Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mire számítsak ivartalanítás...

Mire számítsak ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
Ma ivartalanítják a kandúr cicámat, nagyon féltem. Mire számíthatok a műtét után közvetlenül és a lábadozás alatt?
2010. máj. 11. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ébredés után kicsit kótyagos lesz,tartsd a földön,mert nem nagyon lesz egyensúlyérzéke.A doki ad neki antibiotikumot,meg fájdalomcsillapítót(ha nem akkor kérdezz rá,adnia kell),ne lepődj meg,ha nem eszik,meg csak úgy elvan,ez normális.Másnapra elvileg kutya baja sem lesz,leszámítva,hogy kicsit furán fogja tartani a hátsó részét,meg nem nagyon lesz még kedve ugrándozni.Az én két kandúrom 4 nap alatt el is felejtette a dolgot.
2010. máj. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! tényleg úgy, ahogy az előző írta,még annyit, hogy az enyém két napig állandóan nyalogatta a sebét,de azt mondta a doki, hogy az egyáltalán nem baj,nem kellett neki gallér.

üdv.

2010. máj. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
az enyém is elég kába volt hazaúton, be is pisilt egyszer, de otthon hamar elkezdett járkálni, igaz nagyon dülöngélt. pár óra alatt sokkal jobban lett. nem tudom mennyire igaz, de húzd ki a telefont, meg a hirtelen nagy zajoktól óvd, mert állítólag ilyenkor nem tesz nekik jót. másnapra már kutya baja se volt! mindez néhányhónapos korában történt, ma már 11 éves, nem hízott el, jó kondiban van.
2010. máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
83%

Én is nemrég ivartalanítottam a cicámat. Még este is kába volt és azt hittük, utál minket. Reggel ugyanaz az eleven, boldog, játékos cica fogadott:)

Vannak olyan cicusok, akik depressziósak lesznek, nekem szerencsém volt. Pár nap alatt kiheveri legrosszabb esetben.

Törődj vele sokat, ez nála egy mérföldkő.

2010. máj. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
66%
Ne félj,nagyon hamar kiheverik,még csak nem is varrják őket,hamar gyógyul a seb,de nem engedném ki 1-2 napig a lakásból,ha nem csak szobacicus.Illetve altatni fogják,ilyenkor ügyelj h a nyelve kint legyen,nehogy lenyelje és pislogtasd a szemét mert az nyitva marad olyankor,esetleg még a műkönny (nem szemcsepp!!!) is javallott,amit patikában vagy optikában meg tudsz venni 1500-3000 huf között.
2010. máj. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amit az utolsó írt az nagy hülyeség!Mikor hazaviszi már nem lesz altatásban és nem lesz nyitva a szeme.A doki meg talán tudja mit csináljon az altatott cicával.

Első voltam.

2010. máj. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindne rendben van! Már pár napja megtörtént a kasztráció és szerencsésen átvészeltük. Köszönöm a segítséget!
2010. máj. 14. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!