Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyáladzik a macskám. Hogyan...

Nyáladzik a macskám. Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
2017. márc. 12. 08:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen cicák, erről leszoktatni nem lehet. Esetleg dokival meg lehet nézetni, hogy nem egészségügyi problémából adódik-e.
2017. márc. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem hiányoznak neki az alsó örlő fogai?
2017. márc. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem hiányoznak.
2017. márc. 12. 08:38
 4/12 anonim ***** válasza:
Orvossal nézesd meg, mert valami baja lehet valószínűleg, az állkapcsa esetleg nincs e megrepedve, szétcsúszva, fogai rendben vannak e? Ne hagyd így mert lehet komoly gondok vannak!!
2017. márc. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%
büdös is a szája?
2017. márc. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Valami nincs rendben a szájjában. Nézesd meg. Én ezt javaslom.
2017. márc. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha akkor nyáladzik, amikor simogatod, dorombol, jól érzi magát, akkor arról nem lehet leszoktatni, de nem is kóros. Vannak ilyen cicák, az enyém is ilyen.

Ha állandóan nyáladzik, akkor nézesd meg dokival.

2017. márc. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy dorombolás közben nyáladzó macskám, azzal nem lehetett mit csinálni. Mindig hanyat fektettem, hogy magát nyálazza össze ne engem. Doki szerint kiskorából rajta maradt ösztön, szoptatás közben is nyáladzanak kicsit, nem mindig szoknak le róla.


Ha folyamatosan nyáladzik, akkor vidd el orvoshoz.

2017. márc. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozom, a boldogságtól nyáladzás természetes, kellemetlen, de igazából ez jelzi, hogy a cica jól érzi magát (van ilyen macskám, mindig oda van készítve egy pelus, amikor simogatom).

Ha mindig nyáladzik, annak viszont más oka lehet, betegség.

2017. márc. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nincs a szőre valamivel kezelve? (sampon, illatszer, rovarirtó, bolhairtó szerek, vagy nyakörvek) Ez esetben a szőrről mosdáskor lenyalja és ez váltja ki az ösztönös méregtelenítő nyáladzást. Akkor is nyáladzik, ha ahova lefekszik, amihez dörgölődzik, az mérgező vagy allergén anyagot tartalmaz.. Ha állandóan csinálja, először ezeket ellenőrizd. Rendes orvos úgyis azzal kezdi, hogy ezt a lehetőséget kizárja. Ha ilyen ok nincs és továbbra is folyamatos a jelenség, akkor spuri vele a dokihoz.


Az én macskám álmában teszi, ez annyit jelent, hogy nyugodtan, édesdeden alszik, szépeket álmodik. Ilyenkor örül a gazdi lelke is. :)

2017. márc. 18. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!