Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám érti amit mondok?

A macskám érti amit mondok?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem, ha mondok valamit a macskámnak válaszol rá, pl.: néha nyávogni szokott. Meg párszor úgy érzem mutatni szeretne valamit nekem. Egyszer amikor a konyhában ólálkodott intettem neki hogy jöjjön oda hozzám, és odajött (pedig hozzá sem szóltam csak intettem). Meg van egy belső párkány ahova kiül és meredten bámul ki. Szellemet lát? Ja és amúgy 12évvel ezelött pár hónaposan találltuk a belvárosban. (Feketés csíkos) lehet okból került hozzánk, valamit mondani akar?

2017. márc. 30. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

A macskák nagyon okosak, és sokmindent értenek, csak a legtöbb, leggyakrabban önfejű és csak azért is úgy tesz mintha nem értené.


9gag[pont]com/gag/a5NMyLg/cat-asking-for-directions


Ja és a macskád tudja, hogy mit csinálsz amikor masztizol és komolyan lenéz érte.

2017. márc. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalt macskatartóként írom, hogy érti bizony. Maximum leszarja :) Azt a tipikus "nyávogást" meg csak az embernek tartogatja, más állatokkal, macskákkal így nem kommunikálnak általában.

A hiedelemmel ellentétben nagyon okos állatok. Az enyém még kegyetlenül pofátlan is, tudja, hogy mivel tud kiakasztani, felhívni magára a figyelmet, ha pl nagyon éhes, vagy ha úgy gondolja, hogy ideje lenne kiürítenem a macskaalmot.

Arról nem is beszélve, hogy bár te nem biztos, hogy tudatosan észreveszed, de egy idő után egymásra hangolódtok, és akarva, akaratlanul tudjátok és cselekszitek azt, ami a másiknak jó. A macskáknak elég speciális egyéniségük van. Tudják mit akarnak, és azt is tudják, hogy ezt hogyan érhetik el az embernél. Van olyan cica, amelyik tipikusan "egygazdás", mást nem tűr meg, még véletlenül se (mint párom macskája, ő engem csak elvisel, mint a szükséges rossz, a "lakás tartozéka"), meg olyan is van, aki közel enged magához több embert is (mint az én macskám), de azért érezhető, hogy kit tekint gazdájának, még úgy is, hogy néha nevelő célzattal nagyon rá kell, hogy szóljak.

Párom macskája még valami idétlen "kattogással" válaszolni is szokott, ha rászólunk valamiért (szinte már "felesel", visszabeszél a macska, ha nem látom/hallom, nem hinném el)

2017. márc. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon okos állatok.

Ha nem is érti a nyelvünket, de tudja,megtanulja mikor mit akarunk mondani.

A nyávogással meg valóban velünk akarnak kommunikálni, egymással egyészen másképpen kommunikálnak, a nyávogás nekünk szól.

És igen,én is tapasztaltam,hogy van amikor mintha mondani akarna valamit, annyira mondja .

Nagyon okos állatok

2017. márc. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi. Kb fél éves korukra nagyon is értik amit mondunk, még ha nem is nekik mondjuk.

Ha csak párommal beszélgetünk a macskákról (nem feltétlen említve a nevüket, csak azt, hogy esetleg mi rosszat csináltak, odakakiltak valahova, vagy szétszedtek valamit) az látszik rajtuk, hogy tudják, hogy róluk van szó. Még az is látszik, hogy éppen szégyelli magát miatta, hogy rosszat csinált, vagy egyfajta elégedettség van benne, hogy borsot tört az orrunk alá. :)

De akárhogy is, végtelenül szerethető állatok. Ezt csak akkor tudja meg az ember, ha macskája van, addig amíg nincs, ezt el se tudja képzelni.

az enyém rendszeresen melletem alszik, egészen kis kora óta.

2017. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az en macskam egy retardalt, nehezen tanul:D
2017. márc. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Tapasztalt macskatartóként írom, hogy érti bizony. Maximum leszarja :) Azt a tipikus "nyávogást" meg csak az embernek tartogatja, más állatokkal, macskákkal így nem kommunikálnak általában.

A hiedelemmel ellentétben nagyon okos állatok. Az enyém még kegyetlenül pofátlan is, tudja, hogy mivel tud kiakasztani, felhívni magára a figyelmet, ha pl nagyon éhes, vagy ha úgy gondolja, hogy ideje lenne kiürítenem a macskaalmot.

Arról nem is beszélve, hogy bár te nem biztos, hogy tudatosan észreveszed, de egy idő után egymásra hangolódtok, és akarva, akaratlanul tudjátok és cselekszitek azt, ami a másiknak jó. A macskáknak elég speciális egyéniségük van. Tudják mit akarnak, és azt is tudják, hogy ezt hogyan érhetik el az embernél. Van olyan cica, amelyik tipikusan "egygazdás", mást nem tűr meg, még véletlenül se (mint párom macskája, ő engem csak elvisel, mint a szükséges rossz, a "lakás tartozéka"), meg olyan is van, aki közel enged magához több embert is (mint az én macskám), de azért érezhető, hogy kit tekint gazdájának, még úgy is, hogy néha nevelő célzattal nagyon rá kell, hogy szóljak.

Párom macskája még valami idétlen "kattogással" válaszolni is szokott, ha rászólunk valamiért (szinte már "felesel", visszabeszél a macska, ha nem látom/hallom, nem hinném el)

2017. ápr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én cicóim nyávognak,ha éhesek.
2017. ápr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Igen, az állatok tudják, hogy mit érzünk, mit gondolunk. Nekünk nehezebb megértenünk, hogy ők mit üzennek nekünk.

Ajánlom ezt a honlapot: [link]

2018. nov. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!