Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adjak enni a macskámnak,...

Mit adjak enni a macskámnak, ha semmit sem akar megenni?

Figyelt kérdés
Szóval... van egy 9 éves házimacskám (egyébként csak kiskorában kapott védőoltásokat). Már egy ideje nem olyan volt, mint régen: tüsszögött, a szájszaga pedig nagyon büdös volt, és a szeme is be volt gyulladva, és az utóbbi napokban semmit se evett max csak az alutasakosról az aszpikot és egy pici husit. Elvittük állatorvoshoz 1 héttel ezelőtt, a doktor megvizsgálta, azt mondta hogy FORL-os (akkor nem tudtam mi ez, és az orvos sem mondott semmit, és nem is csinált semmit se, csak annyit mondott, hogy a fog konkrétan lebontja magát, és egy pici fogköve van a cicusnak, és le is zárta a témát) és macskanáthát (évvel lett később kezelve) diagnosztizált még a macskánál. Kapott szurikat ( antibiotikum, étvágygerjesztő, meg ha jól tudom még valami turbót is), a szemére pedig vettünk szemcseppet. 2 nap múlva visszavittük akkor már más orvos volt, tőle kapott 1-1 szurit mindkét oldalába és azt mondta, hogy javult szeme és már nem dehidratált (ivott és evett is). Nos azóta kap probiotikumot, de újra kezdi a nemevést. Tényleg semmit sem hajlandó megenni! Tegnap ivott egy nagyon pici tejet, evett egy pici alutasakos aszpikot és ennyi. Ezért ma vettem neki Calo-pet-et. Beletömtem, és legalább utána ivott, de enni nem, pedig ebben van étvágygerjesztő. Szóval a kérdés az az, hogy szerintetek mit enne meg? Mert csak nem élhet örök időkig Calo-pet-en. Holnap viszem állatorvoshoz, de addig is tiszta ideg vagyok, és számítok pár megnyugtató válaszra.

2017. márc. 28. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Macskák nagy része laktózérzékeny, tej nem tesz jót nekik.
2017. márc. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem válogatás miatt nem eszik, ha a foga bomlik, vagy mi, akkor biztos fáj ez neki. Én visszavinném orvoshoz, ha az nem segít egy másikhoz. Ha fájdalmai vannak, turmixolj neki össze kaját, és valami fecskendővel etesd. Mivel nyalogatta az alusat, gondolom éhes, csak nem bír enni.
2017. márc. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Az összes foga bomlik?Fájós foggal én sem tudok enni.
2017. márc. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
ne adj neki mast, elobb utobb enni fog, el van kapatva.
2017. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Cicatejet kapott, és írtam, hogy holnap viszem vissza, csak addig is kellene ennie valamit.
2017. márc. 28. 19:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fáj foga, ínye, ezért nem tud enni. A fogait, ínyét kezelni kellene.

Bővebben: [link]

2017. márc. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is arra tudok gondolni,hogy a fogai miatt nem tud enni.

Vidd el szerintem másik dokihoz, akinek elmondod eddig mikre kezelték és hogy szerinted a foga lesz a ludas.

De ha belegondolsz,amikor durván fogfájása van az embernek, akkor az ember sem nagyon eszik.Legalábbis nekem amikor erősen fáj, akkor az az utolsó gondolatom,hogy egyek. Mielőbb orvos,hogy kezelhessék .

Éhen halni nem fog,szívós állatok, a folyadékpótlásra kell nagyon figyelni.

És a tej szerintem most nem a legjobb megoldás,ha rossz foga van.

De mindenképp egy jó doki, ő majd megmondja.

Sok sikert!

2017. márc. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A mi cicánkkal is volt hasonló, nála csak kis fogkövet láttak és mikor leszedték volna, akkor derült ki, hogy alatta több foga tályogos, amit az orvos sem látott kívülről. Addigra a macska csont soványra fogyott. Ki kellett műteni az elrohadt, tályogos fogait, és még utána is beletelt 2-3 napba, mire elkezdett eszegetni, szerintem addigra ment le annyira a gyulladás és hitte el, hogy nem fog fájni, mert látszott rajta korábban is, hogy enne ő, érdekli a kaja, de csak bánatosan nézte, megszagolta, otthagyta.

Szóval én is arra gyanakszom, hogy a fogaival kellene csinálni valamit, de sürgősen.

2017. márc. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

alutasakosat vagy konzervet turmixolj le neki teljesen

és úgy csak innia kell majd

hátha úgy nem fájna neki annyira


illetve érdemes lenne fogászt felkeresni

lehet hogy inkább jobb lenne, ha kiszedné a cica fogait, ha mát abszolút menthetetlenek

úgy már nem fog neki fájdalmat okozni

az én cicám már idős és természetes úton hullottak ki neki a fogai

az étvágya mégis hibátlan, száraz tápot is szívesen elrágcsálja az ínyével


egyébként meg az is lehet hogy a fogkő okozza a bajt a cicádnál

mi is jártunk így

az orvosunk azt mondta, hogy kicsit fogköves de nem vészes

aztán másik orvoshoz vittük, aki megállapította, hogy borzalmas fogköve van, és néhány foga már rohad is

2017. márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Halat, halolajban pépesíts neki, és fecskendővel/cumival etesd, hogy a fogait ne kelljen használnia. A hal meg a halolaj étvágygerjesztő a macskáknak. Igyon sokat, nehogy kiszáradjon, és tönkremenjenek a veséi, erre is figyelj! kérj a dokitól fájdalomcsillapítót, mondd, h nem eszik, kérj tőle akár megint étvágygerjesztő szurit. Mondd, h csak az aszpikot eszi meg, abból tudni fogja, hogy az nem jó jel.
2017. ápr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!