Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kie jogilag a macska?

Kie jogilag a macska?

Figyelt kérdés

1,5 honapja vettem egy mar felnott, 1,5 eves torzskonyves macskat tenyesztesi joggal, szerzodessel. Idokozben kiderult, hogy a macska vemhes, az elozo tulaj ugyanolyan TK-es kandurja befedezte, amirol az eredeti tulaj azt mondta, az allatorvosi vizsgalat szerint nem vemhes(de nem 100%, es nem vizsgaltatta meg rontgen/UH-al)

en elvittem utana 2 hettel ultrahangra, ahol mondtak hogy mar 6 hetes korulbelul. a kiscicak szuletesekor az anyamacska mar a mi nevunkon volt (chip regisztracio,szerzodes). Az elozo tulaj most koveteli a fedeztetes koltseget (amit ugye en nem akartam, nem is tudtunk rola a szerzodes megkotesekor). Jogilag kie a szuletett kiscica? Jogos a kovetelese?



#macska #jog #vemhesség #torzskonyves
2017. márc. 22. 22:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
73%

Én is fordítanék a kockán, és inkább én fenyegetném azzal,hogy tenyésztő létére vemhes állatot adott el nekem(úgy hogy nem közölte,hogy vemhes).

Egy fityinget nem látna tőlem.

És a lejárató kampány sem rossz ötlet.Több tízezer taggal rendelkező cicás facebook csoportokba is megírnám az egész sztorit(azt a részét is,hogy még ő fenyeget téged)

2017. márc. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon ne rágalmazd. Akkor se ha így van, mivel azért már tényleg perelhet, ehhez nincs jogod. De a cicát el nem veheti, és a kicsiket sem.
2017. márc. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Leírnád priviben, hogy ez melyik tenyésztő? Hallottam hasonló meredek sztorikat és érdekelne, hogy ez is ahhoz az elembeteghez kapcsolódik-e. :D


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: nem tud mit tenni, kérd meg, hogy küldje át az ide vonatkozó jogszabályt (szerintem ilyen nem létezik).

2017. márc. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Mindenkinek nagyon koszi a hozzaszolast, vannak fejlemenyek... most nagyban hallgat, mert jogi utra lesz terelve a dolog,ugyanis elkezdett minket lejaratni, hogy halalos virushordozo a macska, meg hogy a kismacskak el fognak pusztulni es amugy is, sterilizalasra vagyunk kotelesek, mert igy vettuk a macskajat eredetileg meg... Sot! Meg a cimunket es a nevunket is hozzairta mindehhez a hazugsaghoz es itt telt be a pohar...csakis amiatt, mert nem fogadtuk el a "nagylelku" ajanlatat (vagy fizetunk neki a fedeztetesert,vagy lejarat minket es ellehetetlenit) emiatt ragalomhadjaratot inditott ellenunk macska korokben. (mindenrol van irasos bizonyitekunk)

Nem Magyarorszagrol van szo, hulyekert sehol sem kell a szomszedba menni 😀

2017. márc. 24. 01:14
 15/23 A kérdező kommentje:
Aah, az egesz sztori kezd mar olyan lenni, hogy egy fel nap nem lenne eleg elmeselni, pedig meg egy hete sem tart ez az egesz hercehurca... Egyebkent azzal is meg lettunk fenyitve hogy rankhivja a rendoroket es elviszi a macskajat. Elotte valo nap meg este fel 11kor!! csengetett vagy 10 percen keresztul es toporzekolt az ajtonk elott, csak azert, mert nem valaszoltunk a whatsapp uzenetere...
2017. márc. 24. 01:25
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem azért de inkább nektek kéne feljelenteni őt zaklatásért. :D
2017. márc. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Honnan tudta meg , hogy vemhes a cica?
2017. márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Megvetel utan 1 hettel mar furcsan nagy volt a pocakja es uzenetben rakerdeztunk, hogy nem lehetseges,hogy vemhes-e. Ekkor meg nem volt semmi problema a tulajjal, ekkortol jottek a bajok..valasza az volt, hogy nem tudja, lehet hogy vemhes, de ha igen akkor fizessuk ki neki a fedeztetest vagy a macskak eladasa utan profitot... Es mint kiderult, ekkor mar jocskan vemhes volt a cica. Ezt kuldte whatsapp uzenetben, erre nem valaszoltunk, macskak ra 2 hetre megszulettek, mi meg feltettuk oket hirdetesben, ezt meg meglatta a volt tulaj, na onnantol kezdve egybol fenyegetes es rendorseg, beperles, macskavisszavetel, doromboles az ajton es lejaratas.. Es mind olyan hazugsagokkal,amirol o is nagyon jol tudja, hogy nem igazak, amit allit! Ugyanazon a hirdetooldalon feltett a mi kepeinkel (amit a mi hirdetesunkbol szedett le) hirdetest es ala merhetetlen hazugsagokat irt, nevunket,cimunket beleirta, hogy innen ne vegyen senki semmit. Elotte mi privat uzenetben felajanlottuk neki hogy az altala kert osszeg felet kifizetjuk,mert mi nem kertunk fedeztetest. Ez ugy latszik nem volt jo neki, megirta hogy akkor meg egyszer " nagylelkuen"felajanlja hogy fizessuk ki az egesz osszeget amit kovetel, kulonben egesz europa! tudni fogja mi mekkora egy csalok vagyunk es nem fog ezutan senki szoba allni velunk.. Ezek utan meg mar csak azert sem fizetunk egy ekkora szemetnek
2017. márc. 24. 09:30
 19/23 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ami nem tiszta, akkor ti a kölyköket "apa nélküli fajtajellegűként" hirdettétek?

Mert akkor azért nektek is jár egy "szaporító!" címke.

Persze... ez megint egy olyan dolog, hogy teljesen önhibátokon kívül történt az egész, szóval én tényleg perelném a előző tulajdonost, mert az, hogy neki is pont tk-s kandúrja van, attól még lehetett volna a sarki cirmi is a kölykök apja... Söt, így, a hogy nem tudtátok törzskönyvezni a kölyköket, valójában pont olyan, mintha az lett volna.

Tehát ez nektek minden oldalról nézve veszteség, az előző tulajdonos hibájából.

2017. márc. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem kérhet pénzt a fedeztetésért, mert ti nem kértetek ilyen szolgáltatást. A szerződésben nem volt szó arról, hogy vemhes. Te perelheted őt, hogy nem vigyázott arra a macskára, amit eladott neked.

Az meg a hülyeség csúcsa, hogy most úgy állítja be, hogy halálos vírussal fertőzött macskát adott el. Ez rá nézve ciki.

2017. márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!