Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagy baj ha beleszakadt a...

Nagy baj ha beleszakadt a kullancs feje a macskába?

Figyelt kérdés
Van a környékünkön egy elég vad cicus. Nagy ritkán elged egy kis gyors simit, de utána el is szalad. Tegnap mikor jött, éreztem egy nagy kullancsot benne. Próbáltam körömmel a tövénél kiszedni, de nem volt sok idôm és beleszakadt.

2017. ápr. 7. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy legalább elpusztul (a kullancs).
2017. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz tőle baja, maximum kis helyi gyulladás. A szervezete magától kilöki a fejet pár hét alatt.
2017. ápr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. Remélem a körmöd nem szakadt be!
2017. ápr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Talán még jobb is, hogy beleszakadt, így nem tudta az esetleg mérgező nyálát beleköpni a cicába.

Nekem is számtalanszor beleszakadt a kutyáimba, mert olvastam, hogy a "bevált szisztémák", a tekergetés, az ezzel-azzal kenegetés, csak arra jók, hogy a kullancs, mielőtt kínjában kihúzza a fejét, megszabadul a nyálától.

A szervezete ki fogja dobni, de azért amikor sikerül elcsípned, akkor nézd meg, de nem szokott probléma lenni!

2017. ápr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nem az a lényeg ne szakadjon bele a feje(bár nem baj ha nem történik meg nyilván)mert ahogy előttem már írták azt úgyis kilöki a szervezet.

A lényeg az,hogy a kullancs kivételekor arra figyeljünk ne nyomjuk meg,ne öklendezzen vissza.Fejhez minél közelebb fogni és gyorsan eltávolítani.

2017. ápr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az nem baj, az lehet baj, ha fertőzött a kullancs, ha a hasánál van megfogva és akkor az állatba kerülhet a kórokozó.
2017. ápr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj semmi baja nem lesz, kilöködik magától, már egy csomó macskával jártam így. Soha nem lett semmi bajuk.
2017. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!