Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, meghülyült a macskám?

Mit tegyek, meghülyült a macskám?

Figyelt kérdés
Amiota szült azóta tiszta bolond. Bekapja a szájába a farkát és körbe-körbe jár. A tányérkáját betemeti homokkal( tányér homokos területen van). A maradékját puposra telekaparja homokkal. Mit tegyek? 2éves macska. Nem az elsö dzülése

2017. ápr. 8. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Nehogy bedőljetek, mindent ellőtt, hogy indulatokat keltsen a kis troll.
2017. ápr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
#1. Ezt hogy érted?
2017. ápr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Doki.
2017. ápr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értem, hogy érdekes módon mindig egymás után jönnek az ilyen felelőtlen macskatartós kérdések, szokásos kulcsszavakkal, amikben minden benne van, ami egy felelős állattartót felidegelhet.

De ezt nemcsak én vettem észre.

2017. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Az elásás lehet tartalékképzés, elraktározás, ami, most, hogy kölykei vannak, fontosabb lett nála. Másrészt, így a táplálék szagát is megszünteti, ami odavonzhatná a ragadozókat.

A másik, azt nem tudom mi, a miénk csak kiskorában kergette a farkát, amikor éhes volt és érezte, hogy vadásznia kellene a kajáért, de nem volt mire vagy amikor unatkozott. Még akkor is szokták szopcsizni a farkukat, amikor jól érzik magukat, olyan, mint a gyereknél az ujjszopás. Néha a szülés, kölyöknevelés felerősíti ezeket az ösztönöket is, több simogatásra vágyik az anyamacska. Vagy ha játszik a kölykeivel, főleg ha csak egy van és így az nem tud más kölykökkel játszani, akkor is előfordul, hogy "visszafiatalodik" valamennyire az anya, hogy a kölykének megfelelő játszópartner legyen. Rágja is vagy csak szopja. Lehet, hogy csak szopcsizni akarja és csak azért forog, mert ki akar csúszni a szájából vagy jobban be akarja kapni, de ugye akkor elmozdul a hátsó fele is, szóval elindul a körbe-körbe járás.

2017. ápr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nézesd meg dokival, késöbb ivartalaníts.
2017. ápr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez aranyos :D Az én cicámnak még nincsenek meg a kiscicái, de mostanság tisztára bújós lett. Persze amikor épp "gyermektelen" akkor alig engedi magát simogatni.


Hát én nem is tudom mit tennék. Szerintem igazán semmit. Majd elmúlik.

2017. ápr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Esküszöm nem vagyok troll.

Tényleg ezz csinálja

2017. ápr. 8. 17:30
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
ezt ajandekozd el es tartsd meg helyette az egyik kismacskat
2017. ápr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Az tényleg zavaró lehet,h telepakolja homokkal a tálját,de szerintem semmi aggasztó nincs a viselkedésébe.Az én cicám kicsi kora óta "elkaparja a műpadló alá a kajáját,ha nem tetszik neki".A tiéd meg lehet nem tudja megenni egyszerre,de tudja,h több táplálékra van szüksége a kicsik miatt ezért eldugja,h később is meglegyen.És a farokkergetés is normális a macskáknál.Ha a tiéd eddig nem csinálta,akkor az is a kicsik miatt lehet.Ha nagyobbak lesznek már ők fogják kergeti az anyuk farkát.
2017. ápr. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!