Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan költöztessük a macskánkat?

Hogyan költöztessük a macskánkat?

Figyelt kérdés
Nemsokára átköltözünk a város másik végébe. Van egy cicánk, akit 5 hónaposan hoztunk 220 km messziről. Most 5 éves. Jelenleg társasházban lakunk közös udvarral, kinti-benti cica, kint alszik (csak nagyon hidegben bent), reggel jön enni, napközben elmegy csavarogni, aztán este hazajön, mikor mi is a munkából. Családi házba fogunk költözni, ami több szintes. Az lenne a kérdés, hogyan szoktassuk oda, az ottani környezetbe, udvarba, ugyanilyen kinti-benti cicának. Mit vásároljunk, mit alakítsunk ki. Nagyon köszönöm a válaszokat, akár privát üzeneteket is!:)

2017. márc. 22. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

" kinti-benti cica, kint alszik (csak nagyon hidegben bent)"


hát én még ilyet nem hallottam.

2017. márc. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyzetben általában az a legjobb, ha eleinte csak bent tartod, és fokozatosan szoktatod ki, az elején inkább felügyelettel. Így megszokja a helyet, és kisebb eséllyel csavarog el. Ehhez értelemszerűen célszerű beszerezni egy cica WC-t, almot. A legtöbb macska gyorsan megtalálja az almot és magától használja.


Egyébként, ha forgalmas helyre költöztök, érdemes megfontolni a csak benti tartást is, a cica érdekében.

2017. márc. 23. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt tudom mondani,mint az utolsó.

Legyen bent az elején,szokja meg az új környezetet. Ha eltelik pár hónap, akkor érdemes fokozatosan bemutanti neki az udvart.

De tényleg nem mindegy,hogy milyen helyere költöztök.Ha forgalmas út mellé,vagy éppen nagy kutyák lesznek a szomszédban,akkor szerintem jobb,ha benti marad. Én nem kockáztatnék kinti tartással,csak akkor,ha tuti biztonságos.De kevés olyan környék van,ahol nem járnak autók.Rengeteg cicát ütnek el:(

2017. márc. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Annak a kettő normálisnak köszönöm, a többi meg takarodjon el innen...
2017. márc. 23. 14:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


1. Kb 1 hónapig tartsd bent, amíg megszokja az új helyét!

2. Vegyél macskahámot és úgy sétálj vele a kertben naponta többször ha ki akarna menni. Kb 1-2 hétig ha kimentek rensszeresen megszokja.


Körülnéztél a környéken kutya ügyben? Szomszédok milyenek? Autóforgalom? Nehogy valami baja legyen...

2017. márc. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jól írták az előző válaszadók: pár hétig legyen csak benti cica, aztán fokozatosan, felügyelettel engedd ki. Az sem rossz ötlet, hogy eleinte hámmal térképezzétek fel az udvart! Ha már megszokta a házat és megjelölte a szagnyomaival a kertet, nem kell majd attól félni, hogy megpróbál elszökni, megkeresni a régi otthonát.


Milyen nemű a cica? Ivartalanítva van? Ha nincs, akkor érdemes lenne megcsinálni a költözés előtt, vagy még az alatt, hogy benti cicaként él az új házban. Kevésbé fog elmászkálni.

2017. márc. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!