Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Orokbe szerettunk volna...

Orokbe szerettunk volna fogadni egy 6 honapos brit rovidszoru cicat, de nagyon agressziv. Hozza se lehet nyulni, fuj, karmol azonnal. miert lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! orokbe szerettunk volna fogadni egy 6 honapos brit rovidszoru cicat, de nagyon agressziv. hozza se lehet nyulni, fuj, karmol azonnal. Azert kerult menhejre, mert a gazdija meghalt nemreg:(

mi lehet az oka, hogy ilyen agressziv? lehet, hogy az uj emberek miatt? egyelore visszavittuk, mert nem mertuk gyerek mellett bevallalni a tartasat.

a kerdes tehat: mi okozhatja az agressziojat? (o az egyeduli allat a hazban)

ha esetleg az uj kornyezet, szerintetek eg tudna szokni es megszelidulne idovel?



2017. ápr. 2. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Sok időbe telik, mire megszokja az új környezetet és embereket. Ilyenkor nem szabad piszkálni, csak hagyni, hogy magától fedezzen fel mindent, és nyisson felétek.

Időt sem hagytatok neki, hanem egyből visszavittétek. Ezek után ne akarjátok megint hazavinni, mert teljesen összezavarodik. Ha mindenképp macskát akartok, fogadjatok be egy kölyköt, aki nálatok nő fel, vele nem lesznek ilyen gondok, amúgy is itt a tavasz, hamarosan minden tele lesz ingyen elvihető kiscicákkal (szerintem már most is sok van).

2017. ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Biztos nagyon megviselte,h elvesztette a gazdáját kiszakították a megszokott környezetéből és bekerült egy menhelyre idegen emberek és állatok közé utána meg hozzátok.Megtudná szokni,csak idő kell neki,h megnyugodjon,h újra jó helyen van és nincs mitől félnie.
2017. ápr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom én sem,hogy mennyire jó ötlet nektek az állat,ha az első kudarcnál feladtátok és visszavittétek a menhelyre. Ilyen után abban sem vagyok biztos,hogy még egyszer adna nektek a menhely macskát.

Türelem kell minden állathoz,főleg az elején.

Új környezet neki, új emberek, minden szokatlan, fél, nem érzi magát biztonságban.

Az elején nem kell még feltételen simogatni, elég ha hagytok neki időt,hogy felfedezze a szobákat és megértse,hogy jót akartok neki, tőletek kapja a kaját stb.

Idővel úgyis engedni fogja a simogatást is.Utána meg már nincs visszaút, ha egyszer közel enged magához, utána simán menni fog minden. Türelmesnek kell lenni.

A gyereknek meg el kell mondani,hogy még ne piszkálja,amíg meg nem szokik nálatok.

2017. ápr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fogadjatok örökbe fajtatiszta cicát tenyésztőtől, ott biztosan nem lesz probléma azzal, hogy vad vagy agresszív. A menhelyi állatok általában mind agresszívek, mert sok viszontagságon/lelki traumán mennek keresztül mire a menhelyre kerülnek. Ott pedig idegen emberek, idegen állatok veszik őket körül + a legtöbb menhely nem egy puccos macskaland, ahol a cicák vidáman elvannak. Nem a menhelyek ellen akarok beszélni, de kisgyerek mellé vagy első cicásoknak nem feltétlen ajánlom.

Házi szaporulatból lutri kiscicát venni. Ha a gazdija annyira sem szereti az anyamacskát, hogy ivartalanítsa, akkor nem tudom mit lehet várni tőle, mennyire veszi ki a részét a kiscicák kézhez szokatásából? Plusz, az ilyen kölykökkel első út az állatorvoshoz kell vezessen, sosem lehet tudni nem hordoznak-e gombát, férget, bolhát, kullancsot stb. Gyerek mellé csak mindezek után engedném.

2017. ápr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ertem. Eleg egyhangu mindenki, ami meggyozo. Koszonom a valaszokat. mindenkepp ot akarjuk visszahozni, mert nem mi vagyunk az elso aki megprobalta orokbe fogadni. Azt hallottunk, hogy megprobaljak meg egyszer valakinek odaadni es ha meg egyszer visszaviszik agresszio miatt, elaltatjak. Szoval nem mondunk le rola, valahogy megoldjuk! Csak elso nap bekerult a macska ketrecebe meg kis pluss jatek is a gyerkoctol es szobajosan kivegezte a cica:D szo szerint szet cincalta. lehet legrosszabb esetben megtartjuk kutya helyett:)


viccet felre teve ertem, hogy rosz szinben tununk fel, hogy visszavittuk a cicat, de a gyerek az elso. Nagyon megijedt tole. De orulok, hogy megerositettek azt a hogy idovel megszokna minket. visszahozzunk.


Ha nem nyirt ki minket, akkor majd kuldok linket kepekkel:)

2017. ápr. 3. 18:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem az lepett meg,h így odaadták,mert minden menhely oldalán azt olvasom,h addig nem adnak örökbe állatot amíg gondok vannak vele.Nekem nagyon szimpi,h nem mondtok le róla.Remélem minden rendbe lesz.Majd mindenképp legyen egy olyan helye ahova nyugodtan elbújhat és lehetőleg nagy területet belát.Csak lassan közeledjetek hozzá,de finom kajával meg játékkal lehet gyorsítani kicsit a dolgon.Drukkolok nektek és várom a képeket.:)
2017. ápr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!