Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak hogy a cicám...

Mit csináljak hogy a cicám kaparja a kaparófáját?

Figyelt kérdés
Vettem a cicámnak egy kaparófát mert az ágyamat kaparta de nem tudom rászoktatni a kaparófára ha valaki tud segíteni azt megöszönnêm.

2017. márc. 15. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Vidd oda a cicát a kaparófához, napjában többször is, és óvatosan a mancsaival imitálod a kaparást! Minél többször annál jobb!
2017. márc. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerelj rá valami jétákot,talán játék közbe rájön,h mire való.
2017. márc. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A játék jó ötlet, plussz bekenhetnéd macska mentával.
2017. márc. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én jutalomfalattal tanítottam

odacsalogatod őt a kaparófához valami extra finom falattal (pl. sajtot nagyon szeretik), és felemeled a magasba a kaját, hogy fel kelljen állnia érte

ahogy feláll két lábra, az első mancsaival a kaparófán fog megtámaszkodni

ha már áll, a kaját mozgathatod is, kicsit följebb vagy lejjebb is

a cica nyújtózkodni fog utána, hogy elérje

és ehhez meg kell támaszkodnia, hogy tudjon egyensúlyozni; ezért pont a kaparófába fog bele kapaszkodni

néhány ilyen gyakorlatot csináltok, és rá fog jönni, hogy milyen jó azt kaparni :)


ha rajta kapod, hogy az ágyadat kaparja, akkor szidd nagyon le, és zavard el vagy vidd őt oda a kaparófához, lehet, hogy ott folytatja majd a kaparást (az én cicám így tett)

az ágyról pedig tüntesd el a kaparásnyomokat, amennyire tudod

persze, a látványt nem tudod eltüntetni, a szagokat viszont érdemes

valamilyen takarítószeres kendővel töröld le a kaparás helyét, hogy legalább a saját szagát ne érezze ott, és nem menjen oda vissza többé kaparni.

2017. márc. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!