Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csak azt az egyet...

Miért csak azt az egyet szoptatta?

Figyelt kérdés
született 5 kiscicánk és az anya csak egyet szoptatott a többi pedig meghalt. ezt miért csinálta??????????
2010. máj. 13. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Meet feleslegese elletted. Legközelebb talán meggondolod. Meg mert nem vittek őket orvoshoz. Normális ember ilyenkor tápszerrel felneveli őket ha meg nincs rá pénze akkor jön megint az első rész: nem elleti. :)
2010. máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
elsővel teljesen egyetértve hozzátenném, hogy valószínűleg a macskád tudta, hogy melyik a legerősebb és melyikre van elég teje
2010. máj. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hát mi nem ellettük....am ez volt az első szülése...és túl későn vettük észre h csak egyet szoptat...egyik reggel megnéztem őket és már négy nem élt.
2010. máj. 13. 18:55
 4/13 anonim válasza:
37%
Vegyél inkább porcelán cicát ezt meg add oda másnak. Neked is jobb lesz meg neki is.
2010. máj. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem elletted volna akkor kemény pár ezer Ft-ért kiivartalanítottad volna és levan a gond... A macska az nem kutya hogy elvan a kertbe akkor is ha tüzel mert sneki nem tud bejönni hozzá...
2010. máj. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ilyet még nem hallottam, hogy csak egyet szoptat.

csak olyat, hogy vagy mindegyiket, vagy egyiket sem.

lehet, hogy nem is az anyamacska tehetett róla, hogy nem szoptak, nem ő nem akarta szoptatni őket, hanem a kicsik voltak túl erőtlenek.

ha pedig így születtek, nem kell feltétlenül beleavatkozni a természet rendjébe.

2010. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%

A "ne ellesd a macskád" beszólók jártam már igazi vidéken? Ahol egy háznál van három-négy macska, és kb. fél éves élettartamban korlátozódik egy-egy macsek élete? Mert széttépi a kutya, mert elüti a traktor, mert beleesik a kútba, mert ez mert az.

Fel nem tudom fogni ezt az ivartalanítsunk mindent. Minek? Manci néni nem fogja ivartalanítani. Inkább agyoncsapkodja a kölyköket, még akkor is, ha ez "mily szörnyű". Neki a macska egy "kellék" a háztartásban, egy nélkülözhető kellék. Ha van, jó, mert megfogja az egeret. Vagy Géza bácsi, aki kel a tyúkokkal és fekszik is velük. Neki is van macskája, mert megeszi a házikosztot, mert elhajtja a patkányt a kukoricásból.

Sem Manci néni sem pedig Géza bácsi nem fog állatmenhelyre menni (mert nem tudják mi az, mert ha útban van egy állat fogják és a dermesztőbe ölik, még ha ez mily gyarló és galád dolog is...), főleg nem fognak egy kutyáért, macskáért menni sehova. Lehet, hogy az ideális világkép menhely és menhelyre szoruló állat nélküli, de annyit SOK EMBERNEK NEM ÉR SEM EGY KUTYA SEM EGY MACSKA, hogy ezzel foglalkozzon. Van aki a kötelező eboltás előtt is dögkútba lövi a kutyát, mert nem akarja kifizetni az oltás árát. Két hét múlva meg szerez egyet valamelyik "szaporító galád szomszédtól". Mert vidéken így megy. Még akkor is, ha a "sznob városi" nem akarja ezt felfogni.

És a "legszebb" az egészben az, hogy Manci néni AKKOR SEM ivartalanítaná, ha az ingyen lenne. Mert nincs ideje, és nincs akarata hozzá...

2010. máj. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
És? Nem vidékből áll az egész világ. Az is jó ha csak egy kettő teszi meg. Különben meg szerintem Manci néni nem ír netes fórumokra a macskájáról... Az is hülyeség hogy ne beszéljünk róla mert úgy sem teszi meg! Tudod a lehetőséget meg kell adni!
2010. máj. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

az elsővel az a gond,hogy fele olvashatatlan annak,amit ír.amúgy meg nem hinném hogy tápszerrel kéne etetni a többit,ha a macska úgy gondolta,hogy csak az az 1 lesz életerős.lehet a többiek betegesek voltak.amúgy meg..elletni..hát nem hinném,hogy direkt akarta a kérdező a kicsiket.én pl vettem neki ilyen gyógyszert,amit a kajába kell rakni,fog gátló..és volt 1x,hogy nem hatott..mert én személy szerintem nem akarom ivartalanítani a cicám,féltem..tudom,hogy így sokkal több gondja lehet,ez már az én hülyeségem:S..

minden esetre sajnálom a kicsiket,az az 1 legalább életerős lesz amelyik megmaradt.

2010. máj. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Látom azért neked sem okoz lelki traumát az hogy dög kútba lövik a kutyákat ,és emésztőbe dobják a kiscicákat!

Sőt , az írásodból azt nézem ki , hogy ez természetes dolog. Csak nem te is így teszel??

Igen is megpróbáljuk rábeszélni a gazdát , hogy ivartalanítsa a kutyáját, macskáját, ezzel esélyt adva hogy ne kerüljenek dög kútba, emésztőbe sok kicsi állat!


Nem tűnik fel senkinek hogy az utóbbi 3 hétben minden 3. kérés "megakad a macskám ellése, nem szoptat a macskám, meghaltak a kicsik" És mindenhol majdnem 5 feletti alom számról írnak ! Hogy ez mennyi újabb Kobor halálra ítélt ÉRZŐ LÉNY??SOK ! De mi megpróbáljuk rávenni a gazdát, hogy ugyan már ivartalanítsa! Nyomja a kis lelkedet hogy egyre többen vagyunk azok akik átérezzük milyen az a kis állat , míg vízbe fullad, agyon ütik, élve elássák !!! Manci néninek ha 6-os ikrek unokái születnek azokat is az emésztőbe dobja (vagy kb 4 et belőle) mert túl sokan fogantak meg?? hmmm , ne nevettes már ki !Miért baj az hogy megpróbálunk tenni értük , mert szeretjük őket, mert sajnáljuk őket !

Legalább ne jöttél volna ide, és írogattál volna ide, ezzel elérve hogy nem fogja még véletlenül sem ivartalanítani , a macskát, hiszen fogyó eszköz !

Miért gondolják sokan hogy egy állat különb lehet egy embernél ?? Talán ők nem félnek, nem tudnak szeretni, nem éheznek, nem érzik a fájdalmat??? DE IGEN !!

Végül is megszületni a szenvedésbe , biztos jó dolog. Még csak 6 hetes a leendő kismacskám , de már 16 hetesen megyünk ivartalanításra, pedig szoba macska lesz, van 4 kutyám mind ivartalanítva van pedig nem szaporítótól lettek véve, mégsem elletem őket, mondván hogy "fogyó eszköz " ! Falun élek , mégis azért mert kiállok az állatok mellett, sok ember (öregek is) ivartalanították a macskájukat, kutyájukat , jó vannak reménytelen esetek , de amiben tudok segítek ! Nemhiába hívnak az "állatok örangyalának" Ha kell kifizetem az macska , kutya ivartalanításának a felét , (szerencsére megtehetem) , és ha cicus kell , megyek és hozok a legközelebbi menhelyről ! Csak akarat kell , és nem felesleges DUMA !

2010. máj. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!