Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elütött cica mikor lesz jobban?

Elütött cica mikor lesz jobban?

Figyelt kérdés
Csütörtök este nagy valószínűséggel elütötték a cicánkat. Egész éjjel sírt szegény, állatorvosi ügyelet nem volt így csak péntek reggel tudtuk orvoshoz vinni. Este annyit tanácsolt az orvos negyed algopyrin. Az pár órára segített. Többször hányt is éjjel. Pénteken megröntgenezték. Csípőficama van. Kapott hányás csökkentőt és fájdalomcsillapítót illetve altatták a röntgenhez. Mondta a doki figyeljük pisil e mert ilyenkor a húgyhólyaggal szokott probléma lenni. Tegnap reggel ivott viszonylag sokat evett is picit de még semmi pisi. Viszonylag jól megy mostmár még a lépcsőn is lemegy de inkább csak fekszik. Még mindig nagyon kába. Kedden kell visszavinni az orvoshoz...ez így viszonylag normális? Mikor várható nagyobb javulás. Nagyon aggódom érte azóta alig eszem és alszom :(
2017. márc. 26. 08:52
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja meg most is próbálom itatni etetni, de úgy csinál mintha hányni akarna pedig látszik rajta hogy enne meg inna
2017. márc. 26. 09:01
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Sajnálom! Nekünk volt 5-6 macskánk,mindegyiket elütötte a kocsi,de ők vagy azonnal szörnyet haltak,vagy pár perc múlva...ha eddig bírja akkor talán megmarad...csak etesd itasd simogasd bőszen,de mint egy ember ő sem pár nap alatt épül majd fel szerintem.


Hagyd csak feküdni,pihenni,de figyeld,hogy pisil-e mert ha 1-2 napig nem pisil az nem baj,de holnap hívd fel az orvost ha akkor sem pisilt.

Eddig sztem még a körülményekhez képest normális minden.Szívós macska.

2017. márc. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

Ne várd szerintem meg a keddet, ha addig nem pisil, akkor már hétfőn orvos. AZ egyik cicánkat érte baleset, bár más úton, de nála várható is volt hogy altatni kell.


Ha a doki azt mondta csak csípőficam, akkor kicsit megnyugodhatsz, de nézd hogy pisil e, mert a miénk nem tudott, így altatni kellett. Ha hétfőig nincs pisi, akkor már akkor vidd.


Gyógyulást neki.

2017. márc. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs pisi ,akkor hamar vidd orvoshoz,mert felgyülemlő vizelet végez vele! Meg szokták katéterezni,és ha lehet akkor megműtik.
2017. márc. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha holnapig megmaras mindenkepp megyunk a dokihoz
2017. márc. 26. 11:02
 6/15 Manócska1 ***** válasza:
remélem,megmarad a cicád és jobbulást kívánok neki. holnap vidd orvoshoz ha megmarad. kitartás!
2017. márc. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
5-6 macska, melyeket mind elütötte a kocsi... SOSEM ÉRTEM MEG, miért kell forgalmas, veszélyes út mellé KINTI macskát magunkhoz venni?! Sosem tennék ilyet! Ha veszélyes a hely, benti macskákat tartanék!!! Miért jó ezt végignézni, hogy sorra mennek a kerék alá?!
2017. márc. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem forgalmas a környék!
2017. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyet tudok érteni..2# szerinted normális,hogy ennyi macskátokat elütötte a kocsi? Mi a fenének tartjátok kint,ha forgalmas helyen laktok? Nekem ne mondd,hogy full csendes,kocsimentes környék.Ha tényleg az lenne,akkor nem lett volna ennyi elütött cica.:( Nem sajnálod őket?Miért tartod kint őket ha ez ennyiszer megesett?:/ Vagy legalább ivartalanítsd őket,úgy hátha kevésbé csavarognak meg mennek a kocsi elé tüzelés időszakában

Kérdező, ha nagyon aggódsz akkor vidd vissza hamarabba dokihoz,baj nem lehet belőle.

És a lépcsőt én kerülném, elkerítenék neki egy nagyobb részt,ahol nem tudja megütni magát.Bár te látod,hogy mennyire kába.Remélem nem lesz baj és hamar meggyógyul!

2017. márc. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Sajnálom,hogy ilyen vitát szítottam az őszinteségemmel.Szomorú,tudom,de nem forgalmas környék,10 percenként 1-2 kocsi megy el erre,nem sok..ez történt,változtatni nem lehet rajta..de nincs már macskánk egyébként,valószínűleg nem is lesz.

Érdekesek ezek az előítéletek.Mindegyik macskának szép, élete volt,nem fosztottam meg őket a szaporodástól sem,a természetük szerint élhettek..arról,hogy az emberek 80-nal szaladgálnak a vasukkal és volt hogy le se fékeztek! nem én tehetek.

2017. márc. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!