Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudok tenni? A cicám...

Mit tudok tenni? A cicám beteg de nem vihetem le állatorvoshoz mert nem tidom.12 éves vagyok. A szüleimet nem érdekli.

Figyelt kérdés
a cicámnak valami van a lábával feldagadt a kétszeresére. Szüleimnek mondtam de a szokásos választ kaptam , nem érdekel. Mit tegyek?

2017. márc. 21. 22:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

12 éves vagy, még nem sok nagy döntést hozol magadtól. Viszont látszik, hogy aggódsz, mert kiírtad ezt a kérdést, ez jó jel. Tenned kell valamit.

Van macskahordozótok? Tudod az a rácsos kis műanyag doboz.

Van interneted, keress rá hogy a városodban hol van állatorvos.

Telefonod van gondolom? Hívd fel őket, köszönj mutatkozz be, mondd el hogy szüleid nem segítenek, de van egy cicád aki szenved és nagyon beteg (nagyon rossz jel a kétszeresére dagadt láb, szenved a cica). Kérdezd meg mit tudnál tenni, illetve ők segítenek-e.

Lehet megmondják, hogy vidd be. Ilyenkor kell tudnod, hogy hol vannak helyileg és akkor kéne beleraknod a cicát a hordozóba.

Esetleg keress neten egy állatmenhelyt a városodban, és hívd fel őket és mondd el nekik ugyanezt.

12 évesen már ezeket simán meg tudod tenni, tudom hogy ijesztő egyedül belefogni, de gondolj rá, hogy a kiscicádnak nagyon nagyon fáj és nem sok lehet neki hátra. Megmentheted az életét, ha cselekedsz. Sok sikert!

2017. márc. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Írj egy a közeledben lévő állatvédő szervezetnek
2017. márc. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

ennél bonyolultabb mert az állatorvos nem ingyenes de ő maga se tudhatja előre mennyibe fog kerülni.

ráadásul át is verhetnek, be kellene vonnod egy felnőttet akiben megbízol.

2017. márc. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
59%
Elég szomorú. Akkor ne tartsatok macskát, mert csak szenved. Ez főleg a szüleidnek szól, mert nyilván te nem tehetsz róla. Nagynéninek, nagybácsinak, nagyszülőknek szólj holnap reggel!
2017. márc. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
33%
Az állatorvos nem ingyenes, de van szíve és ha mást nem, elaltatja a SZENVEDŐ állatot. Lehet részletben is fizetni. Szerintem a pénzkérdés másodlagos, max lebasszák a gyereket és kifizetik a számlát, de a cica NE SZENVEDJEN FELESLEGESEN!
2017. márc. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
11%
miért vállaltatok cicát ha a szüleid nem képesek vállalni minimális mértékben sem a felelősséget? és anyagilag vagy fizikailag okoz problémát a macska elvitele számodra?
2017. márc. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
el kell altatni
2017. márc. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Elaltatni egy kisebb baj miatt? Jobb lenne holnap beszélned egy közeli rokonnal-ismerőssel, nagynéni, nagybácsi barát/barátnő édesanyja/édesapja.
2017. márc. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! a cicád valószínűleg verekedett, és megharaphatták a lábát. Szóval ne ijedezz, és ne hallgass azokra akik azzal ijesztgetnek hogy el kell altatni a cicát. (gratulálok nekik, ilyen hülyeséget mondani egy hatodikos gyereknek.)


Hallgass az első válaszolóra! Az állatorvos valóban nem ingyenes, de ha megmondja mennyi lehet a kezelés, ami lehet hogy ezer-kétezer forint csak, akkor könnyebben rá tudod venni a szüleidet hogy kifizessék az állatorvosi számlát.És igen, lehet részletre fizetni is. Ha más nincs , mond azt a szüleidnek, hogy azon a pénzen amit csokira, vagy ilyenre költenének neked, gyógyíttassák meg a cicát. Ez talán meggyőzné őket hogy neked fontos a cicus, és igazából nem olyan fontos dolgokra is kiadják a pénzt.


Sok sikert, remélem meg tudod győzni a szüleidet.

2017. márc. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%
Kérj segítséget értelmes rokonoktól. A szüleid undorító férgek.
2017. márc. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!