Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kie jogilag a macska?

Kie jogilag a macska?

Figyelt kérdés

1,5 honapja vettem egy mar felnott, 1,5 eves torzskonyves macskat tenyesztesi joggal, szerzodessel. Idokozben kiderult, hogy a macska vemhes, az elozo tulaj ugyanolyan TK-es kandurja befedezte, amirol az eredeti tulaj azt mondta, az allatorvosi vizsgalat szerint nem vemhes(de nem 100%, es nem vizsgaltatta meg rontgen/UH-al)

en elvittem utana 2 hettel ultrahangra, ahol mondtak hogy mar 6 hetes korulbelul. a kiscicak szuletesekor az anyamacska mar a mi nevunkon volt (chip regisztracio,szerzodes). Az elozo tulaj most koveteli a fedeztetes koltseget (amit ugye en nem akartam, nem is tudtunk rola a szerzodes megkotesekor). Jogilag kie a szuletett kiscica? Jogos a kovetelese?



#macska #jog #vemhesség #torzskonyves
2017. márc. 22. 22:54
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Mivel nem fogunk a fedeztetesert a fenyegetese es az egyeb hulyesegei miatt fizetni, igy sajnos csak ugymond feltorzskonyvesek a macsekok. (itt megjegyzem ujra, mi felajanlottunk neki egy osszeget, a "fedeztetesert", amit nem volt hajlando elfogadni, mert hogy milyen szerencse mar nekunk hogy egybol lehet egy torzskonyves almunk!) Egyebkent meg az is elkepzelheto, hogy beperelt azota... nem mi "szaporitottuk" ugymond, senki nem kerte hogy fedeztesse be.
2017. márc. 24. 16:51
 22/23 A kérdező kommentje:
Meg a multkori kis emailjeben azt irta, hogy szivesen beperel minket es az sem fogja erdekelni, hogy ha veszit... de nem ertem miert jo ez neki?? Minden levelvaltas, itthagyott uzenete, megegyezes megvan irasos formaban. Es megis kepes volt nagy nyilvanossag elott az interneten, feltenni egy "hirdetest", hogy vigyazzatok, csalok, ne vegyetek toluk semmit a jovoben, beleirva a nevunket, lakascimunket, meg hogy a macskajat nekunk sterilizalasi kotelezettseggel adta oda es kulonben is, halalos beteg, amit atadott mar a kismacskaknak (Sot! errol meg irasos tesztpapirjai is vannak, hogy ez a macska halalos beteg :D ezt is beleirta). Meg azt is hazudta benne, hogy o tudott arrol hogy a macskaja vemhes... (erdekes, a privat beszelgetesekben nem ezt emlitette, sot, direkt kertuk, hogy vigye el az allatorvoshoz a macskat, mert csak ugy vesszuk meg, ha az allatorvos megnezi, minden rendben-e, o rakerdezett az orvosnal, az orvos azt mondta neki hogy ez a macska nem vemhes,illetve nem biztos benne).--de ezek is megvannak az emailvaltasokban. Mi elvittuk a cicat, leteszteltettuk, negativ lett fiv/felv. Erdekes. De azert neki papirja van rola hogy halalos beteg... sehogysem fog jol kijonni a birosag elott enszerintem. Ja, es mindezekutan meg kepes volt nekunk privat uzenetben megirni,masnap, hogy meg van eselyunk joban maradni vele, ha fizetunk neki, vihetjuk maskor is hozza a macskat fedeztetesre...es kuldott egy Churchill idezetet ... most akkor hirtelen megsem halalos beteg??
2017. márc. 24. 17:09
 23/23 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2017. márc. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!