Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mit tennétek ha a macskátok...

Ti mit tennétek ha a macskátoknak nem lenne elég a lakás?

Figyelt kérdés

A cicám 2 hónapos kora óta velem van, előtte valahol a városban "élhetett", és úgy találtam rá, hogy az anyja már elhagyta, taknyos volt és elhanyagolt, majdnem meghalt. Mellettem arany élete van, komolyan, mindent megadok neki, amit tudok, prémium táp, ötezer játék, orvos, extra macska bútorok, minden, amit venni lehet kb, de kényszeresen ki akar menni az utcára. Látom, hogy velem ugyanúgy jól érzi magát, játszok vele minden áldott nap, de naponta legalább egy teljes óráig sír, amiért nem engedem ki. Én emeleten lakok lakásban, nem tudom kiengedni, plusz nyilván húsz percen belül meghalna egy autó vagy egy kutya által. Ivartalanított nőstény, egy éves most már, és próbáltam korábban, hogy hozok neki társat, amíg kisebb volt, de nagyon csúnyán verekedtek heteken keresztül, így feladtam, nem akart másik macskát maga mellé, pedig egyidősek voltak.


Mit tegyek, folyton megpróbál kiszökni a bejárati ajtón, és őszintén eléggé sajnálom, hogy ő ennyire boldogtalan a lakásban (egyébként 70nm annyira nem kicsi, tud futkározni bőven). Megfordult a fejemben, hogy elajándékozom vidékre, ahol van kert, de nekem konkrétan egy vidéki ismerősöm sincs, aki ne tárgyként tekintene a cicákra, és rettenetesen sajnálnám, ha pár éven belül hagynák megdögleni, mert "majd lesz másik". Sétáltattam már cica hámon is, de ez kb olaj a tűzre, 1-2 órát sétálok vele, és jóformán lekaparja az arcomat, ha megpróbálom visszavinni a lakásba. Nem fárad el szinte semmitől, alig alszik naponta 8-10 órát, amíg dolgozok, a többi időt ébren tölti, éjjel is folyamatosan rohangál, hallom. Mit tegyek? Nagyon szeretem, de lehetetlen kezelni... Van rá esély, hogy le fog lassulni?


2017. márc. 30. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Ha normálisak a szomszédok és nem annyira forgalmas a környék,akkor megtudod csinálni,h kiengeded.Sok panelos cica van aki kijárós.
2017. márc. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Én többet sétálnék vele a helyedben, ha hagyja.

Az enyém lefekszik, ha ráteszem a hámot és kb. úgy csinál, mint aki megdöglött. :D

Vidékre nem adnám, se kijárósnak, mert kb. egy hét után elcsapja egy autó.

Erkély van? Esetleg oda valami füves részt ki lehetne alakítani macskahálóval biztosítani, hogy ne tudjon kiesni.

Akármennyire sajnálod, hidd el jobb nálad, aki vigyázol rá, mint az út szélén rohadjon meg egy hülye sofőr miatt.

Ivartalanított? Mert az is lehet, hogy amiatt akar elmenni.

2017. márc. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Mikor lett ivartalanítva?Ha még nem régen,akkor lehet még kell egy kis idő,mire lenyugszik.Meg elég fiatal még,később jobb lesz szerintem.

Nekünk egy több mint egy évtizede kint tartott cica került be a lakásba.Képzelheted mennyire vágyott ki. De egy idő után megszokta és már kevésbé vágyott ki.

Szerintem ne válj meg tőle, várj még vele.

Később amúgy nem lesz lehetőséged kertes házba költözni?Bár én akkor sem biztos,hogy kint tartanám, sok veszélye van.

A bejárati ajtóhoz meg kéne valami dupla ajtó,nehogy meglógjon egyszer. És az ablakokat is érdemes lenne berácsozni, nehogy kiugrjon.

2017. márc. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kb 2 hónapja ivartalanították. Nem tudom mennyi idő, míg kiürülnek a hormonok, előbb nem volt rá pénzem, és már rendesen tüzelt. Kertes ház a közeljövőben biztos nem lesz, de az ablakokon tuti nem ugrik ki, mert erős drót szúnyogháló van mindenhol. Ott is sokat ül, és bámul kifelé, meg nyávog. Ha a lépcsőházba kiszökne még utána tudnék futni, nem egyből az utcára nyílik, de szoktam figyelni, mikor nyitom az ajtót, és be szoktam tolni kézzel. Tehát tudok rá vigyázni, inkább csak az a baj, hogy szomorúnak tűnik emiatt.
2017. márc. 31. 16:18
 5/6 anonim ***** válasza:
38%

Tudod, az a baj, hogy a macska alapvetöen kinti állat, és hacsak nem kezdettöl benn volt, vágyódik a szabadba - te is bekattannál ha állo nap benn kéne csücsülnöd értelmes ingerek (szagok, szél, ...) nélkül.

Ragadozo, vadász és ez a vérében van, hiába ivartalanitod.

Probáld ki a hámot, azzal sokat tudod sétáltatni, ha hagyja.

2017. ápr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ba ivartalaníttatod leszokik erről.
2017. dec. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!