Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kie jogilag a macska?

Kie jogilag a macska?

Figyelt kérdés

1,5 honapja vettem egy mar felnott, 1,5 eves torzskonyves macskat tenyesztesi joggal, szerzodessel. Idokozben kiderult, hogy a macska vemhes, az elozo tulaj ugyanolyan TK-es kandurja befedezte, amirol az eredeti tulaj azt mondta, az allatorvosi vizsgalat szerint nem vemhes(de nem 100%, es nem vizsgaltatta meg rontgen/UH-al)

en elvittem utana 2 hettel ultrahangra, ahol mondtak hogy mar 6 hetes korulbelul. a kiscicak szuletesekor az anyamacska mar a mi nevunkon volt (chip regisztracio,szerzodes). Az elozo tulaj most koveteli a fedeztetes koltseget (amit ugye en nem akartam, nem is tudtunk rola a szerzodes megkotesekor). Jogilag kie a szuletett kiscica? Jogos a kovetelese?



#macska #jog #vemhesség #torzskonyves
2017. márc. 22. 22:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
én felezném a hasznot
2017. márc. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
normalis esetben igy lenne, de mar eleve fenyegetett minket es zsarolt, hogy ha nem fizetjuk ki akkor beperel minket, rankhivja a rendorseget es visszaveszi a macskajat...
2017. márc. 22. 23:20
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha törzskönyveztetni akarod a kicsiket, akkor jogos a fedeztetési díj. Ha nem, akkor hívhat, perelhet, nem ér el vele semmit.

A szerződésben szó nem volt a vemhességről. Így a tenyésztő megszívta.

2017. márc. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség lenne a részéről. Ott a szerződés és az orvos is tudja igazolni.

A volt gazdája meg ne pattogjon. Ha annyira oda van érte és fenyegetőzik, egy macska árát esetleg oda adtok neki. De neki ilyenkor már semmi köze hozzá, ugrálhat az égig, akkor se.

2017. márc. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok jogász, de értelmezésem szerint x dátumon minden törvényi formában megfelelő módon megtörtént az adás-vételi szerződés. Ezt elolvasnám újra az utolsó betűig, kinek a felelőssége volt a cica vemhességének ellenőrzése. Amúgy gondolom az övé. Ő elmulasztotta ezt megtenni, így utólag nem sokat tehet. Tartom valószínűnek a rendőrségen se vennék komolyan, mivel nem szegtél szerződést. Így gondolom jogilag a tieid a kiscicák.


Én az ő helyében lenyelném tanulópénzként, hogy ne spóroljon az állatorvoson, ha egyszer tenyésztő...

2017. márc. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jogos. Mert nem kérted, bogy fedeztesse.


Amúgy kérd meg, hogy linkelje a vonatkozó jogszabályokat, mert nem vagy meggyőzve.

2017. márc. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy eléggé furcsa helyzet.

Jogilag köze hozzá semmi, sót, még te perelhetsz azért, mert úgy adta el a macskát, hogy bármimacska kölykeivel vemhes... Ez neked kiadás, stb.

Tehát a helyzet az, hogy vagy magasról teszel a előző tulajra, és közlöd, hogy akkor pereljen (nem fog, vagy ha ezt is tenné, esélytelen) vagy azt mondod, hogy rendben, megkaphatja a fedezés költségét - de akkor elvárod a közreműködését a kölykök törzskönyvezésében is.

2017. márc. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
pff, úgy követeli a pénzt, mintha ő bszta volna meg személyesen :D
2017. márc. 23. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit képzel magáról a tenyésztő. Kifizetted a macskát, ezért a tied. Inkább ő húzná meg magát, mert vemhes jószágot adott el. Bizonyítani lehet, hogy már így kaptad. Örüljön, ha nem fizetteted ki vele a kiscicák költségeit.
2017. márc. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%
Ja és mondd meg neki, hogy eljár a szád. Facebooktól kezdve mindenhol elújságolod, hogy ez a "gondos szakember" milyen állatot adott el neked.
2017. márc. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!