Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szólják meg itt azokat...

Miért szólják meg itt azokat akik whiskas, friskies, kitekat meg hasonlókkak etetnek?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdésemnél is belém kötöttek, hogy whiskas táppal etetek. Meg más kérdéseknél is feltűnt már. Arra nem gondoltok, hogy nem mindenki engedheti meg anyagilag, hogy prémium táppal etessen?

2017. ápr. 11. 00:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
20%

szegénykém úgy el leszel küldve a gúzsba h miért tartasz állatott ha nincs pénzed hogy páros lábbal fogsz itt repülni

(már most sajnállak)

2017. ápr. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
57%

Hm lássuk csak.

Whiskas kitekat, stb fehérjetartalma 4%

Ára fél évre: 54.000 forint


Royal Canin 40% fehérjetartalom

Ára fél évre: 18.000 forint



Na melyik is drágább?

2017. ápr. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
61%

#2

Az olyan nagyra tartott Royal Canin táp is hulladék. Ugyan úgy ízfokozó és édesítő az egész, csak jobb a martketing mögötte.

Az összehasonlításod pedig egyszerűen nevetséges. Komolyan képes voltál összehasonlítani az egyiket a legkisebb kiszerelés kg/ft árával a másikat pedig a legnagyobb kiszerelés árával?

2017. ápr. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
62%

Az összetevőket meg dísznak írják rá, vagy mi?


Amúgy a számolásom a saját költekezésemre vonatkozott, nyilván vannak eltérések, de nem 40ezernyi. Kis alutálkás kaját vettem a macskámnak jó ideig és az került napi 200 forintba plusz a száraztáp amit hozzá vettem. Azt hittem, milyen jó olcsón etetem, aztán kiszámoltam a RC táp mennyibe kerül és így jutottam erre az eredményre.

2017. ápr. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%
Mert a whiskas árán sokkal jobb tápot is vehetsz nekik.
2017. ápr. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%

Mert a Whiskas, Friskies és társai gabona alapú szarok, minimális fehérjetartalommal, neked meg ragadozód van. Amikor egy élőlény eszik, de nem viszi be a szervezetébe a megfelelő tápanyagokat, minőségi éhezésről beszélünk.


Egyébként nem arról van szó, hogy mindenki vegye meg a szuperprémium tápot csillagászati összegekét, hanem arról, hogy amit az emberek ezekre a vackokra költenek (száraztáp: 1000ft/kg konzerv: 700Ft/kg 400g-os kiszerelés Whiskas esetében), abból kis körültekintéssel tudnának sokkal jobban venni.

A vicc az, hogy az általános tapasztalat azt mutatja, hogy a jobb minőségű kajából kevesebb fogy, mégis jóllakik és remek kondiban van tőle a macska.

2017. ápr. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 SzMHZs ***** válasza:
97%

Nemrég egy ismerősöm kérdezte, mennyi költök egy hónapban a macskák etetésére. 5 cicám van, négy házi és egy maine coon. Kéthavonta rendelek cicakaját (Concept for Life, jó minőségű kaja), 12 kg 11990 Ft, plusz havonta egy alkalommal feltöltöm a fagyasztót saját főzésű kajával nekik (pulykafelsőcomb, csirkeszív, csirkezúza), ez ebben a hónapban 5000-ből megvolt - tehát az 5 cica etetése havonta kb 8500 forint (1700 Ft cicánként), és jó minőséget esznek. Teljesen le volt döbbenve, mert ők egy macskára ennél jóval többet költenek összességében, mert:

Eszik mondjuk egy macska napi egy alutasakost, de van, hogy kettőt is, legyen mondjuk 130 Ft, Tescos többdarabos árral Whiskas esetében, egy hónapra 3900, plusz ugye, ha egy nap kikunyerál még egyet időnként. Meg mondjuk elfogy egy zacskó 1,4 kg-os is egy hónapban, 1299 Ft jelenleg a Tescoban. Ez 5199 forint egy hónapban EGY macskára, plusz-mínusz akciók, illetve plusz kunyerálás.

Szóval komolyan kérdezem... MITŐL olcsóbb Whiskas-szal etetni?

2017. ápr. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
54%
Valóban nem túl jó minőség a whiskas 4százalék a hústartalma, de ha netről nem tudsz rendelni, vagy valami oknál fogva ez nem opció nállad, és közeledben, csak pár spár, penny tesco van, esetleg fresshnapf, de kisállatbolt sincs, akkor neked valóban ez az "olcsóbb" mert a fresshnapfbe kemény árban adják a Royalt és a többi prémium tápot. Ilyen téren megértelek, mert én is boltból vásátló típus vagyok. És valóban olcsobb lenne a whiskas táp mint az RC vagy Hills. Én megveszem de csak a tápban a prémiumot, alusba jó a whiskas is néha nyalánkságnak, a száraztáp minősége a fontosabb, mert főleg azt kéne ennie egy cicusnak.
2017. ápr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó vagyok. Szóval figyelembe kell venni azt is hogy honnan tud vásárolni a kérdező, én mint bolti vásárló az 5 cicámra, kb havi 25-30 ezret költök, mert fresshnapfbe nem olcsó a Hills RC és a többi prémium. Nállam nem opció a netes vásárlás. Pedig tudom, hogy olcsóbb lenne.
2017. ápr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs, hogy miért félnek még mindig az emberek az internetes vásárlástól, hiszen még átvételkor is lehet fizetni a legtöbb cégnél. Arról nem is beszélve, hogy pl a Petnet nemzetközi cégóriás, erősen kétlem, hogy lelépnének a hitelkártya adataiddal, de akkor pl ott a virtuális kártya amit minden magyar bank felajánl és csak akkor és annyival töltöd fel amennyi a vásárláshoz kell. A szállítás se lehet probléma, hiszen mindenhova szállítanak aminek van postai levelezési címe.
2017. ápr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2022, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!