Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért "hörög" a cicám? Van...

Miért "hörög" a cicám? Van valakinek ilyen tapasztalata?

Figyelt kérdés

Ivartalanított kandúrkámnak évek óta fura a légzése, hol jobb, hol rosszabb, de mindig visszatér ez a hangos, érdes légzés. Álmában rendesen horkol, de néha ébren is hallani messziről a légzését, mosakodás közben is hangosan "szörcsög". Darth Vaderre emlékeztet leginkább...

Orvoshoz már vittem, nem találtak semmit, ami indokolná. A tüdeje tiszta volt. (Fülgyulladása volt, amit kikezeltek, de a hörgés megmaradt.)

Tapasztalt valaki hasonlót?


(Egyébként "sima" házimacska, nem túltenyésztett, lapos orrú fajta, akiknek orrsövény-problémáik szoktak lenni.)


2017. márc. 14. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt egy fiú cicám, aki szintén "Darth Vaderhez" hasonló hangot adott ki. Sokat hörgött, egy idő után folyt az orra, váladékot köhögött. Sajnos én akkor még gyerek voltam, nem volt saját keresetem, nem tudtam magamtól állatorvoshoz vinni. De a cica nem javult, végül a szüleimmel elvittük dokihoz. Sajnos kiderült, hogy a tüdejével volt probléma. Az orvos mondta, hogy ha hamarabb vittük volna, nagyobb eséllyel meggyógyul. Írt a cicának gyógyszert, de nem gyógyult meg csak kevesebbez hörgött. Úgyhogy tanácsosabb minél előbb orvoshoz vinni!
2017. márc. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
# 1: Voltunk orvosnál többször is, de a doki szerint - idézem - "a tüdeje tiszta". A füle miatt egyébként kapott antibiotikumot akkor, de a hörgésen az sem változtatott.
2017. márc. 14. 11:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy kikezeletlen macskanátha szövödménye.
2017. márc. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
# 3: Nem volt macskanáthás. Születése óta az én cicám, minden betegségét végigkövettem (szerencsére nem volt sok és azok is enyhék voltak).
2017. márc. 16. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!