Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha varras a cicám...

Mit tegyek, ha varras a cicám feje. Akkor meg fog halni?

Figyelt kérdés
Idős kandur. 7 éves, nem rég ivartalnitattam, de száraz sebhejek vannak a fején. Nem véres nem nedves, száraz de nem tünik el már rég. Ez miért lehet? Az összes cicám varras fejjel halt meg kb ennyi idösen.

2017. márc. 21. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Az elég gáz, ha 7 évesen halnak meg, meg az is, hogy szerinted ekkor már öregek... Meg a varrrrrrrrrr is, meg az is, hogy nem tudod, mitől lehet. Meg az is, hogy ha az összes ettől halt meg eddig, akkor miért nem keresel fel állatorvost, ha fennáll a probléma.

És igen, meg fog halni. Egyszer. Segítek, te is meg fogsz.

2017. márc. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Keress fel egy állatorvost. 7 éves macska nem öreg, 12-14 évig elélnek és ivartalanítással, oltásokkal még növelhető az élettartam.
2017. márc. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megsérült a feje, és elfertőződött a seb. Azért nem tud a var leszáradni és elmúlni, mert élősködők laknak benne. Egy idő után vérmérgezést kaphat és elpusztulhat. Pedig egyébként nagyon egyszerű lenne segíteni rajta, az állatorvos kitisztítja a sebet, fertőtleníti és élősködőellenes cseppet kap.


A 7 éves kandúr valóban nem idős, kétszer ennyit simán élhet, vagy akár többet is. Persze ha nem ivartalanítod, nem csoda, ha a folyamatos csatákban újra és újra sebeket szerez majd.

Szerintem több macskát ne tarts, ha mind meghalnak nálad 7 évesen. Ha annyi áldozatot nem vagy hajlandó meghozni értük, hogy a sebbel állatorvoshoz vidd, akkor nem vagy alkalmas gazdinak.

2017. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!