Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak is kell oltás? : O

A macskáknak is kell oltás? : O

Figyelt kérdés

20 éves vagyok mióta az eszemet tudom mindig volt macskánk, volt egy ami élt vagy 15-6 évig, de soha nem oltattuk őket.

Most tél óta nincs macskánk, de akarunk most megint hozni.

Milyen oltás kell neki? Mennyibe kerül?



2017. ápr. 3. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.Bár törvény nem kötelez rá,mint mondjuk a kutyáknál,de erősen ajánlott.

Én a kombinált oltást ajánlom.Kb 5 ezer forint mindennel együtt.Szóval ezen felül vizsgálati díjat nem szoktak számolni, benne van.

Évente kell ismételni.Fontos,mert hogyha más macskákkal találkozik,akkor könnyen elkaphat vírusokat.Amik akár halálosak is lehetnek, szóval jobb megelőzni.

Ha oltva találkozik a vírussal, akkor is lehet,hogy megérzi, de hamar elmúlik és semmi baja nem lesz.

Én mindenkinek ajánlom.

A veszettség ellen szerintem akkor érdemes beoltani,hogyha mondjuk erdő közelében laktok. De egyébként én nem látok rá veszélyt, ha választani kell,akkor inkább a kombinált.

Meg van még néhány,orvostól érdemes megkérdezni mit talál fontosnak és mi mennyi.

Szerintem még ami fontos,az az ivartalanítás, kaninál és lánynál is.Megment a felesleges szaporulattól és sokkal kezelhetőbb,egészségesebb állatod lesz.

A féreghajtás és bolha/kullancs írtás is fontos.

Én megértem amúgy,hogy régebben ezek nem voltak fontosak, de ma már egyre többen belátják,hogy azok, szerintem érdemes őket megcsináltatni a kedvencünk és a mi érdekünkben is.

2017. ápr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát nálunk nősténynél az ivartalanítás 18 000 volt + raktak rá nyakörvet, hogy ne érje el a sebet az +1-2 ezer volt már nem emlékszem. Meg utána a varrat kiszedésért is kellett egy keveset fizetni.


Mivel a milyenk szoba cica, ezért a doki azt mondta hogy csak macskanátha ellen kell, ez 10 ezer volt.

2017. ápr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A macskainfluenza ellen ajánlják a szobamacskáknak is.

A veszettség ellenit szokták kintieknek, vagy ha utaztatod európán bellül, akkor érvényes veszettség elleni kell neki, és útlevél.


A mienk szobacica, akkor kap veszettség ellenit, ha utazunk, és az 1 évig érvényes.


De ha utaztok, meg kell nézni az érintett országokat, mert van 1-2 elvetemült, aki még vérvizsgálatot is kér. Azt hiszem svájc meg a britek is ilyenek.

2017. ápr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kötelez rá a törvény, de érdemes. Gondolom nem akarod h beteg legyen. Én ajánlom. Bemész az állatorvoshoz aztán kész.



Szerintem veszetség ellen mindenképp, de más betegségek ellen is lehet. Illetve igyanugy ajánlott nekik (tudom ez nem oltás, de megelőz betegségeket ugyhogy na)a kullancs elleni nyakörv/csepp

2017. ápr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de kijárós cicának mindenképp praktikus. Az enyém kombinált+veszettség elleni oltást kapott 6000Ft volt, ivartalanítás 13 a kontrolllal (nőstény), féreg és bolhairtó spot on 3000Ft. Féreghajtót lehet tablettásan is kapni párszáz forintért, az szerintem mindenképp fontos, ha többit nem is akarod. Meg az ivartalanítás. Rengeteg fölös cica van, csak altatják őket, kár értük. :(
2017. ápr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Érdekességek is vannak a válaszok közt, de mindegyik jól és helyesen le írta neked. Azért én is ki egészítem: Kérdésre a válasz: nem kötelező, de ajánlott a cicád érdekében. Az árak eltérőek lehetnek. Én Bp-i vagyok( bár még itt is eltérőek lehetnek az árak) szóval ez alapján írom: kombinált oltás. Ezt főleg benti cicáknak ajánlják. véd a macskanátha(calici vírus) macskák fertöző bélgyulladása(parvo) macskák felső léguti megbetegedése(herpesz vírus) ellen. 4000ft.Ha kijárós cica, akkor olyan kombináltat érdemes kérni, amiben a fent említetteken kívül véd a leucosis ellen (macskaleukémia) ez 6500ft. Mind két kombináltat elsö körben ismételni kell, egy év mulva már elég egyszer oltatni. Veszettség elleni 3000ft ha nem erdös részen laksz és főleg nem az ország keleti részén élsz, nem szokták ajánlani az orvosok. Fip elleni orron át adható vakcina. A macskák fetöző hashártyagyulladás ellen véd(ene) melyet a corona vírus okoz, van száraz és nedves változata. 7000ft de sajnos az orvosok is elismerik, hogy csekély védettséget nyújt. Ennyit az oltásokról, ez alapján te választasz, bár azt nem kérdezted, de az ivartalanítás nőstényeknél 10-15ezer közt mozog a kandúroknál 5-8ezer. Féreghajtó márkától függően300 és3000ft közt találsz állatpatikában, állatorvosnál, ezt 3havonta ismételni ajánlott, nem csak a cica hanem a saját érdekedben is. Bolha írtó. Cseppet javasolnám, midaspot1500ft de van 3500ftért is pl frontline. Remélem kielégítő választ adtam. Lehet mazsolázni a választékból.
2017. ápr. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Teljesen kinti cica lesz.

Köszönöm a válaszokat.

2017. ápr. 4. 08:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Tud valaki nekem ajánlani jó, és nem túl drága állatorvost?


Az, aki eddig beoltotta a szobacicákat (nem kijárós cicák), 2 cica oltásáért összesen 15 ezer forintot kért, de a lakásomba eljött. Ez drága, vagy elfogadható ár?

2017. ápr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Kinti macskának mindenféle oltást érdemes beadni, de a kinti tartás még így sem biztonságos (kutyák, mérgezés, autó, emberek, verekedés stb.)

Már a megfogalmazásod is hogy "mindig volt macskánk" utal arra, hogy macskák jönnek mennek az életetekben, csak az a lényeg, hogy legyen, mindig van új, ha esetleg meghalna.

2017. ápr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csirkehalobol olcsón lehet csinalni cicakfutót. Egy elkerített reszt, ahol szabadon lehet, de megis védve autototl, kutyatol. Bar ezt inkabb kinti-benti tartasnal szoktak javasolni. De egy nagy meretu kifuto ideális lehet. Csak sajnos sokan sajnálják az idot/penzt erre, es a mai napig nem veszik komolyan a kinti tartas veszélyeit. :(
2017. ápr. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!