Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogyan etetitek a cicátokat...

Ti hogyan etetitek a cicátokat, és kb. mennyit költötök rá havonta?

Figyelt kérdés
Az én cicám 2 éves. Reggel szokott kapni egy fél doboz konzervet (pl: kitekat) ez kb 120 Ft. Napközben szokott kapni egy friskies alutasakosat (Kb. 80 Ft) Meg szokott kapni kitekat száraztápot, ami a csomagoláson elő van írva (kb. 40 Ft). Tehát az etetése kb. 240 Ft naponta. Ami 7200 Ft havonta. Nem túl sok ez egy kicsit? És akkor még az almot nem is számoltam...

2017. márc. 26. 13:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a macskam 18ezer forintbol eszik fel evig. Royal Canin young male vet care szaraztapot kap. Egeszseges a szeklete, nincs budos ha wczik eppen, napi ketszer kap. Soha soha nem fogom massal etetni, maximum ha jobbat ajanl egy szakerto.

Megeri egyszer egyben kipengetni a 18ezret, en is regen azt hittem olcson eszik (konzerv) de ha kiszamolod latod hogy a vacak kaja raadasul dragabb is.

2017. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
25%

általában mindig van előtte száraz kaja, szóval annyit eszik amennyit akar. Konzerv zacskós kaját napi 1x kap.


Nem tudom mennyibe kerül, nem is nagyon érdekel.

2017. márc. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
21%

Mi sosem költünk a macskánkra.

Azt eszik amit mi. (maradékot, falun)szabadon él, nem zárjuk be. Ha akar bejöhet, ha akar kimehet.

Nem sovány, és nem is kövér.

Csak bolhanyakörvet vettünk neki.

A nyakában ott van a neve egy kis fémplaketten és hogy hozzánk tartozik.

Ha be szeretne jönni, kaparja az ajtót és beengedjük.

2017. márc. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a tápok egyáltalán nem jó minőségűek, annak ellenére hogy folyamatosan reklámozzák őket, ráadásul drágák is. Nézz rá az összetevőkre: kb. 4% húst tartalmaznak, a többi gabona, hamu és hasonlók, amire semmi szüksége a cicának.

Inernetről a legjobb rendelni, olcsóbban is jön ki legtöbb esetben. Elegendő egy jó minőségű száraztáp (konzerv, alutasakos szintén felesleges, amiknek a nagy része víz). Az olyan konzervek, amiknek van hústartalma is, azok árán meg már jobban Megéri akármilyen nyers húst, nyesedéket venni (kivéve sertés).

Jó tápok: Acana, josera, happy cat, cat chow

Pl. Egy másfél kilós cat chow táp 1890 Ft, a napi költség így 63 Ft-ra jön ki. De én pl a 15 kg-osat veszem, napi költség: 45 Ft

2017. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
3%
Ketten vannak, napi 1 doboz Mirci tápot fogyasztanak + maradékokat. Nagyjából nálunk is 7000-re jön is a kaja.
2017. márc. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Kettő felnőtt macskám van, havonta ketten 4 kiló Brit Care tápot esznek meg, 5500 forintra jön ki, és összehasonlíthatatlanul jobb, mint a Kitekat és Whiskas féle szemét.
2017. márc. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
1%

#6 -os.


És ezt a macskád is tudja?

Vagy megkóstoltad a tápját? :)

Hogy teszel különbséget táp&táp közt? :D

2017. márc. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Látható a különbség a cicán silány illetve jó minőségű tapnál (szép, fényes szőre és egészséges fogai vannak, stb.)

Nyilván úgy tesz különbséget, hogy elolvassa a táp összetevőit...

2017. márc. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Tényleg elég csak jó minőségű száraz táppal etetni? Nem kell mellé konzerv?
2017. márc. 26. 15:03
 10/37 anonim ***** válasza:
Havi kb húsz-25ezer ft. Boltból vásárolok Royalt, vagy purina one-t. Alusbol minden félét. 5macska
2017. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!