Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 6 éves ivartalanított...

Van egy 6 éves ivartalanított lány cicánk. Elköltöztünk két utcával feljebb és felvittük őt is de mindig visszamegy a régi helyére. Hogy tudnánk őt az új házhoz szoktatni?

Figyelt kérdés
Kérlek adjatok ötleteket nagyon szeretjük őt, nem kell másik cica, csak maradna meg itt...
2008. okt. 13. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
egy pár napig tartsátok bent a házban. aztán ha már érti a dolgot, h ott kap enni, ott vannak a szerető gazdik, talán nem fog visszajárni annyit.
2008. okt. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb házimacska a megszokott helyhez jobban ragaszkodik, mint a gazdájához. Lehet, hogy egy darabig visszajár a régi helyre, de egy idő múlva, ha mindig nálatok kap enni, akkor az új helyen is kialakítja a maga kis territóriumát, és ott marad.
2008. okt. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen egyet értek az elsö válaszolóval, be kell kb 2-3 napig zárni a házba a cicust, majd mindig kis idöre kiengedni, ugy ha otthon vagy vele, be fog szokni, szerintem, 1-2 hét és nem megy vissza!
2008. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ott van az ő saját területe, ott vannak elásva a dolgai, kialakítva a zugai, a területe határát jelölő szagmintáit is gyakran meg kell újítania, ezért megy vissza. Lehet, hogy jobb lenne inkább 3-4 hétre bezárni, hogy addig a többi macska birtokba vegye és "lefoglalja" az ő régi területét, akkor már nem lesz miért visszajárnia és veletek marad.
2008. okt. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

Zárjátok csak be, aztán úgy elege lesz a macskának, hogy soha többé nem jön haza! Ugyanez a mesés ötlete támadt a szomszédnak is, ne félj, a régi háza melletti nő pátyolgatja az ő kis "Manócskáját"...

Szerintem csak idő kell a cicának, egy idő után elfoglalja az új helyet.

2008. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem zárnám be, mert esetleg még jobban elvadul az új helytől. Inkább adj neki fincsi falatokat, az beválik a macskáknál. A szomszéd így szoktatta át anyósomék macskáit magához... :D
2008. okt. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Szerintem nem kéne bezárni, a legjobb az lenne ha mindig finom falatokat adnál neki, hitesd el vele hogy az új hely a jobb. Előbb utóbb oda szok a házhoz.
2008. okt. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!