Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire nehéz a cicákat...

Mennyire nehéz a cicákat szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 15. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon könnyű, az egyik mancsával finoman megkapartatod az almot és jó esetben, már tudni is fogja, esetleg még egyszer ezt meg ismétled.
2017. ápr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2017. ápr. 15. 16:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem, az enyém rögtön oda pisilt miután hazahoztam (utcai volt, nem tanulta sehol), és azóta is csak oda.


Ösztönösen ássák el a piszkukat, hogy fedje a szagát. A természetben így marad rejtve a zsákmány elől.

2017. ápr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon hamar, sőt a mama már megmutatja nekik. Kinti macskát lakásba hozva is már tudni fogja hogy az alom kell neki ha megmutatod. Ösztönösen kapar, és azt csak ott tud, parkettán kövön nem.
2017. ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! :) Ment a zöld ujj! :)
2017. ápr. 16. 21:05
 6/8 anonim válasza:
Nagyon hamar megtanulják! Nekem az a tapasztalatom, hogy ha macskaalmot teszel az alomtálcába, és olyan helyre teszed neki az almot, hogy lássa, ösztönösen érzik, hogy oda kell. ( Voltam olyan szituban, amikor gyorsan kellett macska wc-t varázsolnom, de nem volt itthon macskaalom, újságpapírt tettem a tálcába, azzal nem működött, mert nem tudja elkaparni, elásni benne a cuccot. Az ágyra pisilt. Utána vettem almot, beletettem a tálcába, és rögtön felavatta. 😊) Csak arra érdemes figyelni, hogy rendszeresen szedd ki az alomból a pisit/kakit, a macska nagyon tisztaságszerető állat, zavarja, ha nagyon "koszos" már az alom.
2017. ápr. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
nem igaz hogy nem hanyjatok el magatokat hogy a hazatokban van egy macska wc es oda szarik a macska, es meg ki is pucoljatok a szarat, jol mondta a biologia tanar az emberek a macskak szolgai, de csak a buta emberek.
2017. ápr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha 10 hetes kora után volt az anyjától elválasztva, elég csak megmutatnod neki az alomtálcáját, ösztönösen tudni fogja mit kell tennie. Nem kell erre nevelni vagy megtanítod rá.


10 hetes kora előtt a cicák még nem sajátítanak el mindent az anyjuktól, ilyenkor tökéletesen lehet alkalmazni, amit #1. írt.


Betegség, túl kevés vagy nem tiszta alomtálca, fóbia esetén a cicának nem lesz komfortérzete, ilyenkor megesik, hogy az alomtálca mellé végzi a dolgát vagy nem kaparja el, hasmenésénél beleragadhat a széklet a szőrébe. Ilyenkor a kiváltó ok megszüntetésével maga a probléma is megszűnik, a cica nevelés nélkül szobatiszta lesz.


Az ivarérettséget követően (4-6 hónap) a kandúrok erős szagú vizelettel jelölik meg a területüket és ezt nyilván az alomtálcán kívül teszik. Az ivartalanítással ez megelőzhető. :)

2017. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!