Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak kihullhat a...

A macskáknak kihullhat a szőrük a stressztől?

Figyelt kérdés
még mindig én vagyok az akinek a két új cicája van. Az egyiket sikerült előcsalogatni egy kis kajával és azóta nagyon bújós. Azt vettük észre hogy a farka tövénél kihullott a szőr. Nem heges, egyszerűen hiányzik a szőr. Csak ott, máshol nem, amúgy szép fényes puha szőre van. Mikor elhoztuk nem volt ilyen és kint sem járt soha. Valamit mégis elkaphatott? Szerintetek mi lehet? Természetesen elviszem orvoshoz, de nem értem hogy mitől hullott ki pár nap alatt a szőr.
2017. ápr. 22. 23:00
 1/10 anonim válasza:
Szia! Teljesen látszik, hogy ki van neki hullva vagy csak simogatás után látod, hogy macskaszőr van a kezedben?
2017. ápr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
konkrétan ki van hullva a szőr. Mármint nem teljesen kopasz, csak néhol, meg ott valahogy rövidebb. Nehéz elmagyarázni. Viszont se seb, se var, se semmi ami bőrbetegségre utal.
2017. ápr. 22. 23:11
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
A szomszéd macskájának is hullik a szőre és az rühes. Oltani viszi majd a napokban, mert fürdetni nehezebb.
2017. ápr. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
neki nem hullik, most dögönyöztem meg és egy szőrszál sincs rajtam.
2017. ápr. 22. 23:16
 5/10 A kérdező kommentje:
rühes lehet. De hogyan kaphatta el? És hogyan lehet gyógyítani? Mennyi idő míg meggyógyul? És kb mennyi a kezelés?
2017. ápr. 22. 23:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Ott ahol ki van hullva a szőr, a farka tövénél, vannak ilyen kis fekete pontok, szöszmöszök, kis izék? Vagy esetleg a nyakánál, fül mögött?

Elképzelhető, hogy többen vagytok a lakásban, mint gondolnád, mert azok a kis izék bolhakakik, és akkor a cica valószínűleg bolhás.

Jó alaposan át kell nézegetni a szőrét, úgy, hogy teljesen átforgatod, megnézed a szőre tövét, stb. Vakarózik?


Elvben hullhatna jobban a szőre a stressztől, vagy vakarózhat a stressztől, vagy unalmában is, csak úgy, de akkor nem egy helyen fog kihullani foltokban.


Van rá szer, állatpatika, állatorvos.

2017. ápr. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem bolhás, tiszta a szőre. Ha ne adj isten rühös, a kutyám vagy mi ugye nem kapjuk el. :( amúgy úgy látom hogy máshol nem hiányzik a szőr csak a farka tövénél egy foltban. Viszont rosszul mondtam, mégis kicsit varas, fura a tapintása. Sajna én rühre tippelek.
2017. ápr. 22. 23:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha véresre vakarja akkor lehet rühesség. Sok macskám volt és van is de a farkán még egyik sem volt rühes. A feje, a füle, a nyaka szokott kopaszodni a macskának ahol leginkább tudja intenzíven vakarni.

Lehet ideges a bezártságtól és harapdálja, tépegeti a szőrt magáról. De lehet allergia is. Mert én egyszer elkövettem egy hibát hogy télen minden este bezártam minden a macsekomat a fűtött autószerelő műhelyembe ahol imádott lenni és az olajos, gázolajos

2017. ápr. 23. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
... törlőkendős kuka volt a kedvenc helye. Hullott a szőre tőle,szinte mindenütt. Azóta elkülönítek minden ilyesmit és csináltam neki jó helyet amit jobban szeret. Azóta finom és gyönyörű szép a bundája, fogja az egereket is.
2017. ápr. 23. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.akkor megnyugodtam, nem véres.
2017. ápr. 23. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!