabig a párologtatóból is kiitta az aromás vizet. Szóval ez valami macskás dolog.

2017. márc. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Talán így természethez közelibb neki.
2017. márc. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én macsekom, csak a mosdóban, a folyó vízből hajlandó inni, hiába van neki kitéve mindig friss víz...
2017. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy én. Mocskosan szeretik.
2017. márc. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem tudom, az én cicám a friss csapvizet nagyon szívesen megissza, amikor elé rakom a kis tálkájában

amikor viszont hétvégére elutaztam, akkor nem volt aki cserélje a vizet

és úgy már nem akarta meginni, a régi vizet

amikor ugyanis hazajöttem, nem hiányzott a vízből kicsi sem

adtam neki friss vizet és nekiállt és megivott belőle rengeteget


úgyhogy gondolom minden macska más

az előző cicám, mikor még udvaron volt, mindig a legsárosabb pocsolyákból ivott

2017. márc. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyém ma a tehénnek a húgylevét itta fel. Hiába ott van előtte a rendes víz. Fujj.
2017. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!