Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valami speciális étrend...

Van valami speciális étrend vemhes macskák esetében?

Figyelt kérdés

Nagyon furcsa a kérdés, tudom, de még sosem volt macskám ezelőtt, és nem tudom hogy mit kell neki adni enni,vagy van-e valami szükséges intézkedés vemhes macska esetében.

(Most először vemhes)

Valaki tud segíteni?



2017. ápr. 25. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Olyan nagyon semmi extra, kapjon sok fehérjét, de ez megvan a tápokban és a húsban.Ha ezeken tartod, teljesen ok.

Ami fontos,hogy nyugodt lehessen a vemhesség alatt, ne kelljen stresszelnie.A legjobb,ha a lakásban megcsinálsz neki egy szülődobozt, nem neki kell kutatnia az utolsó napokban.

És ha megoldható, akkor a kicsik 8-12 hetes kora után jelentkezz be ivartalanításra az anyukával. Neki is jobb lesz és neked is.

És a cicamentőknek is , rengeteg gazdátlan cica van így is.

2017. ápr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Ha ez nem trollkodó kérdés....minek kellett, hogy vemhes legyen?

Hozzánk minden tavasszal dobnak be gazdátlan kiscicákat, de volt, hogy ismerősöm "gondosan" elosztogatott felesleges kiscicái állatkínzók kezébe kerültek! A megcsonkított állatkákat szépen visszajuttatták hozzájuk, az meg csodálkozott, hogy jaaaj miért ilyenek az emberek?

Ivartalaníts, mert rajtad kívül mindenki szívni fog.

2017. ápr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Amikor az én imádott anyamacskám vemhes volt (kétszer életében), akkor ugyanazzal etettem, mint a vemhesség előtt vagy után. Szerencsére, az én drága cicám makkegészséges, és a gyerekei is már felnőttek, nagyon szeretem őket. Állatorvost kétszer kellett hívnom két cicámhoz, de nem volt komoly bajuk, az injekcióktól meggyógyultak. De ez már évekkel ezelőtt volt, azóta semmi bajuk. Tejet nem adok nekik (bár szeretik), mivel fosnak tőle. Vízzel itatom; konzervvel, táppal, valamint friss étellel is etetem őket, hogy változatosan étkezzenek. A házban tartok több helyen is füvet, amivel meg tudják hánytatni magukat, amikor sok szőrt lenyelnek mosakodás közben. Ha nem kijárós a cica, akkor ez nagyon fontos.
2017. ápr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

# 3


Jah, persze. Drága anyamacska. Lol.

2017. ápr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Igen, drága anyamacska! Én szeretem az anyamacskámat, direkt akartam, hogy szüljön kismacskákat, mindet megtartottam, felneveltem, az egész családom nagy macskabarát! Akinek nem kell kismacska, az jobb, ha ivartalaníttatja, de nekünk kellettek!!
2017. ápr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként csak azért nem ivartalanítottuk mert úgy tudom a macskáknak életükben egyszer biztos kell szülniük, különben emlőrákot is kaphatnak.

Mindenkinek ment a like!:)

2017. ápr. 25. 21:10
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

"Egyébként csak azért nem ivartalanítottuk mert úgy tudom a macskáknak életükben egyszer biztos kell szülniük, különben emlőrákot is kaphatnak. "


Jézusom... ott a *** internet, olvass már utána mekkora barom vagy! PONT akkor van nagy esélye az emlőrákra, ha minél később van ivartalanítva!

2017. ápr. 26. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 T.Viiki03 válasza:
28%

Szerintem semmi extrát nem kell adni! :) nekem is volt vemhes a cicam, es nem adtunk semmi extrát, és egésséges 3 cicusnak adott életett! :) de ők is már nagyon és szerető gazdiknál vannak(ismerősünknél). :)

Amugy ezt azoknak mondom akik az ivartalanitast hoztak fel: ha nem a kerdesre valaszolnak akkor ne OFFOlJANAK! IDÉZEM AZ EGYIK SZABÁLYT: Ha választ írsz, tartsd be a következőket:

"Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!"

2017. ápr. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi extra nem kell neki, ha mínőségi tápot evett egye továbbra is azt, off:azért vicces volt ez az indoklás, kreatív.:)))
2017. ápr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

Egyébként kedves 7-es!

Nem ivartalanítottuk a macskát ez van, de nem ezt kérdeztem!!!!

2017. ápr. 26. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!