Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig bírja ki egy macska...

Meddig bírja ki egy macska evés, ivás és ürítés nélkül?

Figyelt kérdés

Szóval ma reggel hoztunk 2 cicát. Nem túl bátrak. Az egyik a kuckóban fekszik a másik az ágy mögé bújt. Ki fognak jöbbi inni és enni? Na meg üríteni? Minden az ágyon van, az ágy mögötti a félénkebb. Ha éhes lesz ki fog jönni vagy ott fog meghalni? Mit kéne tennem? Idősebb félénk cicám még nem volt, csak kölyök, azok meg már az első nap ettek ittak és felfedeztek. Nagyon aggódom. Meddig várjunk hogy valamit csináljanak? Ha csak kuksolnak vissza visszük őket.


Ui: ha a félősnek az ágy mögé teszem a kaját akkor megszokja és nemfog soha kijönni?



2017. ápr. 12. 23:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

:D


Ilyenkor békén kell hagyni őket. Véletlenül se állj a bújóhely előtt, mert olyan vagy mint egy hatalmas ragadozó aki azt várja, hogy mikor támadhatja meg őket - legalábbis az ő szemükben.


Szokniuk kell a szagokat.

Túlélési ösztön minden lényben van, nem fog ott meghalni nyugi :D


Arra készülj fel, hogy be fognak pisilni. NE verd össze mert nem érti meg miért vered. Ő csak elment pisilni az ő logikája szerinti legmegfelelőbb helyre. Ilyenkor én fogtam a pisis cuccot, beleraktam az alomba annak a helyén (esetemben fürdőszoba) és a macskát is oda raktam. Hogy szokja, hogy cicapisi oda való.


Cicapisit legjobban konyhai törlőkendővel tudtam felitatni, aztán szódabikarbóna viszi ki jól a szagot. Ha mosógépbe megy a pisis dolog, érdemes egy deci sima ecetet ráönteni, az is segít kivinni a szagokat.

2017. ápr. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ki fognak jönni, valószínűleg éjszaka, amikor csend és nyugalom van. Nem fognak éhen/szomjan halni, annál sokkal okosabbak a cicák.

Teheted a közelükbe a kaját, de akkor is meg fogják találni, ha távolabb van. Nem biztos, hogy rögtön az első napon, de hamarosan be fogják barangolni a lakást, amikor nem vagytok otthon vagy alszotok. Az alommal lehetnek gondok eleinte, de majd megszokják azt is.

Én is kaptam régebben felnőtt cicát, nekem ezek a tapasztalataim.

2017. ápr. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szegény cicák. Hagyjátok egy picit magukra őket. A félénkségük miatt vissza ne vigyétek, így is elég stressznek tettétek ki szerencsétleneket.
2017. ápr. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Már tegnap ta hozzájuk sem értünk. Ott az alom, a kaja, a víz, meg még kettő box búvó helynek.


#1 eszembe sem jutott elverni őket, ez kicsit fájt. Elvileg szobatiszták, az előző helyükön is szobacicák voltak.


#3 ha nem tudják megszokni az itt létet és nem kezdenek enni vagy inni akkor inkább vissza viszem őket mint hogy itt szenvedjenek.


Köszi a válaszokat, akkor várunk.

2017. ápr. 13. 07:01
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia! Először is jól tetted, hogy hazavitted őket, nem fogod megbánni! Én sokszor vittem haza cicát vagy segitettem ismerősnek benne, mind ilyen félős az elején, hogy bebújik bárhová, viszont nyugi nem fog éhen halni, feladja es kijön enni inni ugyis, hagyd békén, mikor nem leszel ott, megeszi a kajat. Esetleg vmi 'illatos kajat' pl kolbaszt tegyel ki
2017. ápr. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
benyulsz ertuk es kiveszed problema megoldva
2017. ápr. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Érthető hogy még megvannak szeppenve, ne aggódj nem fognak éhen halni, éjszaka ki fognak jönni és esznek isznak, felfedezik az új helyüket. Idővel titeket is meg szoktak csak hagyjál nekik időt, ne erőltess semmit.
2017. ápr. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy felnőtt félős macskám, ő a kanapé alól figyelt engem kezdetben, de rám fújt, ha odahajoltam.


Én is kiraktam a dolgait, és úgy beszéltem hozzá, mintha egyébként mellettem lenne. Mindig este jött elő enni inni, sőt még az almot is szépen használta, de megvárta, hogy aludjak, vagy elmenjek otthonról.


Pár nap múlva bújt elő, amikor tévét néztem, odajött és nézett engem, megkérdeztem, hogy akarsz csatlakozni? Aztán lefeküdt az ágy sarkába. :D


Utána már sokkal barátságosabb volt, és kb két hét múlva már rajtam aludt éjjel nappal, de azért meg kell értened, hogy ők territoriális állatok, akik ráadásul a szokások rabjai, kiragadtat a megszokott helyéből őket és most nem tudják, hogy mi van. Pár nap és megértik, hogy ki vagy, mit akarsz, addig türelem. Nem kell visszavinni őket, éjszaka biztos, hogy fognak enni. És beszélj hozzájuk sokat, mintha csak csevegnétek. :D

2017. ápr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én 8 éves cicát fogadtam örökbe kb. 8 éve. Eleinte a szekrény tetején élt. :D

Sose pisilt az almon kívül sehova, pedig párszor költöztünk is. Nyugi, megfog téged és a lakást is szokni. Ne add fel!

Az enyêm már kb.16-17 éves lehet, de volt pár hónap mire megszokott. Most meg mindig követ a lakásban. Ő az én daimonom. :D

2017. ápr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
szerintem most már nem lesz baj. Az egyik (vagy mind a kettő?) evett és át ment a másik ágy alá. Most még fúj, de remélem gyorsan megszoknak minket.
2017. ápr. 13. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!