Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az állatorvos csak kitalálja,...

Az állatorvos csak kitalálja, hogy vemhes volt a macska, hogy több pénzt számolhasson fel az ivartalanításért?

Figyelt kérdés

Egyszer mondták nekem, hogy mindegy hogy vemhes e a macska akkor is annak számolja fel az állatorvos. Két fiatal lány cicámat is ivartalanítattam, más állatorvosnál. Ismerem a macskáimat. Egyik se tűnt vemhesnek, nem voltak eljárósak, még is azok orvos szerint az voltak.

Szerintetek?


2017. márc. 29. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A "nem eljárós" kevés; ha ivaros a nőstény és akár egyszer is volt alkalma kijutni a házból és kandúrokkal találkozni, simán vemhes lehet. A vemhesség feléig nincs is különösebb jele a dolognak.

Ettől függetlenül sok lehúzós állatorvos van, akinél benbe lehet ez a pakliban, amit leírtál. Biztosat csak az ultrahang mutatott volna, de ha azt elvégezteted, annak az ára kb ki is tesziba sima és vemhes ivartalanítás különbségét.

2017. márc. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvosra válogatja, de persze, egy erkölcstelenebb orvos simán bejátszhatja.
2017. márc. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vannak ilyenek, de pont ezért jó orvost kell választani.Sokan a legközelebbi orvoshoz mennek, hiába tudják,hogy nem jó.

Szerintem megéri inkább átvenni másik településre,ha ott tuti jó az orvos.

Nekem szerencsém van, a helyi orvos a város egyik legjobbika.

Ivartalaítás előtt kézzel és ultrahanggal is megnézte,hogy nem -e vemhes a macska. Ez mind benne volt az árban.

Amúgy az mit jelent,hogy nem voltak eljárósak a macskáid? Ha bentiek voltak és tényleg nem találkozhattak kandúrral,akkor megértem.

De ha kintiek voltak,vagy akár 1x is voltak kint,akkor simán lehettek tényleg vemhesek.Van egy időszak amikor külsőre semmi jele a vemhességnek. Ha ivarosan találkozhatott ivaros kanival,akkor simán lehetett vemhes.

Én amúgy azt szoktam javasolni,hogy ha megoldható,akkor fiatalon kell elvinni a cicát, még az első tüzelés előtt.Úgy a vemhességet is ki lehet zárni és a cicának is könnyebb.

De ha legközelebb ilyen van,akkor ultahanggal nyugodtan nézesd meg a cicát,hogy tényleg legyen róla bizonyíték,hogy vemhes.

Kicsi utánanézéssel te is látni fogod az ultrahangon,hogy pontosan mit kell nézni.Nyilván nem akarom ledegradálni, nem véletlenül tanulják hosszú évekig, nem lehet netről megtanulni, de ha tudod,hogy néz ki ha vannak benne kiscicák,akkor látni fogod mit kell nézni.

Sokan emberként is először nem is értik mit kell nézni az ultrahangon terhességnél, de a vége felé amikor már rengeteget látták, már bizonyos dolgokat felismernek az anyukák-apukák is tök laikusként is.

2017. márc. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk vemhesen is pont annyi az ivartalanítás, mint nem vemhesen. Bár nyilván állatorvos-függő a dolog.

Amúgy ha ivarérettek voltak a cicáid már, és akár egyszer is kint jártak, simán lehettek vemhesek.

2017. márc. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért drágább, mert általában csak a petefészket veszik ki de ha vemhes, akkor a méhet is.
2017. márc. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
a méhet amúgy is ki kéne venni, ha nem vemhes!!!
2017. márc. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell kivenni, ha minden rendben van, nincs se ciszta, se semmi.
2017. márc. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!