Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás és méheltávolítá...

Ivartalanítás és méheltávolítás után 6. napja nincs széklete a lány cicámnak. Rágta a varratokat,2. nap gallért kapott, depis, hányik. Holnap megyünk elvileg varratszedésre, nagyon aggódok. Lehet hogy pszichés baja letta tölcsértől?

Figyelt kérdés
3 éves lány cicámat 6 napja ivartalanítottuk,cisztás petefészkek, a méhét is el kellett távolítani. A műtét utáni másnap pisi, kaki, evett is. Aztán rágni kezdte a varratokat, kapott gallért. Utána 2 napig nem evett, nem ivott szegény. Most iszonyú éhes, de ha eszik valamit, fél órán belül kihányja. Széklete abszolút nincs. A varrat szép, szinte nem is látszik. Holnap megyünk varratszedésre, de nagyon aggódok, hogy nagy a baj ott bent (hasnyálmirigy gyulladás, stb.nem látom hogy fel lenne fúvódva)! Lassan havonta tüzelt, ezért döntöttünk végül az ivartalanítás mellett. A első műtéti napon(7-e péntek) még csak elvolt valahogy, de a gallér óta tiszta depi. Szombaton-vasárnap nem evett, nem ivott, nem pislit, nem kakilt. Felhívtam az állatorvost, azt mondta várjunk. Sajnos nem mondott túl sokat a műtét utáni gondozásról, csak ha kirágja a varratot, akor vigyük vissza. Nagyon aggódom a hányás miatt, korábbban tüzelés előtt 1 héttel mindig szokott hányni kicsit. Emiatt is vittem korábban dokihoz, de csak vitamininjekciót kapott.Már szombat óra nincs széklete. :( Valakinek volt hasonló probléma a cicájával? Teljesen kétségbe vagyok esve.

2017. ápr. 12. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerek ilyen esetet, de a hat székrekedés az sok. Ha holnap mentek az végül is jó, én paraffinolajat olvastam macskás könyvben székrekedésre, DE ha én lennék a helyedben meg se mernék moccanni magamtól, Csak az Orvosra hagyatkoznék. De már vissza kellett volna vinned, ha nem tud enni. Eszik egyáltalán? Abból nagy baj lehet. (zsírmáj)
2017. ápr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia! Eszik igen. Pont ezaz, hogy farkaséhes. Nedves eledelt eszi mint az őrült, amikor eléteszem, aztán szemmel is láthatóan rángatózik a pocija, és egy 15-30 perce elteltével jön a hányás :( Szárazabb jutalomstickkel próbálkoztunk, az bent maradt ma, de attól meg nem lesz kaki:( és meglepően sokat iszik, magához képet!
2017. ápr. 12. 21:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt valami nagy probléma van, vesére gyanakszom, de a dokitok egy here. Én máshoz vinném.
2017. ápr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ma vidd vissza a dokidhoz, de ha látod, hogy gőze sincs és / vagy nem érdekli eléggé az eset, akkor vidd el egy másikhoz is.
2017. ápr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Ma msgvolt a varrat szedés, ügyesen ment. Bár most még 2 napig hordania kell a gallert, nehogy a seb nyalogatasatol ekcéma vagy fertőzés legyen. Ma már nem hányt és délután már volt kaki is:) végre!!! A doki szerint idegileg megviselte a gallér felrakasa, igy folyamatosan kell majd visszaszoktatnunk kis adagokban a nedves eledelekre. Minden esetre ha 1-2 het múlva is előjön a hanyas, egy másik orvoshoz fogom vinni.
2017. ápr. 13. 22:55
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy olyan gondolatom volt még valamikor, hogy lehet, hogy evéshez le kellett volna venni a gallért (ha lehet). Hát ez csak egy gondolat. Örülök, hogy jól van a cica.
2017. ápr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Számomra is hihetetlennek tűnt, de annyira megviselte szegényt a gallér, hogy teljesen depressziós lett. Varratszedés után 2 nappal levettük a gallért végleg. Ez szombaton reggel volt. Délután már nekibátorodott, feljött hozzánk az ágyba :) Aztán vasárnap hajnalban már rágta a könyökemet a kajáért :) Éjlen! És bent maradt a kaja, azóta is rendben minden. Végső elkeseredésemben Royal C sensible tápot vettem neki, jóízűen ropogtatja. Vasárnap már semmi baja nem volt, nyújtózkodott,és amikor sorban lepofozta a húsvéti kifújt tojásokat az asztalról, és mind összetörött, akkor már biztos voltam benne hogy jól van!!! köszönöm a biztatást :)
2017. ápr. 18. 20:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Hogy van a cicád? Mi is hasonló gondokkal küzdünk. Kb másfél hónapja betegeskedünk, és nem tudunk rájönni mi a gond. Először tüzeléskor lett beteg, hányt, bélgyulladásra gyanakodtunk. Rendbejött, 2 hét múlva ismét hányt és még rosszabb állapotba került, majd újra. Én is úgy vettem észre, hogy tüzelésnél betegedik meg. Az orvos nálunk is cisztákra gyanakszik. Műteni kellene, most próbálom erősíteni az immunrendszerét. Mivel nálunk is nagyon gyakori a tüzelés, 2-3 hetente, hamarosan egyeztetnem kell az orvossal, viszont nagyon aggódok.

2017. ápr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
Sajnálom. Részvétem
2017. ápr. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem anno azt mondták, amikor először vittem dokihoz a hányas miatt, hogy valószínű hormonzavaros szegény es gondolkozzunk el az ivartalanításon. Én most már csak azt bánom hogy nem kiskoraban estünk túl rajta. Az enyém egyenként egy sziámi-perzsa,es meg sosem volt kandurral :)
2017. máj. 1. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!