Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szomszéd kandúrja ellen mit...

Szomszéd kandúrja ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés

Rendszeresen átjár a szomszéd félvadon tartott macskája, összejelöl mindent, iszonyatos szag tud lenni. Egyszerűen semmit nem szabad kinthagyni, azonnal lepisili ha erre jár. Szemtelenül ráfekszik a száradó ruhákra is akár, pedig el lett már nagyon nagyon sokszor zavarva, ha meglát elszalad, ennek ellenére napi kétszer itt vernyog.

Számtalan kismadarat is széttépett már, azok tetemeit is én szedtem össze.


Mivel tudnám távoltartani? Vagy inkább szóljak valamilyen szervezetnek hogy vigye el, keressenek neki felelősebb gazdát?

Vagy mit tehetek, nem akarom hogy itt legyen!


(Kutya sajnos nem játszik, albérletben lakom, meg van engedve az állat, de nem akarok albérletbe kutyát, és nem szeretnék azért a macskának sem ártani, bármennyire is idegesít.)



2017. ápr. 20. 17:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Ahhoz, hogy ivartalaníttasd el kell kapnod. Ha meg már elkaptad, akkor amit mondtam: vidd el jó messzire.
2017. ápr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
rugjál bele, de nagyon nagyot.
2017. ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Valóban 5-7 ezer átagban az ivartalanítás és ha megvan, már másnap ki is engedheted, vagy max 1 napot elég bent tartani, nincs varrat se.

Szóval én valószínű elvinném a cicát. És igen, megmondanám a szomszédnak utólag, hátha összeszégyelli magát miatta..Bár nem hiszem.. Sajnos vannak ilyen emberek..

Az ivartalanítás után nem fog jelölgetni.Max egy ideig,de hamar kiürül a hormon és meg fog változni.

A madárfogás ellen nem lehet tenni szinte semmit.Nem tudom mennyire van etetve, ha éhség miatt vadászik, akkor azon lehet változtatni.De nem csak éhség miatt szoktak.:/

2017. ápr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Kata-92 ***** válasza:
A nem ivartalanított kandúrja össze vissza mászkál, szexel egy csomó nősténnyel és halálos fertőzéseket kaphat el. Nem felelős gazda az biztos, de végülis nem az én dolgom. Amit tehetsz az az, hogy lehet venni kisállat boltban macska riasztó sprayt, nem tudom mennyit használ, de egy próbát megér. Nekem se lesz ivartalanítva a maine coon kandúrom mivel tenyészteni szeretnék, de kifutóban lesz tartva, ahonnan nem tud kiszökni, nem jelöl senkit és nem tud halálos betegségeket sem összeszedni. A második verzió az az, hogy megmondod neki, hogy vagy ivartalanítsa vagy tartasa a telkén (ami zárójelben megjegyzem, hogy kötelessége) nem tudom nálatok, hogy van, de nálunk benne van az állattartás szabályaiban, hogy csak úgy lehet állatot tartani, hogy másokat ne zavarjon, kárt ne okozzon.
2017. ápr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Itt általános rendelkezés van, úgy kell hobbiállatot tartani hogy senkit ne zavarjon, haszonállatot meg külterületen lehet.


Az a baj, ha megmondanám neki, hogy csináljon valamit a macskával, akkotlr vagy azt kapnám vissza, hogy há' én csak etetem, vagy azt, hogy szabad állat a macska, kössem meg??


A legtisztább, win-win helyzet az az lesz, hogy elkapom csapdával, elviszem orvoshoz, ivartalanítsa, és ennyi. A többi már nem az én dolgom, ez se lenne igazából, de magam ellensége sem vagyok.

2017. ápr. 21. 10:54
 16/16 Kata-92 ***** válasza:
Nincs avval probléma, hogyha azt gondolja, hogy nem ivartalanítsa, szíve joga. AKkor viszont úgy kell tartani, hogy máshoz ne menjen át és ne jelöljön, főleg hogy a kandúr jó büdöset jelöl. Én is tenyészteni szeretnék, ami szívem joga, nem ivartalanítom a macskát de nem úgy, hogy járjon át mindenhová, jelöljön, és szedjen össze mindent. Az is elég etikátlan, hogy az ő kandúrja akinek már lehet csomó betegsége van más macskájának adja át. Nem kell megkötni, szimplán ne engedje ki, ha van kert gondolom nem egy 40 m2es panelról van szó, vagy ivartalanítsa, mivel nincs joga mást zavarni, de ahhoz se, hogy a macskája más embert zavarjon, vagy más macskáját megfertőzze. Az jó ötlet, ha elpakod ivartalaníttasd is, mert ezek verekednek is, más kiengedi az ivartalanított macskáját, azt megveri és az is elkapja. Bár nem biztos, hogy van baja, de ha szabadon van, és ivaros elég valószínű.
2017. ápr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!