Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti egyet értetek ezzel a...

Ti egyet értetek ezzel a cikkel? Én maximálisan.

Figyelt kérdés
Ha nem értetek egyet, avagy igen azt indokolnátok? Köszi. [link]

2017. márc. 17. 07:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet, már sok macskát / kutyát fogattam be... Sokakat eltudtam ajándékozni haveroknak, akikről tudom hogy relative jó gazdik lettek.

De sokakat véglegesen megtartok.


De akiket nem bírok befogadni (ideiglenesen sem) azok is megérdemelnek még esélyt. Nem a már érző állatoknak kell meghalniuk és szenvedni, hanem az ellen kéne tenni, hogy ennyi szülessen.

2017. márc. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem minden cicám kóror volt, már ivartalanok, de amelyiken már nem tudok segíteni azt nem etetem, különben egy év múlva már ötvenszer annyit etethetnék.
2017. márc. 17. 07:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak bántani, de gondolom te is nagyon boldog lennél ha egy olyan dolog miatt kellene kínok között meghalnod amiről te nem tehetsz.


Segíteni sosem rossz! Ez, hogy majd 50 macskát etethetünk egy beteges szemlélet mód, nem ezt kell nézni, csakis az adott egyed/egyén szenvedéseit. És különben sem vehetjük el az esélyt, hogy még valaki befogadja.

És különben mi a jobb? Ha az utcán éhen halnak és megfagynak az állatok és ez egyálltalán nem biztos, hogy a későbbiekben változtat a kóbór állatok gyakoriságán... Vagy ha kicsit elviselhetőbbé tesszük a kinti létezésüket, aztán max. a menhelyen elaltatják Őket?


A fél emberiséget is kikéne írtani ennyi erővel, mert mi is többen vagyunk mint kellenw.

2017. márc. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Miért bántal meg? A véleményetekre vagyok kiváncsi, nem azt várom, hogy mindenki egyet értsen velem.
2017. márc. 17. 08:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán értek egyet,mert a gyakorlatba azért nem így működik a dolog.A vákuum-effektusos rész úgy ahogy van hülyeség.Pl városon eleve nincs annyi rágcsáló és,ha még odaköltözik néhány macska,akkor azok is elfognak tűnni vagy csak nagyon kevés marad.Tehát nem lesz ami odavonza az új cicákat.

Meg azt írja,h aki nem tudja egy állat megfelelő tartást vállalni az ne etesse.Nekem is van pár árvám.Nincs lehetőségem őket oltatni és rendesen ellátni,de télre volt meleg helyük és egynap egyszer kapnak enni,ha kisebb bajuk van kapnak gyógyszert is.Jobb lenne,ha egyáltalán nem foglalkoznék velük?Akkor is itt lennének és nézhetném,ahogy szenvednek.

Meg nem igazán értem,h miért pont az ivartalanított állat ne engedne be másik macskát a területére,mikor pont az ivaros kandúrokra jellemző,h védik a területüket.Meg a nőstények is,ha kicsinyeik vannak.És,ha emberhez vannak szokva nagyobb eséllyel fognak gazdisodni,de sztem egy több éve az utcán élő macska is simán betud illeszkedni egy családba.

2017. márc. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Simán butaságnak tartom a cikket, ami tele van logikai buktatókkal, és ellentmondásokkal.

Ha a macska területvédő és ivartalanítva van, akkor nem fog más egyedeket odaengedni, hiszen adott élelmiszer adott menyiséget tud eltartani. Cserébe nem nyuvad meg a állomány 2-3 évente, és cserélődik más egyedekkel.

És nem pusztítja annyira maga körül az élővilágot is, simán étkezési célból.

Tehát már a logika is azt mondja, hogy a tnr + etetés ami a leghatékonyabb, és a környezetre is a legkevésbé káros. Illetve igazából a ivartalanítás és gazdásítás lenne, de... (Amugy sem értem ezt a dolgot, az tény, hogy egy sokéves "vad" (feral) macskábol nem lesz szoba kedvenc, de kerti macskaként simán megállja a helyét.

2017. márc. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pont ez a lényeg, hogyha senki nem foglakozik velük, elvadulnak, és egy 2-3 éves cilának már esélye sincs családba kerülni, pedig még lehetne tíz boldog éve.

Ha viszont van a környéken állatszerető, aki eteti, netán kézhez szoktatja azzal pl. hogy télire szállást biztosít, mint az egyik válaszadó, akkor az idősebb macsek is találhat otthont, ha netán menhelyre kerül vagy egy környékbeli befogadná.

2017. márc. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha objektíven nézem, akkor sincs számomra túl sok értelme. Egy kóbor macska szerintem sokat élt, ha eljut 3-6 éves koráig. Aztán elnyomják, összeverekszik más macskákkal és vagy belehal sérüléseibe, vagy elüti egy autó, megfagy télen, stb. Jön ahelyett az utánpótlás.


Körülbelül egyszerre kéne járni minden területet és a gazdátlan macsekokat egyszerre ivartalanítani, hogy számítson bármit is, hogy most azt eteted vagy sem. De itthon a macskának amúgy sincs különösebb értéke, "haszon tárgy", fog egeret, a fenntartása kertbe kib.szva, némi whiskasszal minimális, ha meghal jön másik. Ennyi az általános nézet a macskákról döntő többségében.


Én pl hiába fogadtam be idősebb, cirmos kóbor cicát, aki nyilván rajtam kívül az égvilágon senkinek nem kellett volna, és költöttem egy vagyont az orvosi költségeire, ezzel a nagy egészből csupán egyetlen macskának segítettem (aki egy elkényeztetett kis r.banc lett :D).


Szóval szerintem tömeges ivartalanítás. Más nem segít.

2017. márc. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 tök igazad van. Én pl ivartalanítattni szoktam néha kóbort, ebben látom a megoldást, de nem etetek ivaros kóbort, mert belehúz a fialásba
2017. márc. 17. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!