Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a macskám...

Hogyan szoktassam le a macskámat, hogy ne harapjon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ajándékba kaptam egy hathetes kiscicát. Sajnos nem lett volna szabad elhozni ilyen fiatalon. Lelketlen az a tenyésztő, aki ilyen hamar eladja. Laikus, aki elhozza. De már itt van, és imádom. A testvéreitől vagy az anyjától nem tanulta meg, hogy mit szabad csinálni.


Rettenetesen harap. Mit tudnék vele kezdeni? Nem szeretném állandóan csapkodni. Most lespriccelem vízzel. Illetve már tudom, hogy jobb, ha bizonyos időkben nem szabad hozzányúlnom. Most 3 hónapos, szóval még bőven óvodás".


Találkoztatok már ilyennel?



2017. ápr. 24. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne csapkodd, mert attól csak még vadabb lesz.

Ne kézzel játssz vele, hanem játékokkal, amire vadászhat, haraphat.

2017. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
ha megharap buntetesbol tedd ki kicsit az udvarra, egy ido utan rajon miert teszed ezt vele es nem fog harapni tobbet.
2017. ápr. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kerülöm, hogy elkapja a kezem vagy a lábam, nem is játszom vele így. Sokszor - mondjuk úgy - megtámad.

Ne úgy értsétek, hogy ütöm-vágom, de nem egyszer előfordult, hogy annyira megharapott, hogy vérzett a kezem.


Benti cica. Mivel volt egy FIP-es cicánk, és van egy másik is, ami egyelőre csak látogatóba jön, hogy összeszokjanak, a mostani nem mehet ki az udvarra.

2017. ápr. 24. 22:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel még 6 hetes, legalább is akkor lett elválasztva, most te vagy az anya és a tesó, ilyenkor velük bunyóznak még. Szóval idő kell mire leszokik rólla. Kézzel semmikép ne játsz vele.
2017. ápr. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én kézzel gyömöszöltem a cicám amíg kicsi volt. És nem volt kellemes mert rúgott, harapott, karmolt, és egyfolytában tiszta vér és seb volt a kezem. Azért fontos tudni, hogy ő ilyenkor tanul is, nem csak játszik, szóval én pl kicsit megráng
2017. ápr. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Véletlenül elküldtem... Szóval egy kicsit megrángattam a nyakán a bőrt, ha túl vad volt. Nem erősen, csak egy picit, az anyja is így fegyelmezi. Ez elég volt, tudta meddig oké, mikortól túl fájdalmas. Ha nem állt le, beakasztottam a szájába az ujjam hátul, akkor nem tudja összecsukni. Igazából ezt ő előbb unja meg, mint te, és tényleg semmi baja nem lesz tőle. Körülbelül a fogváltás után abba is hagyta az egészet, már egyáltalán nem harap és karmolni sem szokott.
2017. ápr. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat
2017. máj. 1. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!