Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért írnak ilyesmiket az...

Miért írnak ilyesmiket az intereten?

Figyelt kérdés
Mindig ha beírom hogy macskatartás, azt írják hogy oltás kell, mindig meg kell nézni milyen tápot adjak neki, nem szabad neki a kertből kimenni, sétátatni kell, miért kell a egy egyszerű kinti házimacskát ennyire elkényeztetni? Mamámnak nagyon sok macskája volt, egyik sem kapott védőoltást, maradékot ettek, mindenfelé mehettek, mégsem lett semmi bajuk.

2017. ápr. 12. 13:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Falun nem törődnek a macskával, azok csak úgy vannak. Ezért is van annyi beteg, selejtes állat. (Bocs. Én nagyimnak is sok volt és imádtam őket, de tény, hogy minden évben jópár kölyök elhullott, és kevés volt, ami sokáig élt.)

- Oltás kell: ahogy a kutya, a macska is elkaphat betegségeket, ha kiengeded a lakásból, akkor pláne. De még a szobacica is, ha behordod a cipődön. Ez olyan biztonsági dolog, hogy ne haljon bele egy könnyebb betegségbe.

- Milyen tápot adsz neki: Gondolom neked is egyértelmű, hogy minőségi kajától jobb lesz neki? Te is megeheted hónapokig a főtt krumplit zsíros kenyérrel, de egészségesebb leszel, ha változatosan étkezel. Naugye.

- Nem szabad neki kertből kimenni: autók, kutyák, rókák, vidéken ilyen-olyan mérgek... soroljam még?

- Sétáltatni kell: Nyilván ez szobacicára vonatkozik, az egészségügyi séta hasznát szerintem nem kell magyarázni, te is megőrülnél ha a szobádba zárnának egy életre.


A macska persze, alapvetően vad állat, és megél magától is. De nem mindegy, hogy 3-4 évig kóborol, aztán elkapja vagy elcsapja valami, vagy 15 évig van egy doromboló fenevadad.

2017. ápr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Igazabol neked se KELL elmenni edzeni, ha tudogyulladasod van antibiotikumot szedni vagy vasarnap elmenni etterembe a paroddal vagy egy jo huslevest fozni ebedre mert fizikailag nem halsz bele a hianyaba, de azert mennyivel jobban erzed magad ha ezek vannak?
2017. ápr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Erről szól a felelősségteljes állattartás. Hogy ha vállalsz egy állatot (nem kötelező), akkor vállalod azt is, hogy a lehető legjobban gondoskodsz róla, egészségesen eteted, óvod az egészségét, gyógyíttatod, ha beteg.

Mi ebben a furcsa? Ez lenne a normális.

2017. ápr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Már nem a multban élünk, és a macskák átlagéletkora sem 4 5év, épp ezek miatt, amiket olvastál.
2017. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%

Én a kutyatartás terén is ilyen helyzetet vélek felfedezni. Óriási fogyasztói iparág épült a kiskedvencek köré. Ha azt látod a tv-ben(neaggyisten azt mondja az állaztorvos), hogy vedd meg Mircinek a 15 ezer forintos cicahámot és vidd el sétálni, mert különben szomorú lesz és meghal, akkor megveszed, mert szereted mircit. Úgyanígy az extara szuper hú, de prémium tápokkal.

A falusi macskatartás teljesen más. Falun a macska fogyóeszköz, ott nem fontos egy db cica. Azért tarják, hogy egeret fogjon, s nem azért, hogy babusgassák. Ha megdöglik, majd hoznak át a szomszéd utcából, ott úgyis lefialt öt a tavasszal.

Nekem 2 egyszerű házimacskám van. Egy herélt kandúr és egy fiatal ivaros nőstény. Kertes házban élünk, kinti-benti cicák. Egyikük sincs beoltva, mégis mindennél jobban szeretem őket. Persze amikor megbetegszenek, azonnal rohanok velük az állatorvoshoz és féregtelenítőt, bolha- és kullancstávoltartó spot-ont is rendszeresen kapnak. Főtt, darált csirkefejet esznek rizzsel, néha főtt répát, petrezselymet is teszek bele. És biz az is előfordul hogy maradékot esznek. Azonban azt leszögezjetjük, hogy az emeri kaja a cicának túl fűszeres és nem egészséges, viszont túldramatizálni sem kellene mindent.

Amíg a kiskedvenced egészséges és boldog, addig jól csinálod az állattartást és jó gazdi vagy.

2017. ápr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
Ötös vagyok ismét. Egyébként teljesen meg tudom érteni, hogy ha valaki kiad 600 eurót, vagy akár többet is egy fajtamacskáért, akkor azt még a széltől is óvni akarja. Az agyontenyésztett állatoknak egyébként is alacsonyabb az ellenálló képességük a betegségekkel szemben.
2017. ápr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
A kertből azért nem engedheted ki, mert törvény szabja meg, hogy köteles vagy minden gerinces állatot, ami a tiéd a saját telkeden belül tartani. Ha netán kiszalad egy kocsi elé, aki elrántja a kormányt és balesetet szenved, TE vagy érte a felelős jogilag.
2017. ápr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én továbbra is imádom, hogy az én lakásban tartott, rendszeresen sétáltatott, orvos által kezelt, prémium tápon élő macskámra mondják vidéki ismerősök, hogy kínzom; mikor náluk a "dögök" télen nyáron hóban fagyban és dögmelegben is ki vannak ba.szva kuckó nélkül az udvarra, kapnak akciós Tescos tápot, meg néha csontot, és nem ivartalanítják, hogy "élvezze" az életet, aztán kb három évente elhullanak, miután sorozatban gyártotta a kiscicákat, hemzseg a bundája a bolhától és a kullancstól és úgy egyébként is legyen már hálás, hogy egyáltalán eltemetik...


Ja, én akkor inkább kínzom a macskám, városi hóbortból.

2017. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Ötös vagyok, és nem értem miért kellett lepontozni. Úgy gondolom, abszolút megfelelő választ írtam a kérdésre. Tartsuk tiszteletben mások véleményét.

Amúgy én is sétáltattam a cicáim. Régebben panelban laktunk 2 évig. De még mindig úgy gondolom hogy sokkal boldogabbak most szabadon, mint akkor.

2017. ápr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert akik némi intelligenciával rendelkeznek, azok nem fogyóeszközként tekintenek egy élőlényre. Az állattartás nem kötelező. Ellenben ha bevállalsz egy állatot, arról köteles vagy a neki legmegfelelőbb módon gondoskodni.


Egyébként a lepontozás ellenére az egyik előző válaszoló jól idézte a rendeletet. Gerinces állat a macska is, köteles vagy szökésbiztos kerítést csinálni, a szomszéd joggal szólhat ha az ő területén kóborol. Szerencsére ebben az országban is egyre több a felelősségteljes állattartó.

2017. ápr. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!