Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a szemével?...

Mit csináljak a szemével? Kérdések lent. (sürgős)

Figyelt kérdés

ma találtam egy kiscicát.

nem tudom mennyi idős lehet, de még szopnia kellene.

mikor megtaláltam kint volt az esőben és tiszta csipa volt mind a két szeme és nem látott semmit.

hazahoztam kamillával le ápoltam a szemét(remélem ez jó rá)

és akkor láttam, hogy teljesen be van gyulladva a szeme és az egyik olyan mintha ki lenne fordulva :S

tudtok rá valami házi vagy patikában/állatkereskedésben kapható szert?

állat orvoshoz nem igazán tudom elvinni, mert nem igazán állok jól anyagilag, de ha nincs más megoldás akkor muszáj lesz elvinnem szegénykémet.

(és ha elviszem akkor mennyibe fog kerülni, hogy megvizsgálja és ad rá valami gyógyszert?)


2010. máj. 13. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

az mit jelent hogy ki van fordulva?

a szeme van túlságosan kidülledve? vagy a szeme körüli rózsaszín rést türemkedett ki? pl így: [link]


ha ilyen azt cseresznyeszemnek hívják és azt csak állatorvos tudja kezelni, mivel általában műtét szükséges hozzá.


Aranyos vagy hogy befogadtad a cicát, de ha nincs rá pénzed ne tartsd meg.

Azt mondod szerinted a cicának még szopni a kéne. Akkor hogy eteted? Lehet kapni cicáknak állatpatikába tejpótlót(a sima tej nem jó neki!!) meg kis üveget amiből tudod etetni.


Ha talált a cica előbb utóbb ugyis el kell vinned állatorvoshoz, mert oltásokat kell kapnia meg féreghajtót..stb. Lehet, hogy valamilyen szőr vagy bőrbetegsége is van. Ha ezeket elhanyagolod a cica rövid úto elpusztulhat vagy megfertőzhet téged is valamivel.


Szóval ha nincs pénzed rá rakj ki intertenre hírdetésket, hogy ajándékba elvihető, vagy keress egy menhelyet ahol befogadják.

2010. máj. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia!Én tavaly találtam 6 kiscicát,és én hülye haza is hoztam(bár nem bántam meg,mert az egyik most is az én cicám)Nagyon fontos lenne megtudni az életkorát, bár a csipás szem elég kicsi cicára utal...A kamillás kezelés általában jó lehet(mi is így csináltuk)de ez attól fugg,hogy mi a baja,vagy,hogy milyen súlyosságú!Az,hogy olyan a szeme mintha ki lenne fordúlva,elég érdekes,de ha tennél fel képet a kepfeltoltes.hu-ra talán jobban látnám nagyon fontos lenne,mert ha súlyos akkor komoly fájdalmai lehetnek!De én nem vagyok állatorvos, viszont lehet,hogy ki tudnánk találni valamit!De állatorvoshoz nem ártana elvinni!Végülis ő ért hozzá a legjobban!!!sok sikert
2010. máj. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Azért próbáld meg egy állatorvoshoz elvinni,mert nem hiszem el,hogy egy lelkiismeretes orvos,megtudná állni,hogy ne lássa el a csöppséget..,legalább vizsgáltasd meg!!
2010. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz. Ha meg nincs pénzed, akkor kérj kölcsön rokntól/baráttól.
2010. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha pesti vagy, próbáld meg a Szent Bernátot, annak van egy alapítványa, amit a kóbor állatok gyógykezelésének segítésére hoztak létre, hátha tudnak segíteni:


[link]


[link] content/view/111/78/

2010. máj. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg macskanáthája van, ez egy vírusos betegség, amit csak orvos tud kikezelni.
2010. máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!