Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy újszülütt 2-3 napos...

Egy újszülütt 2-3 napos macskáról hogyan tudnék gondoskodni?

Figyelt kérdés
Tegnap a Kedves szomszédom áthajított hozzánk 2 újszülött kismacskát az egyiket sajnos elkapta a kutyánk a másikat viszont megtudtam menteni. Ha vissza vinném a szomszédunknak ott biztos megölnék ezért örökbe fogadtam. Viszont még csak 2-3 napos és nem tudom hogyan tudnék gondoskodni róla. Mivel tudnám etetni? Adtam már neki mézes tejet a markamból , de keveset ivott és egyre többet nyávog. Biztos hiányolja az anyját de vissza nem vihetem. :/ Valami tippek? A neten semmi jót nem találtam.

2017. ápr. 10. 20:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos azonnal, illetve lehet venni kifejezetten erre való tápszert, nem jó neki a bolti tej. Ezt fecskendővel tudod adagolni a szájába, így nagyobb az esély rá hogy minél többet lenyel belőle még akkor is, ha nem magától issza, de vigyázz nehogy félrenyeljen. Ilyen idős korban kétóránként etetni kell langyos tápszerrel utána pedig zsebkendővel masszírozni a hasát hogy beinduljon az emésztés és tudjon üríteni.
2017. ápr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sürgősen doki, ott meg kapsz mindent, tápszert, törlő kendőt, amivel a hátsóját törölhetned kell, hogy tudjon üríteni, és minden infoval el lát, plusz lehet tud szoptatós anyacicát neked, az lenne a legjobb.
2017. ápr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Pici cumisüveggel, macskatápszerrel kell etetni, a tej nem jó! Eleinte éjjel-nappal 2 óránként, majd kb. 3 óránként. Etetés előtt v. után nedves vattával masszírozni kell a popsiját, hogy tudjon üríteni (mintha az anyja nyalogatná). Melegen kell tartani állandóan. Még így sem biztos, hogy életben marad. Legjobb a saját anyja vagy egy másik szoptatós mamacica lenne.

Szomszéddal nem lehet beszélni, hogy adja kölcsön a macskáját, míg szoptat?

2017. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Orvos, leginkább azonnal, ügyeletes orvosnál. Nem fogja így sokáig húzni.
2017. ápr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Macska tápszert sikerült szereznem viszont orvosnál még nem voltuk, holnap az lesz az első , hogy elviszem .

Tegnap este nem nyávogott ezért nem is etettem. Akkor több mint 7 óráig nem kapott semmit, azt hittem csak akkor kell amikor nyávog. Egyébként kb mennyi tejet kell vele itatni 2 óránként?

2017. ápr. 10. 21:59
 6/14 A kérdező kommentje:
Úgy értem a Kismacska tápot, nem tejet akartam írni
2017. ápr. 10. 22:05
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk adtam neki enni és újra nyávog , de még ugye nem telt el 2 óra adjak neki újra enni vagy ne foglakozzak vele?
2017. ápr. 10. 23:12
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
meg te viszed el orvoshoz a sajat penzeden, ökör.
2017. ápr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as? :D
2017. ápr. 11. 16:30
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha újra nyávog, adj neki nyugodtan. Kakilni sikerült már neki? Ez ugyanolyan fontos, mint az etetés, meg a melegen tartás!
2017. ápr. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!