Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mekkora nagy lelki trauma egy...

Mekkora nagy lelki trauma egy anyamacskának amikor elszakítják tőle a kicsinyeit?

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Hatalmas nagy,de megoldható..Béres magnézium+b6.Most bomba áron van.
2010. máj. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nagy. A szomszéd macskája a kispadlásunkra ellett. Egyetlen kiscicát. Nem zavartuk őket, sőt, mivel sokat vagyunk kint a mi cicánkkal, még meg is szerettük az anyamacskát. lassan megérlelődött bennünk a gondolat, hogy mivel a szomszédnak nem kell a kiscica, örökbe fogadjuk, ha már nálunk jött a világra. Míg egyik napról a másikra a szomszéd eltüntette, míg mi nem voltunk otthon. Kár, hogy nem mondtuk meg, szeretnénk a kiscicát. Az anyamacska már korábban hívta, azzal a jellegzetes hívó hanggal. Most meg keservesen nyávog, szaladgál fel, s alá. Keresi. Szívszaggató látvány. Én meg vádolom magam, a szomszédhoz meg soha többé nem fogok szólni.
2010. máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: De természetesen, ha elajándékozza valaki a kiscicákat, akkor nyilván akkor teszi, ha már elég nagy. keresi az anyacica, de az azért más érzés, mint így...
2010. máj. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Nem olyan nagy, mint gondolnád. A barátnőm apja dobálja el a kiscicákat, egy hétig hagyja szopni a kis nyomorultakat, aztán nyekk. Az anya egy délutánon át keresi a kölyköket, aztán még azon a héten újra befedezi a kandúr.

Az anyának - ritka kivételtől eltekintve - nem a kölyök hiányzik, és nem érzelmileg kötődik a kölykökhöz, hanem az kell, hogy legyen, aki enyhíti a tejcsapot, ha érted, mire gondolok. A barátnőm cicái mindig kalákában szoptatják annak a nősténynek a kölykeit, akinek még megvannak.

De az előző történet nagyon megható volt, és tényleg felháborító az a szomszéd. Ha nem akar kölyköt, ivartalaníttasson, nem szabad kinyírni a kicsiket. Ezt egyébként minden héten a barátnőmnek is a szájába rágom, mondanom kell, tök feleslegesen.

2010. máj. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha kivárod azt az időszakot, amikor már egyáltalán nem szoptatja a kicsiket, akkor nem is keresi őket. A kismacskának sem jó, ha mesterségesen elválasztják, még akkor sem, ha amúgy tud már szilárd kaját is enni.
2010. máj. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Himalája cicákat tenyésztek. 10-12 hetesen szokták elvinni az új gazdik a kölyköket, ilyenkor már nem szopnak, teljesen el vannak választva. Sőt, olyan is megesett, hogy egy kiscicának nem sikerült azonnal jó gazdit találni, és 4 hónapos koráig nálunk volt! Gyakorlatilag már nagy cica volt, mikor elkerült tőlünk.


A mamacica minden esetben ugyanúgy reagál a kicsik "eltűnésére", bármennyi idősek legyenek is: két-három napig hívogatja őket. Amikor sok kölyök van (a rekord 6 kicsi), az elsők "eltűnését" nem mindig veszi észre, vagy legalábbis nem hívogat látványosan, inkább a többivel foglalkozik. Viszont amikor már csak egy kölyök van, azt éjjel-nappal mosdatja, szeretgeti, pesztrálja. (Akkor is, ha az már nagy ló.) :) És amikor ő is elmegy, elszomorodik, pár napra "összezuhan", enni sem akar.


