Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan oldható meg, hogy a...

Hogyan oldható meg, hogy a lakásban tartott cica ne szökjön ki az ajtón, ablakon?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy cicát, viszont első a biztonsága. Nagyon magason lakunk, nem szeretném ha baja esne.

2017. ápr. 9. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Rács az ablakra, vagy szúnyogháló, és az ajtóra is.
2017. ápr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána a szunyogháló minőségének, ha az lesz. Nem rács, az nem jó, kibújhat, és te se leszel nyugodt. Hallottam olyat, hogy a szúnyoghálót megszaggatta a macska, szóval baromi erős kell. Van macskaháló, főleg erkélyre, én nem tudom, hogy hogy bírja meg a macska súlyát, ha rámászik, mert nylon, de biztos, (zooplus.hu pl) mindenhol azt árulják. Rögzítenie viszont valami szakembernek kell, tehát semmi tépőzár, meg gombostű (hülye példa), mert akkor tényleg nem bírja meg. Van a leengedett redőny, egy ablakszárnyon, de nem hosszútávú. Erkélyre mindenképp kell valami, nem tudom, be lehet-e dróthálózni, nincs erkélyem, ezen sose gondolkodtam. Állatorvosom mesélt olyat, hogy a macska sose ment fel az erkély korlátjára. Csak egyszer. Kiesett, gerinctörés, el kellett altatni. Bukóablakra lehet kapni olyan rácsot, (tetőablakra is), ami azt a szöget zárja le, amit az ablak kibuktatásával nyersz. Oda ugyanis bemászhat a macska, beszorulhat, és ha rácsapódik az ablak, szintén gerinctörés.


Ajtó: gondolom lakásajtó. Az én macskám eléggé behívható. Rákapott, hogy kimegy, ha én hazajövök, van hogy üldögél a lépcsőn, néz ki a kopolitüvegen, hogy mennek az autók, meg esetleg lemegy egy emeletet, aminek nem örülök, nem győzöm visszahívni, meg hajtani. Öt perc az egész szieszta odakint. Ált. addig ott állok az ajtóban. Lakásban tartott macska azért szerintem nem olyan bátor: nincs hozzászokva a kinti világ zajaihoz, jobban megijedhet bármitől, emberek, ajtócsapódás, autózaj.


Ennyit tudok, de könyvben is utána lehetne nézni.

2017. ápr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon örülök,hogy ezt a kérdést látom.

Rendkívül felelőtlenek sokan ,akik panelban tartják a macskát, nem gondolnak erre, pedig nagyon-nagy esélye van,hogy kiessen vagy kiugorjon az ablakon sajnos.

Én a rácsot ajánlom az ablakokra és az erkélyre.

De nagyon kell figyelni,hogy milyen is legyen az a rács.Ahol a macska feje átférne, azon kiférne az egész macska is, mivel nincsen kulccsontuk.

Szóval nagyon sűrűn legyen rácsozva, hihetetlen milyen kicsi helyeken is átpréselik magukat.

Ha egyedül élsz,vagy megbízható emberekkel,akkor szerintem elég egyszerre csak azt az 1-2 ablakot lerácsozni,amit ki szoktatok nyitni rendszeresen szellőzésre.

De viszont akkor ami még nincs lerácsozva,azt ne nyissátok ki sose, nehogy baj történjen.

Nálunk az erkély nem volt lerácsozva, amikor panelban laktunk.De szerintem azt is jó lenne, biztosan szívesen kiülne nézelődni a cica jó időben, szóval ha van rá mód azt is rácsozzátok le.

A szúnyogháló szerintem kevés.

Az ajtóra én különösen nem csinálnék semmit, de ha félsz,hogy kimegy, akkor valahogy nem lehetne dupla ajtót megoldani?

Mint az állatkertben a gondozóknak van?Bemész egy ajtón, egyből van egy kis beugró és ott van még egy ajtó.Szóval nem tudna így megszökni.

De ha a bejárati ajtótók mondjuk egy kis folyosóba nyílik,akkor esetleg onnan kitiltani a cicát? Hogy oda ne legyen bejárása?És akkor tuti nem szökhet meg. Mert amúgy biztos érdekelni fogja, hogy mi van kint.

2017. ápr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tetess fel szúnyoghálókat az ablakra, vagy amíg szellőztetsz az egyik helyiségben, addig zárd ki onnan.
2017. ápr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő válaszokat, nagyon hasznosak voltak. Örökbefogadás előtt mindenképp megteszem ezeket a szükséges lépéseket. :)
2017. ápr. 10. 17:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Talán a második vagyok.

Az nagyon kiborító hosszú távon, hogy ki kell zárni a macskát mikor szellőztetsz. Télen csináltam, mert másik ablakot nyitottam ki. Na mondjuk én költözök innen el, egy kicsit más helyzet.

A bejárati ajtón, szerintem nem akkora gáz, lehet, oda se fog menni, és nem engeded ki, kész. Jó, az enyém csinál két induló cselt és kimegy, de szoktatás kérdése. Meg azért nem fog világgá rohanni a lépcsőházban.

Viszont a szobaajtóra bent nem árt egy macskaajtó. Nekem azon a szobán van, ahol alszok. Ugyanis egy szobában alszunk a cicával, kint az almostál, kint a kajája, valamint nem bírják a bezártságot. Jön-megy, ha akar, amúgy hagy aludni.

2017. ápr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!