Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért fél a macskám a szőnyegtől?

Miért fél a macskám a szőnyegtől?

Figyelt kérdés
Csak mostanában kezdett el félni tőle, eddig semmi baja sem volt vele. De ha most rá rakom a szőnyegre akkor ledermed utána gyorsan elszalad, meg inkább a bútorokon mászkál minthogy a padlón kelljen neki. Tiszta a szőnyeg, nem koszos/büdös. Mitől alakulhatott ki benne eza félelem? Hogy vegyem rá hogy újra a szőnyegen is menjen? Elég idegesítő hogy az asztalomon mászkál és mindent leborít. Minden értelmes tanácsot/ötletet szívesen fogadok.

2017. márc. 17. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem történt vele valami rossz a szőnyegen?A cicámnak mikor beteg lett fájdalmat okozott az evés.És ő ezt a fájdalmat először a táljához később már a konyhához kötötte és nem is nagyon mert bemenni.Lehet,h a te cicád a szőnyeghez köt valami rossz dolgot.Ha leterítesz valamit a szőnyegre,akkor hogyan reagál?
2017. márc. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy megijedt valamitől, amikor a szőnyegen aludt vagy feküdt. De ha hosszú szálú a szőnyeg, akkor az is lehet, hogy beleakadt a karma, és csak vergődve tudott kiszabadulni, miután bepánikolt.
2017. márc. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja, egyébként úgy tudod visszaszoktatni, ha jutalomfalatokat adsz neki egyre közelebb a szőnyeghez, amíg újra rá nem mer lépni. Erővel ne tedd rá, csak még jobban fogja utálni.


Ha olyan szőnyeg, amibe beleakadhat a karma, akkor viszont jobb lenne lecserélni.

2017. márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam hogy ráterítek valamit a szőnyegre, ugyanúgy fél. Pedig nem akadt bele sohasem a körme. Most kipróbáltam hogy a szőnyegre tettem a kajáját de inkább nem evett. Máskor amikor eljött nővérem látogatóba akkor szerintem elfeledkezett a fóbiájáról, mert nagy büszkén mászkált/játszott a szőnyegen. Szóval teljesen tanácstalan vagyok. Egy fél éves, egészszobás szőnyeget meg csak nem dobok ki, mert fél a macska. Várom a többi ötletet, az eddigieket is köszönöm!
2017. márc. 24. 18:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Az nem lehet,hogy valami mástól fél és azért mászkál a bútorokon,mert magasról jobban belátja a terepet és így nagyobb biztonságban érzi magát?
2017. márc. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát nem kizárható ok, mivel tényleg szeret magasan lenni, de akkor más szobákban miért a padlón közlekedik? Máshol is tudna a bútorokon mászkálni. Vagy lehet csak az én szobámban akar dominálni.🤔
2017. márc. 24. 20:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Adj neki kaját/jutalomfalatokat EGYRE KÖZELEBB a szőnyeghez, ne egyből a szőnyegen. Ha a szőnyeg mellől elveszi, akkor úgy, hogy be kelljen nyújtóznia a szőnyeg fölé, de ne kelljen rálépnie. Aztán hogy egy pici lépést rá kelljen lépnie. Minden lépést ismételj sokszor, csak akkor lépj tovább, ha a macska már nem habozik elvenni arról a helyről ahol tartotok.


Ez nem fog egyik napról a másikra menni, hosszú és időigényes folyamat. Azért jobb a jutalomfalat, mint maga a kaja, mert akkor nincs az, hogy nem eszik, ezért muszáj neki odaadni, sőt, ha nem akarja elvenni, akkor ott is hagyhatod akár másnapig, hátha később megjön a bátorsága.

2017. márc. 25. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet,h abba a szobába lépett rá valaki véletlen vagy ráesett valami amitől nagyon megijedt és úgy gondolja,hogy lent a szőnyegen nem biztonságos.Még megpróbálhatnád,h keresel neki egy helyet,ahova nyugodtan felmehet és onnét nézelődhet és idővel csak megnyuszik,h mégsincs veszély.Meg valami játékot is bevethetnél.
2017. márc. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!