Kezdőoldal » Állatok » Macskák » új lakásba költöztünk. Az...

Fejér Erika kérdése:

új lakásba költöztünk. Az egyik cicánk, aki szabadon ki-be jár a lakásba, rövid idő alatt többször visszament a régi lakásba, ami több kilométerre van. Autóval hoztuk vissza. Napközben és este is kijár, akkor jön vissza, amikor akar. Miért csinálja?

Figyelt kérdés
Kedves, hízeleg, sokat van kézben. Ma nem tudtuk visszahozni, elfutott előlünk. Sajnos a ház lakói nem látják szívesen, menhellyel fenyegetőznek! Mit tegyünk?
2017. ápr. 21. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Mert a lakáshoz hűséges és nem hozzátok. Ezért szoktam mondani, hogy a házikeverék macskánál jobb a fajtatiszta. Pl. ragdoll. Nekünk az van és soha nem megy vissza az előző házhoz. Mások a direkt szobacicának kitenyésztett állatok.
2017. ápr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Elsore arra gondoltam,hogy ott jobban biztonsagba erzi magat ,mert ismeri azt a kornyeket,de,ha ilyenek a szomszedok,akkor nem tudom.Talan meg nem szokta meg az uj helyet.Lehet bekellene zarni egy kis idore,hogy rogzuljon benne,hogy most mar csak ott kap enni es nincs ertelme visszamennie.
2017. ápr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Össze van zavarodva. A cicák helyhez kötődnek. Ilyenkor néhány hétre be kell zárni az új lakásba, és nem kiengedni.
2017. ápr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Zárd be, ne engedd ki míg meg nem szokja az új helyét.
2017. ápr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. két hétig bent kellene tartani az új helyen. Szakirodalom írja. Az új környéket még nem ismeri, lehet, hogy pl. ezért nem is találna vissza, pedig mondjuk hazamenne, miután "kirándult" a régi helyre. Másrészt a macskák a megszokások rabjai, szóval kell neki idő, amíg átáll. Két hétig masszívan bent kéne tartani.

Részemről szobacicám van, és kertesben sem engedném el világgá. Van olyan kerítés (visszahajló drótháló a kerítés tetején), amin a macska nem tud kimenni (a telekről).

2017. ápr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi néhány hónapja költöztünk 2 macskával. Nem olyan messzire (autóval kb 15-20p). 2 hétig csak a nappaliban voltak, utána 1 hétig az egész házban, és csak utána mehettek ki. Azóta szabadon járnak, de nem mennek el a szomszéd háztól messzebbre.

Én is azt javaslom, hogy csukd be néhány hétig, és akárhogyan sír, ne engedd ki. Valamint jó lehet bevezetni az etetést fix időpontban. Mondjuk én délben és este 9-10-kor etetem az enyéim. Így tutira itt vannak és várják a kaját. De ők bent is alszanak mindig.

2017. ápr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hatos vagyok. Az első pár napban a kimenetel is felügyelet alatt történjen. Kb félóránként hívd oda, simogasd meg, dicsérd meg, beszélj hozzá kedves hangon stb.
2017. ápr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Utálom azt a mondást, hogy a kutyák a gazdához, a macskák a házhoz kötődnek. Nem igaz. A macskák is nagyon tudnak kötődni a gazdijukhoz, ha az lehetővé tette, hogy bensőséges kapcsolat alakuljon ki közöttük. De ettől függetlenül aláírom, hogy a macskák számára nagyon fontos a territórium és a megszokás. Gyűlölik a helyváltoztatást, ott érzik magukat biztonságban, ahol megszoktak. (Ezért nem szeretnek sétálni menni pórázon, néhány kivételt leszámítva.)

Igazuk volt az előzőeknek, az első pár hétben lakásban kellett volna/kellene tartani, és nem kiengedni.

Végezetül meg kell védenem az első válaszolót, akit úgy lepontoztatok. Egyáltalán nem hülyeség, ha az ember olyan kedvencet választ, amelyik az életmódjával leginkább azonosulni tud. A ragdoll különösen erősen tud kötődni a gazdájához, és kicsi a mozgásigénye.

2017. ápr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül jelent megoldást a pár hétig bent tartás. Ideiglenes befogadója voltam egy anyacicának a kölykeivel. A szoptatás alatt végig bent volt a lakásban, utána a kölykök gazdisodtak, ivartalanítva lett (akkor azért volt bezárva), majd újra kijárós lett (nem bírja a bezártságot). 2 hónap után is hazament a régi helyére...
2017. ápr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!