Mivel azonban nálunk a mamacica mellett egy kandúr is él (ők egy párt alkotnak, és nem is tenyésztek "külsős" cicákkal, csak velük), így a nőstény hamar megvígasztalódik a fárasztó gyereknevelés után a kandúr oldalán... Miután kiszomorkodta magát, rendszerint hetekig újra "szerelmesek" a kandúrral (ehhez nem kell, hogy tüzeljen a nőstény, mert egyébként is rajonganak egymásért), egymás nyakán lógnak, mosdatják egymást, játszanak, élvezik, hogy újra kettőjüké a világ. :) Nagyon szeretik egymást. Biztos vagyok benne, hogy míg a kölykök "kirepülését" el tudják fogadni (pedig nálunk a kandúr is neveli a kicsiket, még "pelenkázza" is őket), ha valamelyiküket elveszíteném, a másik sem élne sokáig utána...

2010. máj. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

22:39:


Ha tudnám, hol él a barátnőd apja, feljelenteném az állatvédőknél. Ilyet nem lehet csinálni!


A nőstény is tönkremegy a sok fialásban, és a kiscicák is feleslegesen születnek, és halnak meg. Undorodom az ilyen emberektől. Minek vett ez magához macskát egyáltalán?


Tudom, hogy nem te tehetsz róla, de az a nőstény még akkor is jobban járna, ha elaltatnák, mint így. Tudom, hogy mennyire kimeríti testileg-lelkileg az anyacicát évente egyetlen fialás is, nemhogy még több!!! Az meg, hogy egy hétig hagyják szopni a kicsiket, még csak ront a helyzeten, mert mire beindul a tejtermelés rendesen, éppen addigra "tűnnek el" a kicsik. A barátnőd apja egy ostoba állat, és akkor még finoman fogalmaztam.


A himalája cicás voltam egyébként.

2010. máj. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ezzel én is egyetértek, utsó hozzászóló, de kedvelem a barátnőmet, és tudom, hogy minden alomért micsoda hiszti megy otthon, és hogy harcol értük. Nem az ő hibája, legfeljebb az, hogy nem akar beleegyezni az ivartalanításba. Ő szereti a kiscicákat.

Az én gyönyörűségem is onnan való, őt én mentettem meg.

Az anya mellett még két pótmami is szoptatta, azért lett ilyen szép, nagy cica. Az meg végképp kiakasztott, hogy miután már elhozható lett volna a cicám, a barátnőm apja nem akarta odaadni, mert hogy "olyan szép kis pofája van a kis mocskosnak"!!!

2010. máj. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

23:17:


Szomorú történet ez, és sajnos még ma is sok az ehhez hasonló.


Minden esetre nem értem, hogy a barátnőd apja (aki ugye alig akarta odaadni neked a cicádat, mert "tetszett neki"), hogyan szeretheti a cicákat, és pusztíthatja is el őket egyszerre. Különös lelkivilága lehet...


A barátnődet pedig szerintem próbáld meg meggyőzni arról, hogy a kiscicák szeretete nem azonos azzal, hogy hagyjuk, hogy a halálra szülessenek.


Mindig vannak ivartalanítási akciók az állatvédőknél, (ilyenkor nagyon olcsó a műtét, utána lehet nézni a neten is) hidd el, az igazi szeretet az lenne, ha szép lassan az összes nőstényt ivartalaníttatná a barátnőd!


Örülök, hogy egyet legalább sikerült megmenteni, de sajnos ez csak a jéghegy csúcsa, és nem vigasz a többinek, sem a mamacicáknak. A barátnődet sem ítélem el, főleg, mivel ő az egyetlen, aki talán tehet ez ellen a helyzet ellen valamit.

2010. máj. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
23:17 " O szereti a kiscicakat" Omg... Tenyleg a szeretet jele, hogy folyamatos csaladi vitak utan egy het utan ("legjobb" ido mert akkor mar rendesen fejlodik ki a idegrendszeruk, szoval meg rendesen faj/erzik is a haldoklast) megis elturi hogy megoljek a kolykoket. Es ezert ellenzi az ivartalanitast. Erre inkabb nem mondok semmit, mert nem birnym megallni szemenyeskedes nelkul, de azert leirom, nem csak az apja ertekiteletevel van baj...
2010. máj. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!