Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szobacicákat érdemes beoltatni?

A szobacicákat érdemes beoltatni?

Figyelt kérdés

Két perzsa cicám van, lakásban élnek a 3. emeleten, és soha nem járnak ki.

Az állatorvos eddig minden évben erőltette az oltást, azzal az indokkal, hogy "soha nem lehet tudni, behozhat valamit az ember a lakásba a cipővel".


Egy "alap oltást" javasolt mindig, két cicára összesen 15 ezer forintot fizettem legutóbb.


Ez az oltás valóban megvédi a cicákat a lehetséges betegségektől?



2017. ápr. 4. 08:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen!Vannak nagyon súlyos macskabetegségek amik sajnos végzetesek lehetnek,vagy nagy szerencsével meggyógyítható a macska,de annak jóval nagyobb a költsége,mint az oltásnak.

Én is oltatom minden évben,nálunk 3500 forintot szoktam fizetni a cicusért,de akkor a kutyus is oltva van,összesen fizettem a télen 11 ezret a két jószágért,annyit bőven megérnek,egy havi kajájuk költsége több.

2017. ápr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes, sajnos saját tapasztalatból mondom. Nekem egy elpusztult, mert valamit bevittem, hiába futkostam vele a dokihoz. A másik is megsínylette, de azóta rendszeresen kapja az oltást.
2017. ápr. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Igaza volt az orvosodnak, szoba cicák is el kaphatnak betegségeket, így van ahogy mondta. Gondolom kombinált oltást kaptak. Semmilyen oltás nem nyújt 100százalékos védettséget, de nagyban kiküszöbölje az esélyét, hogy megfertőződjenek.
2017. ápr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A 15 ezer forint összesen, 2 szobacica oltásáért sok, vagy reális ár? A doki ilyenkor eljön a lakásomba.

Budapesti vagyok.

2017. ápr. 4. 08:48
 5/20 SzMHZs ***** válasza:
100%

Teljesen reális, nálunk is a nagy kombinált oltás ((fertőző orr-légcsőgyulladás, fertőző gyomor- és bélgyulladás,

calicivírus okozta nátha, chlamydiosis, macskaleucosis) 7500 ft per cica, Szegeden.

2017. ápr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
6%
penzkidobas,a mi macskank mar 7 eves es egeszseges eros pedig sose volt beoltva es kinti macska ezt mivel magyarazzatok??
2017. ápr. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az én cicáim nem nagy kombinált oltást kapnak!
2017. ápr. 4. 09:16
 8/20 SzMHZs ***** válasza:
100%

A pesti árakat nem ismerem, hogy ott ez mennyire reális, viszont az tény, hogy érdemes beoltatni. Évente egyszer, kiszámíthatóan szerintem nem vészes ennyi pénz (Nálam 5 macska, plusz két kutya, a kutyáknak kétféle oltás van.), inkább ez, mint váratlanul, betegség miatti kezelés költsége jöjjön. Persze, ez így se 100%-ban kizárható, mert van sok más betegség, baleset, stb, de legalább valamennyit kivédünk, és nyugodt a lelkünk, hogy amit lehetett, megtettünk. Legalábbis nekem, más lehet, nem így van vele :)

(Illetve a kisállatbiztosítás is, ami köthető magában, vagy van egyben lakásbiztosítással, csak úgy érvényes, ha megvan az éves oltás, de ez már csak plusz infó, tudom, nem mindenkinek van.)

2017. ápr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem sajnálom a pénzt oltásra, csak arra gondoltam, hogy - ha ez a doki túl drága, akkor egy komolyabb bajnál, pl. műtét, szintén túl drága lesz, ezért időben kellene váltani.
2017. ápr. 4. 09:34
 10/20 anonim ***** válasza:
45%
Nem reális. Két macskának kombinált plusz kiszállás max 10ezer.Bp. Ha ettől drágább, mert kiugrik egy sima oltásra, akkor komolyabb gondoknál is számíthatsz rá, hogy lehúz még csúnyábban.
2017. ápr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!