Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 7-8 éve van már 3 macskánk,...

7-8 éve van már 3 macskánk, amiket eddig mindig ajtón, vagy ablakon engedtünk be. Tegnap vettünk egy macskaajtót, de egyszerűen utálják, a közelébe se mennek ha megpróbálom a közelébe vinni őket nyávognak karmolnak menekülnek, miért?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne megtanítani őket a macskaajtó használatára?

2017. ápr. 5. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne erővel próbáld hozzászoktatni őket, hagyd, hogy maguktól felfedezzék. Pl. mikor kintről jönnének be, tedd az ajtó elé (belülről) a kajájukat, vagy valami finomságot, és nyisd ki a macskaajtót, hogy lássák hogy ott a kaja, és használniuk kelljen az ajtót hogy hozzájussanak. Eleinte szerintem rögzíteni is lehetne valamivel, hogy ne csukódjon be, először tanuljanak meg csak simán átmenni rajta.
2017. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden cica más, van amelyik magától rá jön, de ha félnek a tieid. Eleinte támazd ki valamivel hogy lássák ott simán ki be jutnak. Majd be csukod és ha még mindíg félnek kajával próbáld be csalni őket.
2017. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyszerre írtunk1# és ugyan azt kb;)))
2017. ápr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Félnek tőle. Nem tudják hova tenni, hogy akadály van előttük, de ha megtolják fejjel akkor nyílik. Én ugyanezért szedtem le a macska wc ajtaját. Addig nem akarta használni amíg rajta volt.
2017. ápr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem... csak az az érdekes, hogy itt bent a házban simán nyitogatják a behajtót ajtókat mellső lábbal meg fejjel tolják...Nem is értem, úgy csinálnak tőle mint ha tűz lenne vagy nem is tudom
2017. ápr. 5. 15:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudják, mi az, és félnek. Nem láttak még ilyet.

Hagyd kitámasztva időnként, és tegyél valami finom kaját a másik oldalára. Meg fogják majd szokni.

2017. ápr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy elöttem is irtak: taamszd ki par napig, amig megszokjak (van amelyik 3 nap alatt, van amelyik másfél het). Macskamentaval is leszorhatod.
2017. ápr. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, kell nekik egy kis idő, de rá fognak jönni, hogy mire való. Ne vidd őket erőszakkal oda. Amikor egyébként is jönnének be, akkor támaszd ki és hívogasd őket bentről egy kis jutalomfalattal.
2017. ápr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Épp mostanában volt egy műsorban a tévében ez a probléma, ott azt javasolták, hogy egy kis búvóhelyet kell építeni a bejáró elé, pl. nagyobb cserepes virágokat, hogy ne egyből a külvilágba jusson az ajtón a macska. Mivel nem igazán lát ki rajta, hogy mi vár rá odakint, a hangok sem jönnek át rajta túl jól és a szagok sem, így nem tudja felmérni van-e veszély odaát.
2017. ápr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!